Змішувач з гігієнічним душем

Змішувач з гігієнічним душем

У деяких країнах, наприклад, в Японії або в Південній Кореї, в комплект стандартного оснащення ванної кімнати обов'язково входить біде. Також як унітаз, ванна і душова кабіна воно є невід'ємною частиною особистої гігієни. Крім того, біде досить часто можна зустріти в європейських будинках.

У нашій країні цей сантехнічний прилад вже не вважається екзотикою, але ще не поширений повсюдно. Його часто можна побачити в лікарняних або готельних санвузлах, однак у власних квартирах його встановлюють лише одиниці. Багато в чому це пов'язано з тим, що наші ванні кімнати не багаті квадратними метрами. Площа стандартного санвузла часто дозволяє розмістити лише унітаз і ванну або душову кабіну. Підключення додаткового сантехпрібора стає справжньою проблемою. Саме тому набувають популярності моделі сантехніки, що поєднують в собі функції відразу декількох приладів. Зразок такого сантехнічного обладнання - унітаз з гігієнічним душем.

призначення

Гігієнічний душ являє собою душовою шланг з лійкою, який підключається поруч з унітазом. Він оснащений змішувачем з вентилем або важелем, що дозволяє регулювати температуру і натиск води. Гігієнічний душ покликаний замінити туалетний папір. Він також може використовуватися для здійснення звичайних жіночих гігієнічних процедур.

Призначення гігієнічного душа

Пристрій

Гігієнічний душ має досить просту комплектацію. Він складається з наступних елементів:

 • Душовою шланг довжиною від 50 до 150 см. Бюджетні моделі виготовляються тільки з гуми, а більш дорогі мають металеву оплетку з напиленням під бронзу, латунь, сталь і т.д.
 • Душова лійка, оснащена клапаном для запору води. Її розміри значно менше звичайної, що дозволяє з комфортом користуватися нею для підмивання.
 • Змішувач, оснащений регулятором температури води.
 • Необов'язковими елементами є зворотний клапан і редуктор.
Пристрій змішувача з гігієнічним душем

плюси

 • Головна перевага гігієнічного душа перед біде полягає в економії простору. Адже сантехнічні норми передбачають розташування біде не менше ніж в 30 см від унітазу і від стіни, а це не завжди можливо втілити на практиці.
 • У порівнянні з покупкою біде установка гігієнічного душа буде коштувати зовсім недорого, тому в умовах обмеженого бюджету краще зупинитися саме на цьому варіанті.
 • Гігієнічний душ можна використовувати і не за прямим призначенням. Власники цього пристосування знаходять йому саме різне застосування. Наприклад, з його допомогою зручно вимити унітаз або набрати відро води.
 • Використання гігієнічного душа дозволяє скоротити витрату туалетного паперу. В арабських країнах, наприклад, туалетним папером зовсім не користуються, вважаючи за краще гігієнічний душ.
 • Підмиватися за допомогою гігієнічного душа набагато зручніше і швидше, ніж робити це у ванні. Крім того, можна не турбуватися про те, що намокнуть «зайві» частини тіла.
Переваги змішувача з гігієнічним душемПереваги змішувача з гігієнічним душем

мінуси

 • Не завжди вода з гігієнічного душа перестає йти відразу після виключення. Буває і так, що протягом декількох хвилин вона продовжує потроху капати з лійки. Зазвичай це пов'язано з якістю виробу або з особливостями підключення. Проблема вирішується установкою невеликого піддону, куди буде стікати вода.
 • Якщо держатель для душової лійки і тримач для туалетного паперу встановлені по одну сторону від унітазу, то остання буде розмокати при попаданні на неї крапель води.
 • Щоб призвичаїтися користуватися гігієнічним душем, чи не забризкуючи все навколо водою, вам може знадобитися кілька днів. Але навик обов'язково прийде!
 • Повним людям може бути незручно користуватися гігієнічним душем, так як в отворі унітазу залишається мало місце для проведення необхідних маніпуляцій.
 • Поставтеся до вибору моделі змішувача з гігієнічним душем дуже уважно. Деякі з них передбачають підключення тільки до гарячої або тільки до холодної води. Що, звичайно, робить використання приладу за призначенням практично неможливим.
Недоліки змішувачів з гігієнічним душем

