Пральна машина набирає воду в вимкненому стані

Пральна машина набирає воду в вимкненому стані

Навіть при дбайливого ставлення і дотриманні всіх правил експлуатації, складна побутова техніка періодично підносить своїм власникам сюрпризи у вигляді несподіваних поломок, збоїв в роботі і дивної поведінки. Пральна машинка не є винятком. Через кілька років стабільної роботи, іноді раптом виникають проблеми, причини яких не вдається встановити з першого разу.

Пральна машина набирає воду в вимкненому стані - рішення

У цій статті ми розповімо вам про досить рідкісною поломки - автоматичному наборі води, якої запускається, коли пральна машина вимкнена. Про причини цієї несправності і способи її усунення читайте нижче.

причини

Причина тому, що прилад починає набирати воду, перебуваючи в вимкненому стані, може бути тільки одна - поломка електромагнітного клапана, який відповідає за подачу води (цей клапан також називають заливним або впускним). Він являє собою невелику за розміром пластикову деталь з металевою пластиною, що працює за принципом водопровідного крана.

Електромагнітний клапан пральної машини

Коли запускається програма прання, з блоку управління поступає сигнал для заливного клапана. Під впливом напруги навколо клапана утворюється електромагнітне поле, в результаті чого клапан відкривається і відбувається набір води. Коли необхідну кількість води надходить в бак, клапан автоматично закривається.

Заливний клапан знаходиться під верхньою кришкою (якщо пральна машина з фронтальним завантаженням) або за бічною панеллю (якщо завантаження приладу вертикальна), тому в разі необхідності знайти його досить легко.

Електромагнітний заливний клапан пральної машини з фронтальним завантаженням

Як і будь-який інший елемент складного механізму, ця деталь може зламатися в самий невідповідний момент. Якщо клапан заклинить в закритому положенні, то набір води буде неможливий, проте якщо в результаті поломки впускний клапан заклинить у відкритому стані, то машинка буде невпинно набирати воду, навіть якщо ви вимкніть її.

Що робити?

Як тільки ви виявили несправність зливного клапана, слід негайно припинити подачу води. Відключення пральної машини від електромережі тут не допоможе - слід перекрити водопровідні труби, інакше потопу не уникнути.

Якщо пральна машина набирає воду в вимкненому стані необхідно перекрити воду

Поломка впускного клапана - це не той випадок, коли потрібно неодмінно звертатися до професійного майстра-ремонтникові, впоратися зданої проблемою можна і своїми силами.

Заміна електромагнітного клапана пральної машини

Отже, зламаний клапан набору води підлягає заміні, але для цього спочатку потрібно його витягти. Щоб дістатися до цієї деталі, потрібно зняти панель, під якою він розташований (верхню або бічну, в залежності від типу завантаження). Знайшовши клапан, від'єднайте всі йдуть до нього шланги і дроти. Потім відкрутите болти, що фіксують клапан (або отстегніте засувки) і зніміть несправну деталь. Щоб акуратно витягнути клапан потрібно злегка його повернути.

Замість зламаного пристрою встановіть на його місце нову запчастину. Потім виконайте всі кроки в зворотному порядку. Щоб полегшити собі завдання, приступивши до роботи, фотографуйте кожен етап, тоді ви без проблем зможете зібрати все, як було.

Детальніше про це дивіться в наступному відеокерівництво.

Профілактика та поради

  • Для того щоб не затопити ванну кімнату, а разом з нею і квартиру сусідів, можна встановити на «вході» в пральну машину додатковий кран, за допомогою якого можна буде перекривати подачу води. Як тільки агрегат завершить процес прання, закривайте кран. Так, навіть у разі поломки заливного клапана, вода в бак чинити не буде.
  • Якщо ви сумніваєтеся, в тому, що заливний клапан дійсно несправний, можна впевнитися в цьому, перевіривши його за допомогою спеціального обладнання. Вийміть клапан і підключіть до нього шланг, що подає воду. Переконайтеся, що клапан не пропускає воду. Потім подавайте по черзі напруга на кожну із секцій клапана. З тієї секції, яка знаходиться під напругою, повинна текти вода. Якщо цього не відбувається, значить, елемент несправний.
  • Ще один спосіб перевірити роботу електромагнітного клапана - це скористатися мультиметром (приладом, за допомогою якого проводиться діагностика електрообладнання). Приєднайте щупи приладу до металевих пластин на клапані, і переведіть прилад в режим вимірювання опору. Якщо цей показник буде перебувати в межах від 2 до 4 кОм, значить, клапан справний.
Перевірка електромагнітного клапана пральної машини на працездатність

Додаткові рекомендації по підключенню пральної машини до водопроводу ви можете отримати, подивившись наступне відео.