Вибираємо змішувач для ванної з виливом

Змішувач для ванни з Довжина виливу

Змішувач вже давно став обов'язковим атрибутом сучасного життя. Без цього корисного пристрою важко уявити не тільки ванну кімнату, а й кухню. Якщо в приміщенні проведено водопостачання, то без змішувача не обійтися. Для ванній змішувач з виливом - найпопулярніше рішення.

Він необхідний нам для комфортного життя, так як дозволяє отримати необхідну температуру води. По водопровідних трубах проходить вода або пекуче холодна, або близька по температурі окропу. За допомогою змішувача вода з труб змішується в різних пропорціях, і ми можемо спокійно вмиватися або мити посуд не ризикуючи отримати опік або обмороження.

Золотий змішувач для ванни

плюси

Змішувачі бувають трьох типів:

  • з душовою лійкою,
  • з виливом,
  • комбіновані, де є і душова лійка, і вилив.

Змішувачі, оснащені лише душовою лійкою, зустрічаються, як правило, тільки в громадських душових, а два останніх типи змішувачів можна знайти де завгодно. Виливши змішувача має дещо різних імен. Одні називають його «гусак», інші - «кран», а треті - «носик». Він являє собою тонку металеву трубку, з якої ллється вода.

Основне призначення виливу в тому, щоб формувати і направляти струмінь води.

Для виготовлення ізлівов, як і для інших частин змішувачів, використовується переважно латунь, на яку потім наноситься декоративне покриття, що визначає колір вироби. Для кухонних раковин, умивальників і ванн слід вибирати різні за формою і розміром змішувачі.

Змішувач з водоспадних зливомЗмішувач без виливунеповоротний змішувач

довгий виливши

Змішувач з довгим виливом - це найбільш популярна модель. Затребувана вона тому, що довгий носик дозволяє виробляти в раковині необхідні маніпуляції, що не заливаючи все навколо водою. Ще одна перевага змішувача з довгим виливом в тому, що його можна використовувати відразу для двох сантехнічних приладів. Ця картина знайома всім без винятку: в тісних ванних кімнатах «хрущовської» споруди, умивальник і ванна розташовувалися поряд. Над ванною нависав довгий вигнутий кран, який потрібно повертати, в залежності від того, чи хочете ви вимити руки або наповнити ванну водою.

Змішувач з поворотним виливом в

Поворотний вилив дуже зручно використовувати на кухні. При необхідності, носик змішувача можна відвернути в бік, щоб звільнити місце для посуду. Поворотний змішувач також зазвичай встановлюють, якщо на кухні змонтована раковина з двома чашами. Плюс такої конструкції в тому, що вона не займає багато місця, це дуже важливо в умовах дефіциту простору.

Недолік конструкції наступний: виливши змішувача повертається туди-сюди дуже часто і досить швидко виходить з ладу, навіть якщо мова йде про високоякісний виріб.

Вигнутий довгий носик здатний внести вантажні нотки в інтер'єр ванної кімнати, особливо при відповідному декоративному покритті. Якщо ви хочете створити ретроінтерьер, то підтримайте вінтажний виливши красивими вентилями і душовою лійкою «під старовину».

Ретро змішувач для ванної кімнати

короткий

Змішувачі з коротким виливом з'явилися на ринку відносно недавно. Цей винахід економних європейців, які намагаються мінімізувати витрату ресурсів усіма можливими способами. Короткий виливши, дійсно, допомагає Заощаджуйте воду, але ця економія буде зовсім незначною. Крім усього іншого, фахівці говорять про те, що короткий вилив допомагає швидше регулювати температуру води. Правда, різниця тут становить лише частки секунди.

Змішувач з коротким виливом

Короткий виливши створює сильну і рівну струмінь води, зводячи розбризкування до мінімуму. Встановлюється він зазвичай над невеликою раковиною в туалеті або над ванною. В останньому випадку він оснащений ще і душовою лійкою.

Неповоротний короткий вилив

Головна перевага короткого виливу в тому, що він займає значно менше місця, ніж довгий, тому він просто незамінний в маленьких ванних кімнатах, де кожен сантиметр вільного простору на рахунку.

Прагнення людини до економії місця не знає кордонів, тому зовсім недавно в магазинах з'явилися змішувачі з коротким виливом, які встановлюються прямо на борт ванни. Така конструкція швидко набула популярності завдяки своїй ергономічності.

Виразний змішувач не тільки дозволяє звільнити місце на стіні. З його допомогою можна швидше наповнити ванну.

Регулювати напір і змінювати температуру води, перебуваючи у ванні, набагато зручніше, якщо змонтувати змішувач для борта ванни.

Короткий виливши на борт ванни

форма виливу

Залежно від форми виливу, наявні на ринку сантехніки змішувачі можна розділити на дві великі групи. До першої групи входять змішувачі з класичним зливом, а в другу - каскадні змішувачі.

Класичні Виливи об'єднує одне: всі вони представляють за формою трубку - коротку або довгу, пряму або вигнуту.

