Змішувач з термостатом - зручно! "Приручаємо" воду

Змішувач з термостатом

Під час проведення гігієнічних процедур класичний двухвентильний або змішувач змішувач змушують витрачати час на регуляцію температури води. Альтернативою для тих, хто хоче завжди отримувати водний струмінь з обраної температурою, є термостатичнийзмішувач: температуру води і її натиск можна програмувати.

Даний прилад буде підтримувати необхідну температуру водного потоку, навіть коли в основній мережі водопостачання тиск різко змінюється. Такі прилади з'явилися на ринку не так давно і покликані підвищити комфорт при використанні сантехнічних пристроїв.

Особливості

Змішувач, доповнений термостатірующим пристроєм, що відповідає за підтримання температури на заданому рівні, вважають дуже зручним пристроєм.

Такий змішувач представлений в двох моделях:

 • механічна;
 • електронна модель.

У механічному варіанті прилад управляється рукояткою, вентилем або важелем з різним дизайном.

Механічний змішувач з термостатом

У електронної моделі є рідкокристалічний екран, а управління сенсорне або кнопкове.

Електронний змішувач з термостатом

Існують і безконтактні сместелі з інфрачервоним датчиком, ще більш зручні в експлуатації.

Безконтактний сместель з інфрачервоним датчиком

Такі змішувачі з'явилися завдяки економним європейцям, які не бажають витрачати більше на використання благ цивілізації. У них є шкала температури, на якій встановлюють вибране значення, а також обмежувач температури, який заважає підвищенню вище вказаного значення. Усередині подібних змішувачів знаходиться теплорегулятор, що відповідає за співвідношення гарячої води до холодної, а також пристрій, що регулює натиск водяного потоку.

Перед включенням користувач вибирає бажану температуру і бажаний натиск. Якщо прилад функціонує якісно, ​​він дозволяє отримати воду з комфортною температурою і постійним натиском.

Змішувачі з термостатом є серед продукції майже кожного виробника, що випускає аксесуари для кухні та ванної. При цьому моделі бувають і простими, і дизайнерськими.

Як вибрати

Перш за все, визначаються з типом роботи пристрою, тобто вибирають електронний або механічний змішувач.

В електронному варіанті виставляти параметри легше, натискаючи на кнопки або на сенсорну панель, але такий змішувач вимагає джерела живлення (батарейка або мережевий адаптер).

Механічний змішувач відрізняється більшою надійністю, а завдяки переключенню вручну найчастіше працює швидше.

При виборі важливо і місце, де змішувач буде встановлюватися. Пристрої поділяють на змішувачі для душа, кухонної раковини, біде, але існують і універсальні моделі.

Змішувач з термостатом і душем

Також визначтеся з типом кріплення змішувача, адже монтаж може виконуватися:

 • відкритим (зовнішнім);
 • прихованим способом.

Оскільки змішувачі виробляють в різному дизайні, їх підбирають і під стиль приміщення.

"розумний" змішувач

Даний змішувач - розумний гаджет. Він запам'ятовує тих, хто ним користується, і розпізнає обличчя.

В результаті, згідно препочтеннейшій, він сам включає воду потрібної температури і сили натиску.

Розумний змішувач гаджетРозумний кран - гаджет під рукою у ванніРозумний змішувач гаджет

Оскільки змішувач оснащений сенсорним екраном, з його допомогою ви можете зайти в свою електронну пошту, ознайомитися з прогнозом погоди, внести корективи в свій план і ін.

Принцип дії і внутрішній устрій

Головна причина, по якій розробники створили термостатичнийзмішувач, полягала в бажанні отримати на виході воду з незмінної стабільною температурою, на яку не буде влити тиск у водопроводі. Зовні змішувач з термостатом схожий зі звичайним, особливо, якщо це механічна модель.

Одні з термостатичних змішувачів працюють завдяки наявності продуманої складної механіки, функціонування інших обумовлено взаємодією електрики і механізмів, проте у всіх принцип дії схожий, оскільки в його основі - термостатичний клапан. Такий клапан змішує гарячу і холодну воду до потрібних параметрів.

У кожному термостатичному змішувачі передбачений запобіжник, що перешкоджає випадковому підвищення температури, наприклад, через необережне руху руки. Такий запобіжник зазвичай представлений червоною кнопкою, яку потрібно віджати для збільшення температури. Ця функція особливо цінна для сімей, в яких є маленькі діти.

Конструкція змішувача з термостатом включає:

 • корпус;
 • регулятор напору;
 • термостатичний клапан.

У дешевших моделях клапан зроблений з гуми або шкіри. Він досить швидко зношується, хоча і легко замінюється. У моделях подорожче клапан виготовлений з кераміки, тому його знос менший. Корпус змішувача найчастіше представлений у вигляді довгого циліндра з відводами для води.

