Причини слабкого напору гарячої води з газової колонки і що робити?

Газова колонка

Газова колонка, або проточний водонагрівач - це зручне (а, часто і єдино можливе) рішення для тих, хто позбавлений радощів центрального водопроводу і опалення. Далеко не всі знайомі з цим пристроєм, але ті, хто жив в будинку старої споруди, підключеному до газопостачання, дуже добре знають, що являє собою газова колонка.

На щастя, сучасні газові водонагрівачі, істотно відрізняються від тих, якими обладнали будинки кілька десятиліть тому. Тепер це не великогабаритні, галасливі і смердючі «монстри», а дуже компактні і практичні пристрої, які практично нічим не нагадують про свою присутність в квартирі.

Газова колонка і система підключенняГазова колонкаГазова колонка

Однак дещо залишилося незмінним. Наприклад, проблеми з напором води. Сучасні газові колонки страждають цим не менше, ніж їх попередниці. Про причини слабкого напору гарячої води і способи вирішення цієї проблеми ми поговоримо в сьогоднішній статті.

Слабкий натиск гарячої води

Чому натиск води недостатньо сильний?

Розглянемо найбільш поширені фактори, які впливають на натиск води в проточному газовому водонагрівачі.

  • Потужність приладу. Для того, що в газовій колонці був хороший натиск води, потрібно купувати прилад відповідної потужності. Поганий набір води може давати газова колонка, потужністю менше 8 кВ. Краще купувати водонагрівач, потужність якого становить від 8 до 10 кВ.
  • Наявність засмічень. Будь-які труби, по яких протікає вода, схильні до утворення засмічень. Якщо мова йде про газову колонку, то проблема найчастіше в сітчастому фільтрі, який забивається частинками вапна та іржі. Якщо вода через фільтр проходить погано, то і натиск буде маленьким.
  • Освіта накипу. Накип часто з'являється в металевих ємностях, призначених для кип'ятіння води. У газовій колонці функцію такої ємності, або бака виконує теплообмінник. Якщо водопровідна вода занадто жорстка, з часом на стінках теплообмінника утворюється шар накипу, яка поступово пробирається і в трубки - звідси і послаблення напору гарячої води.
  • Наслідки технічних робіт. Цей фактор пов'язаний з накипом, яка осідає всередині теплообмінника. Коду перекривають воду в трубах, а потім відновлюють її подачу, відбувається так званий «гідроудар», в результаті якого частинки накипу потрапляють в змішувач. Як наслідок, в одній з частин змішувача утворюється засмічення.
  • Профілактичні роботи. Як і будь-яке інше газове обладнання, колонка потребує ретельного догляду, одна з важливих складових якого - це регулярна профілактика появи засмічень та інших неполадок. Найчастіше причиною поганого напору води є нехтування техобслуговуванням приладу.
Засмічення в газовій колонціНакип в газовій колонці

Що робити?

проблема

способи вирішення

забита сітка

Сітчастий фільтр знаходиться «на вході» в теплообмінник. Усунути засмічення можна, витягнувши цю деталь і прочистив її жорсткою щіткою під струменем води. Якщо в процесі чистки ви помітили, що фільтр пошкоджений, замініть його на новий.

Накип в теплообміннику

Спеціальні засоби, які призначені для видалення і профілактики утворення накипу в газових колонках, використовувати не рекомендується. Вони має агресивний хімічний склад, що руйнує металеві поверхні. Набагато ефективніше і безпечніше «народні» кошти, наприклад, проста лимонна кислота, розчинена в гарячій воді.

Засмічення в трубках

Якщо засмічення утворився в трубі, по якій йде гаряча вода, можна спробувати усунути його, запустивши зворотний хід холодної води. Для цього потрібно зняти заглушку, поставити під колонку ємність для збору води і відкрити обидва крана. Потім затисніть пальцем вилив. Є ймовірність, що холодна вода, рухаючись у зворотному напрямку, проштовхне засмічення вперед.

несправність змішувача

Якщо дрібне сміття проник далі труб газової колонки, він цілком може потрапити всередину змішувача. Найбільше утворення засмічень схильні фільтр, Кранс-букса і тонкий гумовий шланг. Усунути неполадку можна, якщо розібрати змішувач і візуально оглянути кожну деталь на наявність сторонніх предметів. Скупчення бруду зазвичай легко промиваються проточною водою.

Накип в теплообміннику газової колонкиЗасмічення в трубках газової колонкиЗасмічення фільтра газової колонки

Які газові колонки працюють при слабкому напорі?

Якщо причина маленького напору гарячої води полягає не в газовому обладнанні, а в водопровідних трубах, вирішити проблему можна, або нормализовав тиск в трубах, або придбавши газовий водонагрівач, який буде справно функціонувати навіть при поганому натиску води.

З цим завданням впораються сучасні газові колонки, які оснащені пристроєм регулювання напору вода. Працюють вони за наступним принципом: чим сильніше натиск води, тим вище її температура, і навпаки. Таким чином, якщо задати мінімальну температуру води, то колонка буде включатися навіть при слабкому напорі. Однак якщо проблеми з напором гарячої води спостерігаються постійно, доцільніше буде забезпечити систему насосом.

Насос для газової колонки

Щоб самостійно промити теплообмінник від накипу можна подивитися наступне відео користувача Youtube, в якому все детально розказано і описано.