Як очистити міжплиточних шви у ванній

Плитка - відмінний облицювальний матеріал, особливо для ванної кімнати. Він надає приміщенню не тільки привабливість, але і комфорт при експлуатації. Плитка добре витримує температурні і механічні навантаження, не боїться води і легко миється. Всього цього достатньо, щоб забезпечити цього матеріалу успіх в застосуванні у ванній.

ochistka-plitki_1

Проте з часом найслабше місце такого виду обробки - затирка - починає втрачати свої властивості. І тоді доводиться замислюватися над тим, як очистити або оновити область швів.

ochistka-plitki_7

Очищення забруднень

Оскільки у затірки пориста структура, вона не є водонепроникною. Як підсумок, найбільшому забруднення схильні шви світлих відтінків. Це особливо помітно, якщо йдеться про поле. А забруднені міжплиточних шви - це зіпсований зовнішній вигляд облицювання.

ochistka-plitki_2

Безумовно, якщо затирка виконана в темних тонах, то будь-які забруднення не будуть настільки помітні, а значить, вона прослужить довше.

Проте, щоб позбутися від бруду, оновити міжплиточних шви, можна скористатися одним з наведених далі методів.

ochistka-plitki_3

Запобіжні заходи

При виконанні операцій по очищенню поверхні слід користуватися індивідуальними засобами захисту. Всі предмети, які можуть заважати процесу, слід прибрати. Виконувати дії потрібно в спокійному стані і уважно, в іншому випадку можна пошкодити плитку.

Пароочиститель

Якщо необхідно надійно усунути пил або бруд, для цього можна використовувати парові пилососи. І цей прилад можна застосувати і для швів.

ochistka-plitki_4

Підручні засоби

Для чищення підійде щітка, можна використовувати навіть зубну. Використовуючи соду і оцтову есенцію, можна видалити забруднення. Спочатку на шов сиплеться сода, а за нею акуратно додається і оцет.

ochistka-plitki_5

Якщо не хочеться возитися з цими речовинами, можна використовувати відбілювач. Зараз можна придбати зручний спрей, який видалить будь-які забруднення на міжплиткових швах.

Маркер

Ще один варіант - застосування маркера для затірки. Він дозволяє зафарбувати, відкоригувати і надати швах більш презентабельний вигляд. Це просте рішення дозволяє досить швидко і без особливих складнощів виконати всі дії.

Оновлення

Як відомо, на міжплиткових швах дуже частина збирається вапняний або жировий наліт. Щоб видалити перший, буде потрібно оцтова есенція, а другий - спирт. Якщо наліт ще не встиг застареть, для його видалення може бути достатньо використання жорсткої губки з рідиною для миття посуду.

Ще один вірний спосіб оновити міжплиточних шви - пофарбувати їх. Однак наліт все одно доведеться видаляти. Щоб фарба не потрапляла на плитку, її краї варто заліпити малярським скотчем.

Механічний шлях

Необов'язково застосовувати спеціальний кошти, щоб оновити затірку, надати їй колишній вигляд. Є й альтернатива. Можна поступити наступним чином: видалити лише тонкий верхній шар затірки. Для цього підійде щітка або навіть викрутка. Важливо тільки намагатися виконувати процес рівномірно.

Коли видалення шару завершено, слід ретельно змести залишки бруду і пилу. Для цього можна використовувати ганчірку з необхідними засобами, а потім і губку з простою водою.

Нанесення

Залишиться тільки підготувати суміш для затирання відповідного кольору, а потім її якісно нанести. Для цього краще скористатися гумовим шпателем. Взагалі, суміш може бути двох видів: епоксидна або на базі цементу. Перший варіант обійдеться дорожче, оскільки володіє поліпшеними можливостями. Зокрема, така суміш має вищий показник водостійкості.

ochistka-plitki_8

Що стосується суміші на цементній основі, вона розводиться водою. Не потрібно відразу робити складу великого обсягу, адже її слід всю і відразу використовувати.

Втирати затірку потрібно на вологу поверхню, тому її слід попередньо змочити. Спочатку необхідно затерти горизонтальні, а потім і вертикальні шви.

Якщо потрібно розрахувати, скільки часу буде потрібно, то середній показник для затирання одного квадратного метра - 5 хвилин. Виходячи із загальної квадратури, можна розрахувати і необхідну кількість часу.

Видалення зайвого

Коли затирочная суміш підсохла, можна переходити до етапу видалення залишків. Слід змочити у воді губку і віджати. У такому вологому стані нею можна видалити надлишки суміші, тільки прикладена зусилля при цьому має бути однаковим.

Щоб шви остаточно отримали необхідну консистенцію, потрібно близько 12 годин.

Оновимо шви і отримаємо оновлену ванну кімнату

Якщо міжплиточних шви стали виглядати набагато гірше, ніж спочатку, можна не тільки видалити затірку і нанести нову, а й просто її оновити. Для цього можна скористатися одним із запропонованих способів.