Чим чистити акрилові та чавунні ванни

Прибирання може бути цілком приємною процедурою, якщо використовувати хороші засоби і розуміти, як чистити ванну. До того ж дуже важливим є збереження покриття. Якщо не враховувати цього чинника, можна незабаром зіпсувати резервуар. Тому давайте розберемося саме з даним питанням. Визначимо, як правильно чистити ванну залежно від її матеріалу, а саме:

  • чим можна чистити акрилову ванну;
  • ніж чистити чавунну ванну.

akrilovye-chugunnye-vanny_4

Акрил

На даний момент це один з найпопулярніших матеріалів для резервуарів. Тому питання, ніж чистити акрилову ванну, досить ємний і важливий. Спробуємо поглянути на нього детальніше.

На жаль, але часто можна чути, що акрил - досить крихкий матеріал, і на нього буквально навіть дути не можна, не те, що використовувати різні хімічні засоби очищення. Матеріал дійсно своєрідний, але по стійкості і термінами експлуатації не поступається емальованому аналогу.

akrilovye-chugunnye-vanny_8

Однак свої особливості все-таки є. Наприклад, якщо у ванні необхідно мити інструменти, тварин, коляску або велосипеди, природно, з акрилом краще цього не робити. Незважаючи на всю стійкість покриття, воно все-таки дряпається, причому досить просто при механічному впливі. Акрилова ванна служить для свого прямого призначення - водних процедур. Тому використання її, як додаткової ємності для миття предметів або тварин, неприпустимо.

akrilovye-chugunnye-vanny_7

Тим більше, акрилові ванни мають антибактеріальний шар, який перешкоджає появі бактерій тривалий час. Однак воно швидко стирається при неправильній чищенні. Наприклад, не можна чистити ванну содою. Все тому, що сода - порошок. Природно, при сухому контакті він буде залишати розводи, сліди і подряпини. Але можна використовувати соду як очищуючий компонент.

akrilovye-chugunnye-vanny_9

Отже, для чищення акрилової ванни знадобиться:

  • м'яка ганчірка або губка;
  • спеціально призначене засіб для акрилових ванн або саморобний чистячий елемент.

І якщо з комерційними засобами все зрозуміло, то з саморобними складами є невизначеність. Спробуємо її розібрати. Існує кілька речовин, які можна використовувати для очищення ванни. Сода цілком може стати компонентом засобу. Так, можна розмочити у воді звичайне мило, додати кілька ложок соди, потім трохи звичайного крему. Все це ретельно розмішати до отримання кремоподібного речовини. Після цього нанести його на поверхню ванни і залишити на деякий час. Потім ретельно змити теплою водою із застосуванням м'якої губки.

akrilovye-chugunnye-vanny_3

Перед нанесенням кошти найкраще злегка змочити поверхню теплою водою. При сильному забрудненні склад або спеціальний миючий засіб краще залишити на ділянці більш тривалий період часу.

Чим краще чистити ванну при більш серйозному забрудненні? Тут також складнощів практично немає. При серйозних і стійких забрудненнях можна використовувати сік лимона, розчин лимонної кислоти або чистити ванну оцтом. Завдяки цьому можна позбавити резервуар не тільки від жовтизни, але і від іржі. Адже застосування стандартних агресивних засобів з хлором, наприклад, неприпустимо. Тому від іржі, яка може з'явитися на акрилової поверхні від металевого змішувача або деталей, допоможе позбутися оцет.

akrilovye-chugunnye-vanny_2

Чавун

Незважаючи на те, що це метал, чавунні ванни досить крихкі. І до них не можна застосовувати агресивні щітки. Деякі господині, вважаючи, що, чим сильніше треш, тим швидше зникає бруд, дуже часто використовували для емальованих ванн металеві «їжачки», які використовуються для чищення кухонного посуду. І все б нічого, але з часом емаль сходить, з'являються відколи, тріщини. А все тому, що покриття перестає бути цілісним. Мало того, якщо водопровідна вода не дуже високої якості, через певний час, під емаллю через різних пошкоджень почне розвиватися корозія. Це серйозна проблема, яка може призвести до руйнування всього покриття і навіть до погіршення стану металу.

akrilovye-chugunnye-vanny_5

Тому до чищення чавунних ванн також треба підійти виважено. Краще всього використовувати м'які миючі засоби, обходитися без порошків і хлору. Але якщо комусь подобається певний порошок якийсь марки, досить поміняти спосіб його нанесення. Наприклад, можна його трохи змочити водою і добре нанести на проблемні ділянки. Зазвичай активні компоненти в миючих засобах починають відразу діяти, завдяки чому досить швидко видаляють забруднення без особливих труднощів.

Що стосується соди і оцту, можна використовувати їх як окремо, так і в поєднанні. Для того, наприклад, щоб очистити шви між стіною і ванною від цвілі або грибка, можна використовувати соду, погашену оцтом. Для цього необхідно добре нанести соду на проблемні ділянки, після чого їх залити оцтом. У підсумку за рахунок реакції поверхня буде очищена. Особливості ж емалі дозволяють не вбирати неприємний запах. До речі, вивести запах оцту не важко, достатньо повторно обробити поверхню вже содовим розчином.

akrilovye-chugunnye-vanny_1

Емальовану поверхню можна легко очистити від іржі або від жовтизни, за допомогою соляної кислоти слабкої концентрації. Емаль нормально витримує вплив соляної або щавлевої кислот, які при цьому видаляють іржу і стійкі забруднення. На питання, чим чистити емальовану ванну, у виробників побутової хімії також є ряд відповідей. На даний момент пропонується використовувати пастоподібна і кремоподібні речовини. Вважається, що вони містять активні компоненти, які легко усувають бруд, а також особливі елементи, що пом'якшують їх дію і щадні емаль.

akrilovye-chugunnye-vanny_6

Також важливо розуміти, який саме результат має бути після використання того чи іншого засобу. Наприклад, якщо необхідно провести гігієну, перед купанням дитини достатньо скористатися содою. Її можна злегка розвести водою, що дозволить краще нанести на поверхню, не дряпаючи її. Після цього важливо ретельно змити водою. Можна використовувати душову лійку, так струменя води розподілятися більш ефективно і швидше змиють розчин.

Виходить, щоб відчистити акрилову або чавунну ванну, далеко не завжди потрібно вдаватися до дорогих засобів, які продаються в магазинах. Іноді досить використовувати речовини, які є в кожному будинку.