Чому пральна машина не полоскати і що робити?

Пральна машина не полоскати, але індикатори горять

Полоскання - це одна з найважливіших функцій пральних машин. Якби не було її, нам доводилося б власноруч виполіскувати важке, мокру білизну у ванній, а потім ще і віджимати його. Саме тому поява автоматичних пральних машин, що виконують весь цикл прання, аж до сушки, стало для господинь справжнім порятунком, так як зняло з їх плечей велику частку домашньої роботи.

Однак пральна машина - це все ж техніка, що має властивість виходити з ладу. Якщо прилад відмовляється виконувати свою роботу, значить, відбулася поломка, яку потрібно негайно усунути, інакше пранням вам доведеться займатися самостійно.

Пральна машина не полоскати білизну

Про те, чому пральна машина перестає полоскати білизну, і як цю проблему вирішити, читайте нижче.

причини

Якщо пральна машина раптом «зависає» ближче до кінця прання - барабан перестає обертатися, при цьому вода залишається всередині, а програма прання не завершується, найімовірніше, проблема пов'язана саме з режимом полоскання. Тому може бути дві основні причини. Розповімо докладніше про кожний випадок.

Пральна машина не полоскати білизну - причини

Чи не полоскати і не віджимає

Якщо при запуску режиму зливу або віджиму, вода все одно залишається в барабані, проблема, швидше за все, не в блоці управління, а в зливний системі. Це не найгірший варіант розвитку подій, так як прочистити утворився засмічення значно легше, ніж полагодити електронний модуль.

В першу чергу, необхідно перевірити шланг, помпу, фільтр і всі інші деталі, через які відбувається злив води. Перевіряємо їх на наявність пошкоджень, засмічень або попадання сторонніх предметів.

Перевірка фільтрів і зливів пральної машини, якщо вона перестала полоскатиПеревірка шлангів пральної машини, якщо вона не полоскати

Якщо всі ці елементи в порядку, рекомендуємо вам протестувати ще й датчик рівня води. У разі несправності він може сигналізувати про те, що бак порожній, тоді як насправді в ньому є вода. З цієї причини режим полоскання не починається.

Перевірка датчика рівня води в пральній машині, якщо вона перестала полоскати

Чи не полоскати, але віджимає

Якщо режими зливу і віджиму працюють справно, але полоскати білизну пралка при цьому не бажає, слід шукати причину безпосередньо в самому агрегаті. Найчастіше дана проблема буває пов'язана з поломкою модуля управління або нагрівального елементу.

Якщо пральна машина не полоскати, але віджимає - рішення

У першому випадку, не володіючи спеціальними знаннями в галузі електроніки, зробити що-небудь навряд чи вийде. Найдоцільніше буде віддати машинку в ремонт, щоб блок перепрошили або замінили на новий. Якщо справа в несправності Тена, потрібно провести його діагностику. Це цілком можна зробити самостійно, докладніше читайте в статті «Як перевірити ТЕН пральної машини?» Або дивіться в представленому нижче відео.

профілактика

Щоб після прання білизну завжди було ідеально чистим і свіжим, без розлучень від порошку і кондиціонера, потрібно постійно стежити за тим, щоб система полоскання і зливу працювала справно.

  • Користуйтеся тільки якісними засобами для прання, які швидко розчиняються у воді і легко змиваються. Якщо ви помітили, що після прання порошок став залишатися на речах або в лотку, спробуйте поміняти засіб.
  • Завжди в точності дотримуйтесь інструкції по експлуатації машинки: не перевантажуйте барабан і вибирайте для речей відповідні програми прання.
Якісні миючі засоби для пральної машини, як профілактика безперебійної роботиІнструкція для пральної машини допоможе вибрати програму якщо пралка НЕ ​​полоскати