Для ванни або душової кабіни зазвичай вибирають або дуже короткі прямі змішувачі або ж, навпаки, довгі з одним або двома вигинами. Останні нагадують за формою англійську букву S. А ось над кухонною раковиною має залишатися багато вільного місця для того щоб в неї могло поміститися якомога більше посуду. Для цих цілей найбільше підходять прямі або вигнуті під прямим кутом Г-образні змішувачі.

S-подібний вилив змішувачаГ-подібний вилив змішувачаНезвичайний змішувач для ванної

Каскадні змішувачі «мешкають» переважно в ванних кімнатах. Головна їхня відмінність полягає в практично повній відсутності виливу. Точніше, виливши є, але його форма настільки далека від традиційної, що ми сприймає його як щось зовсім інше. Зазвичай виливши каскадного змішувача являє собою широку металеву або пластикову панель, що має вузьку щілину, з якої і виливається вода. Струмінь в результаті виходить широка і плоска, що створює ефект водоспаду. Оснащена каскадним змішувачем ванна наповнюється водою вдвічі швидше, ніж зазвичай.

каскадні змішувачі

Перед покупкою подивіться то, як здійснити ремонт змішувача. Можливо, це вплине на ваш вибір.

витяжною

Незважаючи на те, що наша стаття присвячена змішувачів з виливом для ванної кімнати, ми не можемо обійти стороною моделі з витяжним виливом, які використовуються головним чином, на кухні. Ключова особливість таких змішувачів полягає в тому, кінчик виливу приєднаний до довгого гнучкого шлангу, що нагадує душовою, який дозволяє витягнути виливши з змішувача і дотягнутися ним до будь-якого місця раковини. Витяжної змішувач істотно полегшує процес миття посуду. З його допомогою дуже зручно мити великі каструлі, листи і сковорідки, саму раковину, а також наповнювати водою об'ємні ємності.

Як ми вже говорили, такий змішувач найчастіше можна зустріти саме на кухні, але і ванній кімнаті можна знайти йому корисне застосування. Наприклад, щось подібне використовують в салонах краси для миття голови. Це, дійсно, хороша ідея, так як іноді нам потрібно тільки вимити голову, а не мочити все тіло цілком, припустимо для того, щоб змити фарбу для волосся, а робити це над раковиною зі звичайним зливом дуже незручно. В цьому випадку витяжною виливши доведеться як не можна до речі.

Висувною виливши змішувачаВитяжної виливши змішувачаЗмішувач з розсувним зливом

Змішувачі з витяжним виливом бувають трьох типів. У одних змішувачів в ролі висувається насадки виступає кінчик виливу, у інших - душова лійка, яка кріпиться на вилив. Треті являють собою комбіновану модель: змішувач і душова лійка розташовуються на раковині окремо один від одного.

Поради щодо вибору

На закінчення підведемо деякі підсумки і нагадаємо про основні критерії вибору змішувача для ванної кімнати.

Основні принципи:

  • Якщо ви вибираєте змішувач для дуже маленької ванної кімнати, то головна ваша турбота - це економія простору, а питання функціональності і естетики відходять на другий план. Вам варто звернути увагу на поворотні змішувачі з довгим виливом, які можуть обслуговувати одночасно і ванну, і раковину.
  • Якщо ж ваша ванна кімната досить простора і немає потреби викроювати кожен сантиметр вільного місця, то попередній варіант - не для вас. Ви можете подбати про те, щоб змішувачами були оснащені обидва сантехнічних приладу.
  • Вибираючи виливши для ванни, потрібно обов'язково врахувати його пропускну здатність. Вона залежить від діаметра отвору: чим він більший, тим швидше наповниться ванна.
  • Для ванни краще вибрати короткий вилив, так він дозволяє швидше набирати воду і більш економічно її витрачати. А от довжина виливу для умивальника залежить від розмірів раковини і від того, для яких цілей вона використовується. Для маленької раковини краще вибирати виливши поменше, а для великої - побільше.
  • Тим, хто цінує сучасні та практичні рішення, обов'язково сподобаються врізні змішувачі з коротким виливом, які можна встановлювати на борт ванни або раковини. Зверніть увагу на каскадні моделі - це не тільки зручно, але й дуже красиво.
  • Якщо вам доводиться що-небудь мити або прати у ванній кімнаті, або ж ви часто фарбуєте волосся, наносите на них змиваються маски і бальзами, то вам варто задуматися про покупку змішувача з витяжним виливом. Дана модель дуже практична, її можна використовувати не тільки на кухні, але і у ванній кімнаті, наприклад, для миття голови, як це роблять професійні перукарі.
  • При виборі змішувача з виливом потрібно також враховувати і стиль ванної кімнати. Короткі змішувачі округлої або прямокутної форми з хромованим покриттям є приналежністю сучасних стилів, а от довгі, вигнуті змішувачі мідного або латунного кольору більше підійдуть для класичного інтер'єру.
Змішувач для ванни цегляного кольоруЗмішувач чорного кольоруПозолочений змішувач з виливом позолоченийЗмішувач для ванни з висувним виливомлатунний змішувачСкляний виливши водоспадного змішувачаПозолочений ретро змішувач

Радимо вам також прочитати поради щодо вибору змішувача для ванною.