Ремонт змішувача для ванної: причини поломки і способи ремонту

Ремонт змішувача для ванною

Змішувач - це прилад для регулювання витрати і температури води, яка витікає з крана.

У змішувачі для ванної також додається функція перемикання потоку води з крана на душ. На жаль, нерідко виникають поломки змішувача. Але найчастіше їх легко усунути своїми силами.

Основні причини несправностей

Мабуть, найочевидніша причина поломки змішувача - низька якість самого виробу. На сьогоднішній день ринок рясніє низькоякісної сантехнікою китайського і турецького виробництва, термін служби яких сам по собі невеликий. При виборі нового змішувача бажання заощадити може зіграти проти вас. Краще один раз витратитися, але придбати якісний змішувач, який прослужить вам багато років.

Другою причиною частих поломок може бути використання нетривких витратних матеріалів. Наприклад, використання гумової прокладки в поєднанні з жорсткою водою з-під крана буде приводити до частих поломок. У разі ж використання керамічних вставок, змішувач прослужить вам набагато довше.

змішувач

Неправильний монтаж також часто призводить до різного роду поломок і зниження терміну експлуатації виробу. При монтажі змішувача дуже важливо враховувати його конструктивні особливості.

Змішувачі бувають:

 • одноважільні;
 • двохвентильні;
 • Безконтактні.

Детальніше про види читайте в нашій статті про вибір змішувача. Тут же ви знайдете безліч корисних порад і рекомендацій.

Кожен з цих типів змішувачів монтується по-своєму і поломки в них також можуть бути викликані різними причинами.

Далі в статті ми більш детально зупинимося на більш конкретні причини поломки кожного виду змішувачів і розповімо, як з ними боротися.

змішувач змішувач

Зменшення обсягу струменя з крана

Найбільш частою проблемою, пов'язаною з роботою змішувачів з одним важелем, є зменшення обсягу струменя. Причиною такої несправності, як правило, стає засмічення аератора - насадки, що кріпиться до кінця гусака, через яку вода ллється з крана.

чистка аератора

Ця проблема в більшості випадків легко усунена. Вам достатньо вигвинтити аератор і добре його прочистити або під сильним струменем води, або продути струменем повітря. Після все, що необхідно буде зробити - вкрутити його на колишнє місце. Це під силу зробити будь-якій домогосподарці.

Пристрій одноважільного змішувача

Протікання з-під притискною гайки гусака

Ще однією частою причиною поломки змішувача є зношування прокладки. Напевно кожен уявляє собі, як вона виглядає - це невелике коло з прокладки з діркою посередині. Раніше, в старих змішувачах, повсюдно використовувалися гумові прокладки. Зараз же з'явилася можливість використовувати більш сучасні і надійні матеріали, наприклад пароніт.

Для усунення протікання нам знадобитися прокладка відповідного діаметру, розвідний ключ і стрічка з фторопластового ущільнювального матеріалу або льон зі спеціальною пастою.

 1. Зніміть металеве кільце, кріпить трубу виливу до змішувача.
 2. Зніміть трубу виливу і видаліть залишки зношеної прокладки.
 3. Одягніть нову.
 4. Різьблення труби виливу обмотайте стрічкою або льоном з пастою так, щоб при монтуванні деталі щільно притулилися одне до одного.
 5. Зафіксуйте трубу виливу металевим кільцем.
заміна прокладки

Ремонт одноважільного змішувача при виявленні протікання з-під важеля

Така протікання, як правило, буває викликана неполадками в роботі картриджа змішувачів. Спочатку давайте розберемося, що таке картридж?

Картридж - це збірний циліндр з трьома отворами; в один отвір надходить гаряча, в інше - холодна вода, а з третього змішана вода виливається.

пристрій змішувача одноважеля з Катридж

За типом використовуваного для змішування гарячої і холодної води механізму, картриджі діляться на кулькові і керамічні. Крім того, зверху картриджа розташований шток, на який кріпиться важіль змішувача. Якраз в цьому місці і відбувається витік води.

Коли потрібно міняти картридж

Основні ознаки, що вам пора міняти картридж змішувача:

 • Телефон не дзвонить або гаряча, або холодна вода;
 • Температура води змінюється довільно, без зміни положення важеля.
 • Кран не працює в повну силу або не закривається до кінця;
 • При перемиканні важеля доводиться докладати додаткових зусиль;
 • Ну і нарешті, зазначена нами вище проблема - наявність протікання з-під важеля.
катридж в змішувачі

Перш за все, ми рекомендуємо Вам перед покупкою нового картриджа зняти старий і вже разом з ним в якості зразка їхати в магазин сантехніки.

Вибираємо новий картридж

Як ми вже згадували вище, важливо приділяти увагу якості купується вами сантехніки. Віддавайте перевагу картриджам перевірених європейських фірм і намагайтеся не потрапити на виверти шахраїв, які копіюють виконання відомих брендів.

Як правило, якщо ви не встановлюєте всю систему водопостачання в будинку або квартирі цілком, у вас немає вибору, який тип картриджа вибрати. Справа в тому, що, не дивлячись на різноманіття моделей, є всього два основних типи картриджів - кульковий і керамічний.

Плюсом використання кулькових картриджів вважається можливість розбирати сам картридж і ремонтувати його при необхідності.

Керамічний же картридж розібрати не можна, він підлягає заміні цілком, зате керамічні пластини в ньому більш довговічні і не схильні до негативного впливу жорсткої води. Якщо спочатку водопровідний кран монтувався з розрахунком на використання кулькового картриджа, керамічний Ви поставити вже не зможете. І навпаки.

