Дзеркальна ванна кімната - ефектне перетворення

Ванна оброблена дзеркалом

Кожна ванна кімната зустрічає нас хоча б одним дзеркалом, але іноді хочеться додати в інтер'єр більше відображають елементів. Якщо вміло застосувати їх в обробці дзеркальної ванній, можна домогтися неймовірного перетворення приміщення.

переваги

Завдяки дзеркалам ви зможете вигідно показати всі достоїнства кімнати, приховавши при цьому наявні недоліки. Для ванної кімнати дзеркала є вдалим рішенням, адже в багатьох випадках габарити такого приміщення не надто великі, а грамотне розташування дзеркальних поверхонь допоможе візуально додати квадратних метрів.

Велике дзеркало у ванній кімнаті

Розміщення під кутом дзеркала додадуть кімнаті глибини. Не кажучи вже про те, що дзеркала дуже красиво декорують кімнату. А якщо вибрати дзеркало з вбудованими світильниками, то з його допомогою ви також організуєте в кімнаті додаткове освітлення. Так, завдяки дзеркалам ви зможете управляти світловими потоками.

Стіна у ванній повністю оліцованная дзеркаломДзеркальна стіна у ванній з вбудованими світильникамиДіагональна кладка дзеркал на стінах ванної

Якщо ви вже надихнулися ідеєю дзеркальної обробки ванної, врахуйте наступні нюанси, які допомагають отримати від такого рішення лише плюси:

  • Не ставте великогабаритні предмети близько дзеркальної стіни, так як їх відображення буде збільшено
  • для ще більшого візуального розширення кімнати постарайтеся обробити її так, щоб в дзеркальній стіні відображалися джерела світла
  • Не ставте дзеркальну стіну ні навпроти входу, ні напроти дзеркала

види

Ванну кімнату можна оформити масштабним дзеркальним полотном, кількома листами дзеркал, дзеркальною плиткою або мозаїкою. Відзначимо, що дзеркала для такого оформлення повинні бути спеціальними. В першу чергу це стосується вологостійкості, оскільки звичайне дзеркало у вологому середовищі ванній швидко потьмяніє і зіпсується від корозії.

Дзеркало у ванній на всю сіна

мозаїка

Виробники подбали, щоб ви з легкістю змогли створити у себе вдома дзеркальну ванну. Вони пропонують дзеркала будь-яких розмірів, різних форм, а також безлічі відтінків. Викладаючи поверхні мозаїкою, можна створювати панно і надзвичайно красиві візерунки.

Дзеркальна темна мозаїка у ваннійДзеркальна мозаїка різного розміру для стін ванноїДзеркальна мозаїка з блакитним відтінком для ванноїЗолота дзеркальна мозаїка у ваннійДзеркальна мозаїка для ванної з дзеркаломВанна з великими дзеркалами і дзеркальною мозаїкою

дзеркальна плитка

Найбільш доступним дзеркальним матеріалом є плитка. Монтувати її досить просто - для цього потрібно скористатися або двостороннім скотчем, або рідкими цвяхами. Зустрічається плитка, яку можна розрізати ножем.

Плитка з дзеркала у ванній кімнаті

Важливо лише врахувати, що монтаж проводиться на дуже рівну поверхню. Ще один плюс застосування в обробці саме дзеркальної плитки - можливість швидкої заміни при пошкодженні.

Дуже привабливим сучасним рішенням в обробці є застосування плитки з фацетом. У такого матеріалу край спеціально оброблений, тому він виглядає естетично.

Незвичайна дзеркальна плитка для оздоблення стін ванноїСтіна у ванній з дзеркальної плитки чорного кольоруПлитка з дзеркала на стінах ванної

дзеркальне полотно

Закріпити об'ємне дзеркальне полотно на стіні, особливо якщо вона є цегляною, бетонною або обробленої штукатуркою, допоможуть рідкі цвяхи, оскільки спеціальна клейка стрічка впорається з монтажем лише легкого дзеркала невеликих розмірів. Підбираючи рідкі цвяхи для кріплення дзеркальних полотен, вибирайте сорт, сумісний з дзеркалами (без негативного впливу на амальгаму), а також стійкий до водяної пари.

Дзеркальні стіни у ванній кімнаті

Клей рекомендується наносити на стіну у вигляді сітки. Велику дзеркальну поверхню після поклейки потрібно чимось підперти на 24 години. Через 1-2 дні після приклеювання всі стики між стіною і дзеркальним матеріалом слід обробити нейтральним силіконовим герметиком (він буде перешкоджати попаданню вологи під дзеркала).

Врахуйте, що рідкими цвяхами ви зможете прикріпити дзеркало лише до необлицьованих кахлем стіни. Якщо стіна вже оброблена плиткою, ви можете покрити її в місці монтажу дзеркал листами вологостійкого гіпсокартону, а потім вже прикріпити дзеркальний матеріал.

Велике дзеркало над умивальником у ваннійВелике дзеркало в якості обробки стіни у ваннійДзеркальна стіна над раковиною у ванній кімнатіДзеркальна стіна у ванній кімнатіВелике дзеркальне полотно на стіні ванноїДзеркало у ванній на стіні

Закріплення матеріалу може виконуватися і шурупами, але тоді без свердління не обійтися. Іншими методами монтажу дзеркальних панелей є застосування металевих скоб і установка панелей в направляючі і кронштейни.

Оздоблення стін і стелі

Щоб отримати ефект зорового розширення приміщення, дзеркалами часто обробляють стіни ванної.

Зазвичай для дзеркальної обробки вибирають одну стіну (як правило, це стіна над раковиною). Така дзеркальна стіна дозволить візуально збільшити площу і поліпшити освітлення.

