Як вибрати і встановити гофру для унітазу

Гофра для монтажу унітазу

Гофра для унітазу являє собою пластикову еластичну трубу «в складочку», яка розтягується до необхідної довжини. Вона застосовується для підключення сантехнічного обладнання до каналізаційних труб.

Призначення і типи

Деякий час назад замість гофрованої труби для з'єднання унітазу з висновком каналізації використовувалася складна система муфт, колін і патрубків, здебільшого виготовлених з чавуну. Подібний підхід відрізнявся великою міцністю і довговічністю, однак, з плином часу показав свої недоліки. По-перше, поверхня чавуну далеко не гладка, тому всередині системи поступово накопичувалися бруд, жир і дрібне сміття, що призводило до засмічення. По-друге, якщо в санвузлі проводився ремонт, то зміна висоти статі і рівня стін призводило до необхідності купувати нові елементи кріплення щоб конструкція була більш надійною і герметичній.

Монтаж унітазу за допомогою гофри

Сьогодні в магазинах можна знайти кілька видів гофр для унітазу. Розрізняються вони за трьома основними характеристиками:

 • М'яка або жорстка. М'яка гофра підходить для унітазів з будь-яким типом випуску - горизонтальним, косим або вертикальним, так вона набагато гнучкіша. Установка такої гофри здійснюється легше, ніж установка жорсткої, але жорстка гофра відрізняється більшою зносостійкістю.
 • Армована або неармована. Армована гофра укріплена тонким дротом, яка посилює жорсткість підсумкової конструкції. Коштує вона дорожче, ніж неармована, але і термін її служби більше.
 • Коротка або довга. У продажу є гофри для унітазу довжиною від 20 до 50 см. Довжину потрібно вибирати, виходячи з відстані між унітазом і розтрубом каналізації, але обов'язково залишати запас для того, щоб уникнути протікання.
Жорстка гофрована трубаАрмована гофрована трубаДовга гофрована труба

призначення

Не завжди необхідна установка саме гофрованої труби, в деяких випадках можна легко обійтися і без неї, залишивши колишню систему підключення до каналізації.

Однак в наступних двох ситуаціях застосування гофри - це найбільш підходящий спосіб під'єднання унітазу до зливу каналізації:

 • Монтаж унітазу відбувається зі зміщенням по відношенню до розтруба каналізації. Це трапляється тоді, коли в ході ремонту був змінений рівень підлоги.
 • Тип випуску нового унітазу не збігається з типом випуску колишнього, під який змонтована каналізація. Наприклад, якщо ви купуєте імпортний унітаз в квартиру хрущовської споруди, в якій довгий час не змінювалися інженерні системи.

плюси

Застосування гофри для унітазу має як переваги, так і недоліки. Розглянемо обидві сторони цього явища.

Отже, переваги використання гофрованих труб:

 • Монтаж гофри не складе труднощів навіть для тих, хто тільки починає робити свої перші кроки на ниві сантехнічних робіт.
 • У важких випадках підключення без гофри не обійтися, так вона найбільш пластична з усіх запропонованих варіантів.
 • Гофру можна розглядати як тимчасовий варіант підключення, який можна швидко демонтувати.
 • Якщо тип випуску унітазу не збігається з розтрубом каналізації, то гофрована труба легко вирішує цю проблему.

мінуси

Недоліки у такого способу підключення наступні:

 • Тонкі стінки може проткнути потрапив в каналізацію гострий предмет. Крім того, перепади температур (наприклад, якщо вилити в унітаз окріп) можуть деформувати пластик.
 • Термін служби гофрованої труби менше, ніж у металевих аналогів.
 • Гофра виглядає не так красиво, як хромовані металеві труби. Втім, при певному мистецтві майстра, встановити її можна так, що вона буде майже повністю прихована від очей.
 • Якщо гофра розтягнута на дуже велику відстань і не закріплена, то вона провіснет посередині. У місці просідання буде накопичуватися вода і сміття, що рано чи пізно призведе до засмічення.
Процес монтажу унітазуВаріанти труб для монтажу унітазуВаріант монтажу гофрованої трубою

альтернатива

Якщо перераховані недоліки гофрованих труб пересилюють в ваших очах всі їхні переваги, можна проявити трохи життєвої вправності і спробувати вирішити проблему підключення унітазу до каналізації іншим способом. Зрозуміло, це стосується тільки проблемних ситуацій, так як зазвичай можна обійтися стандартними методами.

