Сифон для біде

Сифон для біде

Під час перепланування або ремонту ванної кімнати часто приймається рішення встановити біде. Одним з елементів цієї сантехніки, який слід вибрати і придбати додатково, є сифон. Він не тільки виводить використану воду в каналізацію, але також захищає каналізаційний злив від попадання сміття і забезпечує відсутність у ванній кімнаті неприємного запаху з каналізації. Якими бувають сифони для біде, як вибрати відповідний сифон і що потрібно знати про його встановлення?

види

Все сифони, які використовуються при монтажі біде, бувають:

  • Трубчастими - нагадують за формою букву S;
  • Пляшковими - схожі формою на пляшку.

Пристрій пляшкового сифона більш складне. Обидва варіанти сифона представлені кількома деталями, тому потребують збірці. На думку фахівців, темно-зелена модель більш ергономічна і вигідна. У тій її частині, яка нагадує дно пляшки, можуть зберігатися речі, які випадково зісковзнула і впали в біде, наприклад, браслети або кільця. Однак варто пляшковий сифон дорожче трубчастої моделі.

Трубчасті сифони для бідеПляшкові сифони для біде

Метал або пластик?

Сучасні сифони для підвісних і підлогових біде можуть бути зроблені з пластику, латуні або стали. Моделі з пластику відрізняються меншою ціною, проте вона зовсім не пов'язана з гіршою якістю. Такі сифони не менше надійні, ніж металеві.

Пластиковий сифон більш кращий, якщо планується прихований монтаж комунікацій, оскільки він відрізняється довговічністю і функціональністю, а такий недолік, як непривабливий вигляд, при монтажі в стіні стає не важлива. Якщо ж сифон буде на увазі, то кращим вибором стане металева модель, оскільки вона виглядає більш привабливо.

Пластикові сифони для бідеМеталеві сифони для біде

Поради щодо вибору

  • Модель сифона в першу чергу повинна підходити за розміром, поєднуючись і з каналізаційною трубою, і із зливним отвором біде. Якщо упустити цей момент, пізніше доведеться додатково купувати перехідники.
  • Далі визначте спосіб монтажу біде - чи залишиться сифон відкритим або ж буде монтований в стіну. Важливо також врахувати систему випуску у вашій ванній кімнаті - розташоване чи каналізаційний отвір в стіні (горизонтальний випуск) або знаходиться в підлозі (вертикальний випуск).
  • У сифона, що купується для біде, вигин коліна повинен бути трохи більше, ніж у сифонів для раковин, оскільки експлуатація біде передбачає більший обсяг гідрозатвори. Відзначимо, що у деяких виробників є сифони з декількома водяними затворами (вони зовні схожі на змійовик), щоб максимально усунути запахи каналізації. Також продаються сифони, у яких є сухий затвор, представлений мембраною.
Поради щодо вибору сифонів для біде

установка

Кожна модель сифона відрізняється своєю схемою монтажу, який детально описує виробник. При цьому є спільні особливості, які важливо не випустити з виду:

  • Найчастіше сифон спочатку кріплять до зливу біде, а на закінчення підводять до каналізації.
  • Всі місця, в яких деталі сифона з'єднуються, варто обробити силіконовим герметиком.
  • Завершальним етапом установки повинна бути перевірка на герметичність. Увімкніть воду і переконайтеся, що всі прокладки і муфти на місці, протікання немає, і сифон виконує свою функцію.
  • У багатьох випадках найкращим виходом буде довірити установку сифона майстру. Досвідчений сантехнік швидко проведе монтаж біде і дасть гарантії на свою роботу.
Установка сифона для біде