Пристрій змішувача для ванної кімнати

Пристрій змішувача для ванною

Змішувач є невід'ємною частиною будь-якої ванної кімнати. Однак його ще необхідно вибрати. Не можна тикати в перший-ліпший кран пальцем і заявляти, що саме він буде встановлений в санвузлі. Щоб розібратися в правильності рішення, слід спершу вивчити пристрій всіх видів змішувачів.

Змішувачі для ванної

Сьогодні ми познайомимо вас з наступними типами:

 • двохвентильні;
 • одноважільні;
 • термостатичні;
 • Безконтактні.

Плюс до всього, ми розповімо вам, який краще кран вибрати для ванної кімнати і для душової.

двохвентильні

Основою такого змішувача є два крана-букси, які розташовані в єдиному корпусі. За рахунок роботи вентилями, відбудеться налаштування температури і напору.

Пристрій двохвентильні змішувача для ванною

Двохвентильний кран - це класика нашого часу, який був найпопулярнішим рішенням до тих пір, поки не з'явилися одні важелі моделі. Незважаючи на це, і сьогодні вони затребувані. Особливо, коли мова йде про адаптацію ванній під певні стилі інтер'єру - ретро, ​​класика або кантрі.

Двохвентильні змішувачі для ванної кімнатиЗмішувачі для ванної з двома вентилямиДвохвентильні змішувачі для ванної та їх пристрій

Основною перевагою двохвентильних систем є їх фінансова доступність. Що стосується недоліків, то тут зазначимо виходять з ладу гумові прокладки. Якщо їх вчасно не поміняти, наслідки можуть бути дуже неприємними.

одноважільні

Така конструкція передбачає наявність всього одного важеля. Саме він відповідає як за натиск, так і за температуру води, що подається. Відбувається це шляхом зміни зазору між пластинами або сферами. Вони відповідають за подачу води від гарячого і холодного водопостачання.

Пристрій змішувачів з одним важелем для ванної

Змішувач виявився неймовірно затребуваним наш час, оскільки він дуже практичний, зручний у використанні, пропонується на ринку за порівняно невеликі гроші. Плюс до всього, відремонтувати його цілком можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.

Практичність - дійсно незаперечні переваги конструкції. Вам буде потрібно мінімальне зусилля і одна рука, щоб налаштувати ідеальну температуру і натиск, виходячи з ваших уподобань. Рухи вправо і вліво регулюють температуру, а підняття важеля вгору і вниз дозволяють змінювати рівень напору.

Ще багато хто відзначає таке гідність як миттєве відключення води. Вам не доведеться крутити один вентиль, потім другий, як це відбувається з ДВОХВЕНТИЛЬНІ системами. А якщо ще при цьому руки мильні, зробити це буде вкрай складно.

Переваги змішувачів з одним важелем для ванноїПристрій змішувачів для ванної комнтаи з одним важелемЗмішувачі з одним важелем і їх пристрій

Однак не все так безхмарно, як здається на перший погляд. Одноважільні крани мають певні мінусами:

 • Надійність картриджа. Через них проходить велика кількість води. Отже, навантаження на них велика. Якщо елемент виконаний неякісно, ​​довго прослужити він не зможе. Замінити його не складно навіть самому, але це зайві фінансові витрати;
 • Якість змішувачів. На жаль, зараз на ринку є багато підробок і продукції сумнівних виробників. Тому якщо ви вибрали Одноважільний систему, переконайтеся, що вона сертифікована і виконана перевіреним, надійним виробником.

Інших недоліків у них немає.

Недоліки змішувачів з одним важелем для ванної

термостатичні

Якщо порівнювати їх з попередніми варіантами змішувачів, то пристрої з термостатом виділяються кількома очевидними перевагами.

 • Немає необхідності обертати по черзі вентилі з гарячою і холодною водою, щоб отримати потрібний напір і температуру.
 • Годі й орудувати важелем, рухати їм вліво або вправо, вгору і вниз в пошуках ідеальних параметрів.
 • Температура і натиск встановлюється один раз і постійно підтримується, адаптуючись під кількість гарячої води в бойлері, наприклад, або тиск в системі водопостачання.
 • При необхідності температура легко змінюється за рахунок управління термостатом.
 • Виріб оснащується системою захисту. Її завдання полягає в тому, щоб не дозволити людині облити себе холодною водою або вилити порцію окропу.
Термостатичні змішувачі для ванної їхні перевагиПереваги термостатичного змішувача для ванною

При цьому конструкція досить проста. У неї входить спеціальний елемент, який здійснює змішування. Управляється він за допомогою патрона з воском або біометричними пластинами. Ці пластини реагують на температурні зміни, а патрон активізується при коливаннях стиснення і розширення. Проста регулювальна рукоятка дозволяє користувачеві легким рухом встановити необхідну температуру і з комфортом приймати душ.