Але повернемося до питання ремонту змішувача одноважеля при виявленні протікання з-під важеля:

1. Зніміть викруткою заглушку з вказівкою напрямку холодної і гарячої води.

2. Під нею Ви знайдете шуруп. Акуратно відкрутіть його шестигранним ключем або викруткою відповідного розміру так, щоб не пошкодити різьблення. Якщо Вам не вдасться зробити це акуратно, скористайтеся дрилем з тонким свердлом.

3. Зніміть важіль з корпусу змішувача, потягнувши його вгору.

4. Зніміть декоративний елемент зі змішувача руками або пасатижами.

5. Відкрутіть гайку, яка безпосередньо притискає сам картридж до корпусу змішувача. Для цього спочатку скористайтеся розвідним ключем, а потім акуратно відкрутіть його руками.

6. Всі. Тепер Ви можете витягти старий картридж, сміливо йти з ним в магазин і купувати собі новий.

7. Щоб встановити новий картридж, виконайте всі описані вище кроки в зворотному порядку.

катридж керамічнийзаміна катріджа

Протікання «душ-кран»

У змішувачі є ще одна прокладка, схожа на ту, яка розташована між гусаком і корпусом змішувача, про яку ми писали вище. Ця друга прокладка встановлюється між корпусом змішувача і важелем перемикання. Вона також має тенденцію зношуватися з часом.

Заміна такої прокладки відбувається практично за тією ж схемою, що і попередній:

 1. Відкрутіть важіль. Якщо у вас не виходить це зробити, перевірте наявність кріпильного гвинта. Якщо такий гвинт є, вам необхідно спочатку відкрутити його, а потім вже зняти сам важіль.
 2. Видаліть залишки старої прокладки і помістіть на її місце нову.
 3. Обмотайте різьблення стрічкою або льоном з пастою.
 4. Помістіть важіль на вихідну позицію і, якщо необхідно, закрутіть кріпильний гвинт.
усунення протікання

Якщо ви хочете здійснити монтаж нового змішувача, радимо вам подивитися наш майстер-клас про встановлення змішувача.

Двохвентильний змішувач (текти з-під вентиля)

Виникнення несправності такого типу з'являється в результаті:

 • ушкодження кран-букси - пристрої всередині змішувача, яке відкриває і зупиняє потік води;
 • приходу в непридатність ущільнюючого кільця на кран-буксе.
Кран-букса, золотник і кривошип

Послідовність дій:

 1. Перекрийте кран подачі холодної води на стояку.
 2. Зніміть заглушку з вентиля.
 3. Відкрутіть гвинт, яким прикручений вентиль. Будьте обережні, тому що гвинти в цьому місці часто закисають і дуже легко пошкодити різьблення.
 4. Відкрутіть ключем кран-буксу.
 5. При необхідності замініть старе кільце ущільнювача.
 6. При необхідності замініть стару кран-буксу на нову.
 7. Встановіть вентиль на колишнє місце.
пристрій змішувача

Протікання з-під гайки шланга для душа або з лійки шланга

Основний принцип дій тут той же, як і при заміні інших прокладок: відкрутіть фіксуючу гайку шланга, видаліть залишки старої прокладки, помістіть на її місце нову, на різьбу намотайте ФУМ стрічку і закрутіть всі назад так, як було спочатку.

Ремонт змішувача при витік з-під гайки шланга

Несправність кнопки перемикача «душ-кран»

Якщо вода стала одночасно текти і з лійки душа, і з крана, найімовірніше, проблема полягає в поломці механізму кнопки перемикання, а саме в сальнику.

Послідовність дій:

 1. Отвинтите руками кнопку перемикання.
 2. Використовуючи гайковий ключ, відкрутіть корпус перемикача.
 3. Витягніть акуратно шток і перевірте стан прокладок і при необхідності замініть їх.
ремонт сальника

Безконтактні (сенсорні)

Ось ми і дісталися до останнього існуючого типу змішувачів - безконтактних або, як їх ще називають, сенсорних змішувачів.

Їх назва говорить сама за себе: в основі їх роботи лежить сенсор, який уловлює рух, коли ви підносите щось до крана, і автоматично включає подачу води. Нічого крутити при цьому не потрібно.

Такі змішувачі вважаються найбільш довговічними і термін придатності яких становить від 5 років. Крім того, вони дійсно зручні в експлуатації і допомагають економити витрати води.

безконтактні змішувачі

Але основним їх недоліком є ​​те, що їх украй складно ремонтувати. Ми не рекомендуємо робити цього самостійно. Краще спробувати знайти досвідченого фахівця, який розбирається в даному питанні. Датчики Ви навряд чи зумієте відремонтувати самі - найімовірніше, Ви просто напросто зламаєте змішувач остаточно.

Якщо ж мова йде про якісь незначні недоліки, як, наприклад, засмічення аератора, ви цілком можете впоратися з такою проблемою самостійно.

Засмічення аератора найчастіше виражається в зниженні тиску води, в результаті чого вона тече тонкою цівкою. Для перевірки потрібно зняти аератор і відкрити воду. Якщо напір води стане стандартним, то якщо аератор іржавий, то замініть його на новий.

Аератор в безконтактному змішувачі

Якщо аеротор забруднений, промийте його під водою. У разі сильного забруднення скористайтеся спеціальними засобами.

Очищення аератора спеціальними засобам

Якщо розуміти механізм роботи змішувача, ремонтувати його виявляється не так вже й складно. Сподіваємося, що наша стаття допомогла вирішити виниклі у Вас проблеми зі змішувачем і усунути всі несправності.

Якщо ви не знайшли вирішення проблеми з поломкою вашого змішувача, прочитайте нашу статтю про ремонт крана у ванній.