Інсталяція для біде

Інсталяція для біде

Вибираючи біде, ви помітите, що моделі такої сантехніки бувають підлоговими, а також підвісними. Якщо ви вирішите встановити в своїй ванній кімнаті підвісне біде, то дізнаєтеся, що конструкція даного сантехнічного пристрою включає чашу і інсталяцію. Переваги, види і особливості установки інсталяцій ми і обговоримо.

Що це?

Інсталяцією називають особливу кріпильну систему для біде, основою якої є міцна конструкція, вбудована в стіну. Саме на ній фіксується підвісна модель біде.

інсталяція для біде

плюси

 • Установка біде з використанням інсталяції економить простір, дозволяючи використовувати біде в невеликій ванній кімнаті.
 • Більшість інсталяцій відрізняються універсальністю і підходять під будь-які підвісні біде. При цьому поперечини можна переставляти по висоті, а завдяки наявності в комплектації кронштейнів конструкція може монтуватися і в кутку.
 • Всі комунікації будуть приховані від очей, не погіршуючи дизайн приміщення. Крім того, пристрій полегшує прибирання санвузла.
 • Інсталяційні системи дуже довговічні і відрізняються високою міцністю. Вони витримують навантаження до 400 кілограм.
інсталяція для бідеінсталяція для бідеЩо таке інсталяція для біде

мінуси

Через прихованого монтажу водопроводів та інших комунікацій можуть бути труднощі з ремонтом. Щоб їх уникнути, під час установки інсталяції залишають резервне вікно.

Недоліки інсталяції для біде

види

Залежно від конструкції інсталяція може бути блокової або рамної. Перший вид підходить для монтажу на бетонній або цегляній капітальній стіні. Така інсталяція складається з корпусу з ділянками арматурного кріплення. Вона не спирається на підлогу, а кріпиться до стінки анкерними болтами, що забирають навантаження на себе.

Будова рамної інсталяції є більш складним. Це рама з прикріпленою арматурою, яку фіксують в двох місцях до стіни і в двох місцях на підлозі. Вибираючи рамну модель, ви зможете впливати на глибину її монтажу. Залежно від варіантів кріплення дана інсталяція може бути універсальною, а також представлена ​​окремими типами для монолітних стін і для полегшених перегородок (цей тип відрізняється перенесенням більшої частини навантаження на підлогу деталі).

Блокова конструкція інсталяції для бідеРамна конструкція інсталяції для біде

Як встановити?

Дії при монтажі інсталяції проводяться в такому порядку:

 1. Встановлюється каркас інсталяції.
 2. Приєднуються комунікації.
 3. Монтується біде.

З установкою каркаса легко впорається людина, яка вже знайомий з такою роботою. Якщо ж ви побоюєтеся помилитися при монтажі, варто доручити таке завдання фахівця.

Розміщувати основні елементи потрібно в залежності від виду інсталяції:

 • Вибравши універсальну модель рамної інсталяції, все навантаження повинна бути розподілена рівномірно.
 • Якщо ви проводите монтаж посиленою рамної інсталяції, велика частина навантаження повинна припадати на підлогу.
 • Якщо встановлюється блокова модель інсталяції, максимум уваги слід приділити кріпленню болтів.

Всі рамні конструкції можна коригувати за висотою до 20 см, використовуючи спеціальні ніжки. Для підстроювання інсталяції по глибині застосовуються подовжувачі.

Установка інсталяції для біде

Що потрібно врахувати при монтажі?

 • Добре, якщо ви заздалегідь склали схему монтажу з урахуванням придбаної моделі біде і змішувача. Така схема буде враховувати всі особливості електро- та водопостачання пристрою, тому допоможе в установці.
 • Важливо бути гранично уважним під час установки каркаса, оскільки зверху конструкція буде закриватися з виконанням підсумкової обробки.
 • На етапі підключення інсталяції до водопроводу слід акцентувати увагу на надійності з'єднань.
 • Інсталяцію вибудовують таким чином, щоб висота встановленого біде відповідала розташованому поруч унітазу, який часто теж представляє собою підвісну конструкцію.
 • Бажано, щоб від біде до стіни залишалося 35-45 см вільного простору. Оптимальною відстанню між біде і унітазом вважають 25-30 см.
Особливості монтажу інсталяції для біде