Пристрій термостатичного змішувача для ванною

безконтактні

Вони ж сенсорні. Відзначимо відразу, що для побутового застосування вони не підходять. Ідеальне місце для них - громадські місця, де спостерігається велике скупчення людей.

Переваги безконтактного змішувачів для ванноїБезконтактні змішувачі для ванної та їхні переваги

Пристрій такого змішувача передбачає монтаж спеціальних датчиків, які реагують за рахунок роботи інфрачервоних променів на тепло, або на рухи. Тобто варто людині підвести руки до змішувача, як тут же почнеться подача води.

Їх можна налаштовувати на тривалість роботи, температуру. Все це фіксоване, тому змінювати постійно показники занадто проблематично.

Пристрій безконтактних змішувачів для ванної

Деякі побоюються, що потрапляння якогось предмета включить змішувач, а оскільки він так і залишиться лежати перед датчиками, то вода відключиться лише з приходом господарів додому. Як результат, затоплення сусідів і великі фінансові втрати. Але це все вигадки, оскільки система передбачає автоматичне відключення через заданий в настройках час.

Для ванни

Отже, ми розібралися в пристрої існуючих сьогодні змішувачів. Тепер поговоримо про те, які ж з них краще підійдуть для ванни.

Як показує практика, ванна зазвичай використовується і як душова. Тому вам потрібно сучасний універсальний змішувач, що дозволяє як набирати воду в ванну, так і перемикатися на режим лійки.

Деякі ставлять відразу два змішувача. Один призначений суто для раковини, тому перемикача на душ не має, а другий з вбудованою душовою лійкою.

З точки зору економії, найкращим рішенням стане змішувач з довгим повертається гусаком. Так він зможе працювати на раковину і ванну. Хоча для великих сімей варто вибрати два окремих змішувача. Адже поки одна людина приймає душ, другому не доведеться чекати, щоб почистити зуби, наприклад.

Змішувач для ванни і душа

Можна сказати, що для ванни підходять три типи змішувачів.

 • Двохвентильний. Класика жанру, яка коштує недорого, але вимагає періодичного ремонту.
 • Одноважільний. Легко перемикати, регулювати, моментально перекривається вода. Слабка сторона - картридж.
 • Термостатичний. Теж легко управляти, можна встановлювати температуру, захищає від занадто холодної та гарячої води.

Тому подумайте, що підійде більше саме під ваші вимоги і особливості інтер'єру ванної кімнати.

Двохвентильний змішувач для ванної - пристрійОдноважільний змішувач для ванни - пристрійТермостатичний змішувач для ванни - пристрій

З душем

Змішувач з душем встановлюють безпосередньо над раковиною. Не рекомендується використовувати одну систему для ванни і раковини, оскільки вони все одно знаходяться на певному віддаленні, а лійка тримається якраз на змішувачі.

Змішувач з душем для ванної

Оптимальний варіант - це змішувач змішувач з коротким виливом. Гусак дозволить при необхідності швидко набрати воду в ванну, а кнопка перемикання включить вашу лійку. Багато виробників пропонують в комплекті спеціальні штанги. Вони призначені для монтажу на стіну і служать в ролі власника душової лійки від змішувача.

Зверніть увагу на довжину шланга, а також якість обплетення. На жаль, деякі хороші змішувачі часом доповнюють лійкою не найкращої якості. Зате добре, що практично всі з них взаємозамінні. Це дозволить вам окремо придбати лійку, встановити її на змішувачі.

Не всі можуть дозволити собі створити повноцінний тропічний душ у ванній, тому альтернативою служать відповідні широкі лійки. Закріпивши їх на штанзі, ви будете насолоджуватися потоком води, який захоплює буквально всю ширину вашого тіла.

Загальний змішувач з душем для ванни і раковини