Стильний термостатичнийзмішувач

плюси

Крім основного плюса термостатичного змішувача в отриманні води певної температури пристрій має ще такі переваги:

 • Економічність. Завдяки точним налаштуванням зайві витрати води виключаються, адже вам не потрібно буде підбирати комфортну температуру після відкриття крана (з нього відразу потече така вода, яка вам потрібна).
 • Безпека. Можна без побоювання митися, не турбуючись, що з крана піде занадто гаряча або крижана вода.
 • Комфорт. Реакція змішувача на зміни температури і тиску води дуже швидка, і миється людина навіть не помітить, що в загальній мережі комунікацій умови змінилися.

мінуси

Мінусом змішувача з термостатом є його висока вартість. Але для багатьох цей мінус несуттєвий, адже він сповна перекривається практичністю і зручністю використання.

Крім того, є і такий мінус, як досить складний ремонт. Ремонтні послуги по відношенню до таких пристроїв виявляються не у всіх містах.

Змішувач з термостатом: зовнішній вигляд

Змішувач з електронним термостатом

Відмінністю від механічних моделей є наявність рідкокристалічного монітора. На цьому моніторі користувач бачить температурні показники води, яка буде витікати з змішувача. Управляється електронний тип змішувача сенсорно або натисканням на кнопки.

Плюсом вибору саме такого змішувача можна назвати можливість створення програм. Залежно від потреби в певний час вмикаєте потрібну програму і отримуєте воду з тими параметрами, які вона передбачає. У деяких пристроях можуть програмуватися і додаткові функції, наприклад, аналіз води. Звичайно, вартість їх набагато вище, ніж коштують механічні змішувачі або звичайні електронні моделі.

Працює термостатичний електронний змішувач через мережевий адаптер або від звичайної батарейки. Деякі виробники додають в електронні прилади особливі датчики. Приміром, оснащення пристрою інфрачервоним датчиком дозволяє управляти змішувачем дистанційно.

Змішувач з електронним термостатом

Виробники

Російські виробники таку продукцію не випускають, тому зупинимося на основних зарубіжних фірмах, що пропонують споживачам термостатичні змішувачі.

Grohe

Дослідження і випробування називають кращими з таких змішувачів продукцію німецького виробника Grohe. Вироби цієї фірми залучають своїм дизайном та інноваційними технологіями. Монтаж таких змішувачів може бути і зовнішнім, і прихованим.

Всі змішувачі від Grone за своїм зовнішнім виглядом і стилістиці поділяють на 3 лінії:

 • Cosmopolitan (мінімалістичні моделі з геометричними формами);
 • Authentic (під старовину);
 • Contemporary (демократичні і сучасні моделі).
Змішувач Grohe з електронним термостатом

Hansgrohe

Ще одним відмінним німецьким виробником, який пропонує інноваційне обладнання, є компанія Hansgrohe. Її змішувачі з термостатом виробляються з латуні, а так як цей матеріал швидко нагрівається, то у моделей передбачено ефективне охолодження.

Залежно від типу системи охолодження все змішувачі від Hansgrohe розділені на серії:

 • 5000 (надійні змішувачі класу люкс з водяним охолодженням);
 • 2000 (середній клас змішувачів з пластиковим покриттям латунного корпусу);
 • 1000 (економ-варіант).

Компанія також пропонує інноваційну серію Ecostat з високою пропускною здатністю, привабливим дизайном і елегантною формою.

Змішувач HansGrohe з електронним термостатом

Oras

Також ви можете придбати сантехнічну арматуру від фінської фірми Oras. Термостат в її змішувачах укладений в пластиковий кожух. Останні моделі додатково оснащені ще одним важелем для незрячих людей.

Вибираючи прилад від Oras, враховуйте, що деякі моделі проводять для країн Європи (розводка води виконана інакше, ніж в наших будинках).

Змішувач Oras з механічним термостатом

підключення

Відзначимо, що установка механічного типу змішувача з термостатом настільки ж проста, як монтаж звичайних змішувачів.

А ось для електронних моделей найчастіше потрібен фахівець. В якості підготовки до установки термостатичного змішувача радять провести монтаж фільтрів, які будуть очищати і холодну, і гарячу воду. Так ви продовжите службу нового пристрою.

Установка змішувача була детально розглянута в іншій статті.

Якщо ви придбали модель, адаптовану до вітчизняної розводці води, то проблем з монтажем не очікується. Легше за все встановити кухонний змішувач, так як його монтаж вимагає лише під'єднання гнучких шлангів. У разі якщо придбана модель несумісна з наявною розводкою, доведеться виконувати кардинальну переробку водопроводу.

Якщо труби, що підводять воду, відрізняються, рекомендується установка моделі, в якій є зворотний клапан. Він не тільки буде перешкоджати змішуванню води, але і здатний перекривати потік, якщо подача води в будь-якої трубі відключена.