Гідроізоляція ванної в дерев'яному будинку: уникаємо помилок

Дерев'яний будинок може стати справжнім задоволенням при правильній організації і справжнім кошмаром з допуском різноманітних помилок. Подивимося, в чому найчастіше вони допускаються і спробуємо їх уникнути, щоб наш будинок був справжньою фортецею, щоб нічого не підмочило його репутацію зовні і зсередини. Ключове слово - «підмочило», це говорить про те, що гідроізоляція технічних приміщень повинна бути правильною.

gidroizolyaciya-vannoj_4 gidroizolyaciya-vannoj_3

Ванна

Ванна кімната в дерев'яному будинку - це просто казка. Приємно ніжиться в теплій піні в гарному будинку і не думати про те, що зайва крапля рідини на підлозі призведе до руйнування деревини. Тому гідроізоляція у ванній - важливий і серйозний процес. Якщо все робити поступово, він не буде складним. А якщо при цьому робити якісно, ​​тоді взагалі проблем не буде.

gidroizolyaciya-vannoj_2 gidroizolyaciya-vannoj_1

Подивимося основні моменти в гідроізоляції, як її робити, для чого потрібна, а потім розберемо найбільш часті помилки.

Отже, гідроізоляція - це процес, при якому основу будинку ізолюється від вологи. У дерев'яному будинку це має особливе значення, адже матеріал будинку органічний, і при зіткненні з водою почнуться незворотні процеси руйнування. Ванна повинна вийти максимально герметичній по відношенню до будинку.

gidroizolyaciya-vannoj_10 gidroizolyaciya-vannoj_5

Процес гідроізоляції починається з підбору правильного матеріалу, після чого вже повинна бути покрокова укладка, установка й облицювання. Для цього можна використовувати спеціальні майстер-класи, уроки та фото приклади, як зробити гідроізоляцію своїми руками. Також вдалий і відео приклад, де враховуються всі тонкощі роботи.

gidroizolyaciya-vannoj_7

gidroizolyaciya-vannoj_6

Помилки

  1. Гідроізоляція частинами. Найбільш часта і поширена помилка. Чомусь багато в цілях економії ізолюють тільки підлоги і стіни, абсолютно забуваючи про стелю. А іноді, не забуваючи, а наївно вважаючи, що туди волога не добереться. Це дуже важливий момент. Адже, коли ми приймаємо водні процедури, на дзеркалі утворюється конденсат, тобто ці ж молекули води піднімаються вгору. І вологий стеля не виключений. А якщо він з гіпсокартону, а якщо той в свою чергу не водостійкий? Ось і виходить, часта заміна стелі з подальшою рихтуванням самого дерева.
  2. Використання неякісних матеріалів. Ще однією значущою помилкою є використання поліетиленової плівки. По-перше, вона ніколи щільно НЕ приклеїться до бетону, а по-друге, так чи інакше, звичайна плівка пропускає певну кількість вологи з часом. Простий шкільний досвід це доведе: покладіть на сухий підвіконня поліетиленову плівку, налийте на неї трохи води і почекайте, через пару діб підвіконня буде вологим. Для дерев'яного будинку, та й взагалі при гідроізоляції, це неприпустимо, тому до вибору матеріалу потрібно підійти педантично. Те ж стосується і процесу роботи.

Деякі моменти в організації

  • Гідроізоляція повинна наноситися на очищену поверхню після висихання грунту. Грунтовку використовувати обов'язково, для дерев'яного будинку бажано з глибоким проникненням.
  • Бітумна мастика - основна частина ізоляції, повинна заливатися максимально в усі щілини, особливу увагу слід приділити місцям біля комунікацій. Саме біля труб зазвичай і існують щілини. Те ж стосується і кутів, їх необхідно ретельно промазати. Важливо! Під час того, як буде висихати мастика, на неї не повинна потрапляти пил.
  • Шар гідроізоляції наноситься не раніше, ніж через добу після висихання мастики.
  • Матеріал гідроізоляції повинен бути поділеним на рівні частини, причому з урахуванням того, що смуги будуть монтуватися внахлест. Накладення один на одного повинно бути не менше 10-15 сантиметрів.
  • До підлоги особливі вимоги. Підлога у ванній повинен бути за рівнем нижче, ніж в інших кімнатах, це позбавить від зайвих проблем у разі потопу. Зайва вода збереться в самій кімнаті, не заливши при цьому інші, в тому числі примхливу, можливо, обробку. Якщо ніяк не вийде цього зробити, тоді виручить високий кремезний поріжок. Він зіграє роль бар'єру і, у разі зайвої води, не допустить її протікання.
  • Стеля повинен бути також добре промазати, ніяких щілин або дірок бути не повинно. Він, до речі, також попередньо грунтується.
  • Ще одна поширена помилка - є думка про те, що старий матеріал (якщо він існував) не треба демонтувати. Важливим моментом буде саме правильний і повний його демонтаж. Не можна залишати старе покриття, тому що тоді всі спроби якісної ізоляції будуть марні через неоднорідність поверхні.

При гідроізоляції треба пам'ятати, що робите ви її під фінішну обробку і не на один рік. Тому до процесу варто гарненько підготуватися заздалегідь. Використовувати якісний матеріал і хороші поради. Для кращого закріплення можна взяти фото матеріали майстер-класів своїми руками.

Підіб'ємо підсумки. Гідроізоляція у ванній в дерев'яному будинку - трудомісткий процес. Краще заздалегідь все розрахувати, добре продумати, подивитися майстер-класи та поради, як зробити своїми руками ізоляцію, не допустити нові або виправити старі помилки. Тоді можна вважати роботу виконаною на п'ять з плюсом. А головне, у результаті вийде хороша, затишна кімната, в якій можна буде приймати водні процедури і не переживати з приводу того, що вода затечет в щілини і зіпсує підставу.

gidroizolyaciya-vannoj_8