Ситуація 1. Встановлено унітаз з косим типом випуску, який знаходиться вище, ніж розтруб каналізації. Для того щоб вирішити цю проблему, вам знадобиться коротка труба, виготовлена ​​з ПВХ або поліетилену. При необхідності трубу потрібно обрізати.

 • Перший спосіб: Приєднайте трубу до унітазу з одного боку, і розтруба каналізації - з іншого. З'єднання ущільните за допомогою ущільнюючих гумових манжет відповідного діаметру.
 • Другий спосіб: Над газовим пальником нагрівайте трубу до тих пір, поки пластик не розм'якшити. Потім швидко натягніть її на випуск унітазу. Встановіть унітаз на підлогу. Другий кінець труби підключіть до розтруба каналізації і закріпіть з'єднання цементним розчином або герметиком.
Монтаж унітазу без допомоги гофрованої труби

Ситуація 2. Необхідно підключити унітаз з прямим типом випуску до косого розтруба каналізації. З цією проблемою можна впоратися, встановивши спеціальний пластиковий куточок. У продажу є два варіанти таких куточків - на 90 і 45 градусів. До унітазу куточок приєднується за допомогою гумової манжети, а до каналізації, як і в попередньому випадку, цементною сумішшю або герметиком.

Монтаж унітазу пластиковим куточком

Як встановити гофру на унітаз

Для того щоб не помилитися з вибором гофрованої труби для унітазу, перед походом в магазин заміряйте всі необхідні відстані і розміри і накидайте схематичний малюнок з'єднання. Це допоможе продавцеві підібрати для вас потрібне обладнання. Разом з трубою купите відповідний за кольором сантехнічний герметик, щоб конструкція вийшла не тільки надійною, але і естетичної. Довжина гофри залежить від відстані між унітазом і виходом каналізації, але краще залишити запас в кілька сантиметрів.

Монтаж гофрованої труби для унітазу

Починаємо монтаж з підготовчих робіт. Якщо розтруб каналізації і випуск унітаз не нові, їх слід очистити від скупчень бруду, слизу і сміття. Не забудьте видалити і залишки будівельних матеріалів. Очищені поверхні потрібно витерти насухо. Якщо ви встановлюєте новий унітаз, постарайтеся зробити відстань між ним і виходом каналізації якомога менше.

Приступаємо до монтажу. Для початку уважно розгляньте куплену вами гофровану трубу: на одному її кінці розташовуються зовнішні кільця ущільнювачів, а на іншому - внутрішні мембрани. Кінець з кільцями потрібно вставити всередину каналізаційного патрубка. Кінець з мембранами - надіти поверх випуску унітазу, кріплення гумове, тому воно добре тягнеться. Всі з'єднання обробіть герметиком

Після того, як монтажні роботи закінчені, потрібно перевірити міцність системи. Не варто відразу підключати унітаз до водопроводу, досить просто спустити в зливний отвір відро холодної води

практичні рекомендації

 • Чи не розтягуйте гофру до того, як встановите її на унітаз. Робити це можна тільки безпосередньо перед початком монтажних робіт. Якщо ви розтягніть гофру занадто сильно, буде важко повернути її в початковий стан.
 • Не використовуйте гофровану трубу в якості додаткової полички для різних господарських речей. Якщо поставити на неї важкий предмет, вона може лопнути.
 • При покупці гофри звертайте увагу на товщину стінок: чим вона більше, тим довше прослужить виріб. Крім того, намагайтеся купувати продукцію європейських виробників. Вони коштують дорожче, але якість її істотно вище, ніж у вітчизняних і китайських аналогів.
 • Якщо ви щасливий володар власного будинку, то вам слід серйозно задуматися про необхідність застосування пластикової гофрованої труби. Справа в тому, що миші, щури та інші дрібні гризуни вважають пластик дуже ласим продуктом. Якщо ці непрохані гості помічені у вас в будинку, то вам краще зупинити свій вибір на металевих трубах.
Чорна гофрована труба для підключення унітазу

Гофрована труба для унітазу може стати справжнім порятунком у важких ситуаціях, пов'язаних з невідповідністю параметрів обладнання, що підключається. Як і будь-яке інше сучасне технічне рішення, вона має свої переваги і свої недоліки. Використовувати легку і еластичну гофру або скористатися більш громіздкими, до і більш довговічними методами підключення - вирішувати вам. Але, яким би не було ваше рішення, сподіваємося, що наша стаття допомогла вам зробити правильний вибір.