Вона являє собою обробку досить великий за площею стіни плиткою, панелями або панно. Обробляти всю ванну дзеркалами недоцільно - це може погано позначитися на пропорціях і вимагатиме багато сил на прибирання.

Величезне дзеркало на стіні ванної

Поєднання дзеркальних поверхонь і керамічної плитки в підсумку дає урочистий ошатний вигляд приміщення. Комбінація цих матеріалів може використовуватися для створення будь-якого геометричного візерунка або панно. Бажано, щоб дзеркальна і керамічна плитка були однакового розміру.

Якщо говорити про колірні сполучення, то виграшніше всього дзеркальна плитка виглядає поряд з темною, сріблястою або білою поверхнею.

Поєднання дзеркала з кахлями у ваннійТемна дзеркальна плитка для ванної кімнатиКахельна плитка і велике дзеркало на стіні ванної

Розташувавши дзеркальну плитку по діагоналі, ви ще більше підсилите перспективу і глибину. Якщо внизу стіни обробляти більш довгими плитками, а до їх верхньої частини поступово монтувати коротші плитки, візуально стеля в кімнаті стане вище.

Дзеркальна плитка в поєднання з дзеркальним полотном у ванній

Дзеркальна стеля для маленької ванни не можна назвати хорошою ідеєю. Таке рішення призведе до створення ефекту «колодязя», особливо, якщо стелі в приміщенні досить високі.

У досить просторій кімнаті дзеркальна стеля буде виглядати чудово, а також підкреслить красу кахельної плитки на стінах.

Стеля у ванній з затемненого дзеркалаДзеркальні стелі для ванних кімнатДзеркальні плитки на стелі ванною

догляд

Вода, що потрапила на дзеркальні поверхні, залишає білі плями, тому оптимально вибрати для розміщення дзеркальної стіни поверхні, досить віддалені від ванни або душової кабінки.

Велика ванна з дзеркальною стіною і відбиває обробкою

Щоб дзеркала в обробці ванної довше залишалися привабливими, важливо за ними регулярно доглядати. Так що запасіться вологими серветками або спеціальними миючими засобами.

Поради:

Протирайте поверхню дзеркальної стіни тільки м'яким матеріалом, який не буде дряпати скло.

Потьмянілу дзеркальне полотно можна протерти вологою бавовняною / лляної ганчіркою (її слід змочити в нашатирному спирті або горілці).

Також можна промивати поверхню дзеркала холодною водою, в яку додано трохи синьки.

Розташування дзеркала у ваннійГрамотно розташовані дзеркала у ванній кімнатіДзеркало у ванній кімнаті розташоване далі від контакту з водою

Проти запотівання дзеркальних поверхонь допоможе:

  • установка вентилятора в вентиляційний канал,
  • обробка дзеркала гліцерином,
  • обробка засобом для обробки скла автомобіля,
  • обробка полиролем для стекол або оцтом,
  • установка системи підігріву.

недоліки

Дзеркало не можна назвати міцним матеріалом, тому дзеркальні стіни у ванній слід берегти від механічних впливів. Крім того, за ним необхідний ретельний догляд.

Велика дзеркальна стіна у ванній

Вибираючи варіантом обробки ванної дзеркальний матеріал, врахуйте, що використовувати його в інтер'єрі потрібно з розумом, інакше замість очікуваного збільшення простору ви отримаєте дисгармонію:

  • Найкраще дзеркальна стіна впишеться в кімнату з інтер'єром в дуже світлих тонах.
  • Завадить візуального розширення площі та застосування тонованих дзеркал. Надлишок дзеркал в обробці дасть безліч відображень і незатишний вигляд.
Одне велике дзеркало для ванної кімнатиДзеркала в достатній кількості для ванниОдне дзеркало у ванній для зорового збільшення простраства

Меблі та аксесуари

Дзеркальними поверхнями можуть бути оброблені шафки, тумби, стійки або колонки.

Дзеркальна меблі в ванній

Ви можете купувати меблі з дзеркальним оздобленням або оформити вже наявні меблі вставками дзеркал самостійно, прикріпивши шматочки дзеркал вологостійким клеєм.

Меблі оброблена дзеркальної мозаїкоюДекороване дзеркало у ваннійДзеркальна мозаїка на окремих частинах інтер'єру ванної

Вдалим рішенням буде оздоблення меблів та сантехніки дзеркальної мозаїкою.

Дзеркало оброблене мозаїкою

освітлення

Вставки дзеркал в інтер'єрі ванної будуть виглядати ефектніше, якщо продумати їх підсвічування. Освітивши дзеркало точковим світильником, ви збільшите обсяг освітлення приміщення, не витрачаючи при цьому електроенергію.

Дзеркала з яскравим освітлення у ваннійПідсвічування великих дзеркал у ваннійСвітильники в строєні у велике дзеркало ванній

Обов'язково скористайтеся підсвічуванням, якщо вирішили прикрасити ванну дзеркальним панно або оригінальним візерунком. Так ви підкреслите дзеркальну композицію, зробивши її центральним елементом кімнати.

Галогеновая підсвічування дзеркал у ванній

Пам'ятайте, що світильники у ванній повинні застосовуватися лише вологозахищені. Щоб отримати розсіяне м'яке світло, встановіть галогенові або люмінесцентні лампи.

Точкове освітлення ванною з дзеркальної мозаїки з дзеркаломОсвітлення великого дзеркала у ваннійВбудована в дзеркала ванній підсвічування

Цікавим рішенням освітлення дзеркальної поверхні буде і застосування вбудованої підсвічування.