способи установки

 • Спосіб 1. Якщо ви починаєте робити ремонт у ванній кімнаті «з нуля», значить, у вас є можливість підключити гігієнічний душ найбільш зручним способом. Він передбачає, що труби з гарячою і холодною водою будуть заздалегідь підведені до місця установки унітазу. Таким чином, гігієнічний душ не треба буде підключати для сантехнічного шафі. Якщо монтаж гігієнічного душа запланований заздалегідь, у вас залишається більше можливостей для втілення технологічних і дизайнерських рішень при облаштуванні ванної кімнати.
 • Спосіб 2. Якщо ідея установки гігієнічного душа виникла вже після закінчення будівельних робіт, то проводити глобальну перебудову приміщення, зрозуміло, ніхто не буде. У цьому випадку монтаж виробляється безпосередньо в сантехнічному шафі. Мінус цього способу в тому, що при включенні гігієнічного душа вам кожен раз доведеться заново налаштовувати температуру і натиск води. Проблему допоможе вирішити установка змішувача з терморегулятором.
Способи підключення змішувача з гігієнічним душемСпосіб підключення змішувача з гігієнічним душем

Види змішувачів для гігієнічного душу

Залежно від конструкції:

 • Вентильний змішувач встановлюється на гігієнічний душ, якщо він підключений до сантехнічного шафі. Така конструкція має масу недоліків. До них відноситься, по-перше, неможливість підтримувати задану температуру води без термостата; по-друге, необхідність підключення зворотного клапана, щоб уникнути попадання холодної води в гарячу трубу (і навпаки); по-третє, необхідність підключення ще одного крана, потрібного для подачі і перекриття води.
 • Ричаговими змішувач вважається більш зручним в монтажі та експлуатації варіантом. Він вимагає мінімальних робіт при монтажі і не потребує підключення додаткового обладнання. Адже особливості конструкції такого змішувача дозволяють регулювати температуру і натиск води за допомогою тільки одного важеля.
 • Змішувач, оснащений термостатом. Більш «просунутий» варіант, який дозволяє один раз і назавжди поставити комфортну для вас температуру води. Навіть при скачках тиску в водопровідних трубах вона буде незмінною. Все, що вам залишається - змінювати напір за допомогою важеля.
Вентильний змішувач з гігієнічним душемРичаговими змішувач з гігієнічним душемЗмішувач оснащений термостатом з гігієнічним душем

Залежно від способу монтажу:

 • Змішувач, що підключається до раковини. Цей тип підійде, якщо санвузол є суміжним або, якщо в туалеті встановлений умивальник. Модель має два висновки, один з яких призначений для випуску води, а інший - для приєднання гігієнічного шланга. На душовою лійці зазвичай розташовується кнопка, яка запускає і зупиняє подачу води.
 • Настінний змішувач вибирають тоді, коли унітаз - це єдиний сантехнічний прилад в приміщенні.

Змішувач настінного типу має дві модифікації:

 • Зовнішні моделі. Монтуються безпосередньо до водопровідних труб, які виходять зі стіни. Один його кінець підключається до труби, а на другий надаватися душовою шланг.
 • Вбудовані моделі з прихованим монтажем, які представляють собою панелі, монтовані на стіну. Ці панелі приховують всі комунікації. Для того щоб встановити такий змішувач необхідно зробити приховану підводку водопровідних труб.
Види змішувачів з гігієнічним душем

Що врахувати при виборі?

Перше, що потрібно враховувати при покупці гігієнічного душа - це розміри і сантехнічне обладнання приміщення, в якому знаходиться унітаз. Якщо змішувач купується для туалету, рекомендується придбати ще й невеликий умивальник (наприклад, кутову модель). Установка раковини значно полегшить монтаж гігієнічного душа і зробить його використання більш комфортним.

У комплекті з гігієнічним душем обов'язково придбайте зручні і красиві тримачі для душової лійки. Багатство вибору дозволяє підібрати аксесуари, які будуть відповідати загальному стилю кімнати.

Рекомендації по вибору змішувача з гігієнічним душемПоради щодо вибору змішувача з гігієнічним душем

установка

Найбільш простий спосіб монтажу гігієнічного душа - це його підключення до раковини.

Проводиться воно наступним чином:

 • Спочатку потрібно демонтувати старий змішувач на умивальнику, і замінити його на спеціальну модель, оснащену трьома виходами - для холодної та гарячої води і для душового шланга.
 • Далі потрібно встановити на раковину змішувач для гігієнічного душу. Робиться це так само як і зі звичайним змішувачем, тільки до третього відведення приєднується гнучкий душовою шланг.
 • Після монтажу змішувача слід встановити тримач для душової лійки на зручній висоті. Щоб знайти для нього найбільш оптимальне положення, присядьте на унітаз і спробуйте дотягнутися до стіни.

Необхідні елементи кріплення для монтажу зазвичай продаються в комплекті з тримачем.

Установка змішувача з гігієнічним душем