Установка акрилового вкладиша у ванну: спосіб реставрації

Реставрація - це реальний вихід із ситуації, коли необхідно замінити ванну, але коштів недостатньо або ж немає бажання розлучатися зі зручною формою ванній. Таке рішення дозволить не тільки заощадити кошти, а й час. Адже на всі операції потрібно набагато менше часу, ніж при стандартній процедурі заміни виробу.

ustanovka-akrilovogo-vkladysha_1

Види

Існує кілька шляхів, як виконати реставрацію ванни:

  • використовувати рідкий акрил - «наливна ванна»;
  • застосувати емаль;
  • вставити акриловий вкладиш.

Якщо в перших двох випадках потрібно участь в «мокрих» процесах, то застосування акрилового вкладиша як варіанти реставрації є принципово іншим підходом. У цьому випадку ми не відновлюємо поверхню старої ванни, а робимо ванну у ванні, результатом чого стає приємна і нова поверхня.

ustanovka-akrilovogo-vkladysha_2

Тому розглянемо цей варіант докладніше, наведемо детальну інструкцію з відео та фото матеріалами, щоб всю процедуру можна було виконати своїми руками навіть новачкові.

Переваги

Вкладиш у ванну з'явився на ринку відносно недавно, але технологія стала досить успішною. В результаті варіант поступово витісняє два інших методу відновлення поверхні.

ustanovka-akrilovogo-vkladysha_3

Подивимося, чим все-таки хороший цей варіант:

  • швидкість установки - на все про все знадобиться близько трьох годин, а використовувати виріб можна через 24 години;
  • реставрацію можна виконати своїми руками - процедура виконується набагато простіше, ніж, наприклад, емалювання.

Це дозволяє ставити такий метод відновлення в пріоритетні.

Слід зазначити, що акриловий вкладиш в основному встановлюється в чавунні вироби. Можна використовувати такий шлях і для сталевих моделей, проте до наших днів вони збереглися в основному в несприятливому стані, що не дозволяє їх відновлювати.

Вибір вкладиша

Безумовно, почати потрібно з вибору самого вкладиша. Адже від цього багато в чому буде залежати результат. Оскільки існувало кілька різних типорозмірів, підбирати вкладиш досить просто: потрібно лише зняти габаритні розміри, по яких і здійснити вибір.

ustanovka-akrilovogo-vkladysha_4

Ширину слід вимірювати по внутрішніх стінках у верхній частині, а глибину - в місці зливу, де найглибша зона.

Тож у підсумку зробити вибір буде нескладно, особливо якщо попередньо проконсультуватися у продавця. Додатково до вкладиша потрібно купити спеціальну монтажну піну, оскільки традиційна для таких потреб не підійде.

Підготовка

Виконуючи підготовчі заходи, слід пам'ятати, що вони багато в чому впливають на кінцевий результат:

  • потрібно прибрати панелі або плитку, що примикає до ванни, адже нам потрібні її краю;
  • зачищаємо стару емаль грубозернистим наждаковим папером, для утримування якої краще використовувати хоча б ручну шліфмашинку - операція потрібна для більш якісного зчеплення з поверхнею;
  • моєму поверхню;
  • знімаємо сифон.

Засоби індивідуального захисту

Взагалі, слід зазначити, що виконувати подібні операції можна тільки екіпірувавшись. Необхідно надіти засоби індивідуального захисту: окуляри, рукавички, закритий одяг і взуття, бажано і головний убір.

Не слід нехтувати цією рекомендацією, оскільки проведена операція є травмоопасной. Тому для збереження здоров'я краще врахувати такий простий рада.

Монтаж вкладиша

Далі можна зайнятися установкою вкладиша. Спочатку його треба підігнати. Виріб вкладається в ванну, маркером відзначається виступ за край, після чого вкладиш потрібно дістати. Зайвий матеріал можна обрізати, використовуючи електролобзик.

ustanovka-akrilovogo-vkladysha_8

Отвори під злив відзначаємо зсередини. Слід простим олівцем їх натерти, а потім орієнтуватися по зовнішній стороні, щоб зробити отвори. Прорізати їх можна, використовуючи дриль і спеціальну насадку.

Коли підгонка буде завершена, для установки акрилового вкладиша використовуємо герметик і піну.

ustanovka-akrilovogo-vkladysha_7

Спочатку герметик наноситься по периметру отворів зливу і по краю вироби, щоб не виникло протікання. Тепер можна нанести на поверхню старої ванни піну суцільним шаром, щоб не виникало пустот. Заповнення піною простору між підставою і вкладишем залежить від якості підгонки матеріалу і збіги конфігурацій виробів.

Коли витратні матеріали нанесені, можна опускати вкладиш, притискаємо його щільніше. По периметру це можна зробити струбцинами, під які варто підкласти рейки, щоб не пошкодити його.

Коли матеріал буде закріплений, можна виконувати монтаж сифона. Далі зливний отвір потрібно закрити пробкою, набрати воду до рівня нижче двох-трьох сантиметрів від переливного отвори.

ustanovka-akrilovogo-vkladysha_6

Наповнення ванни водою дуже важливо (і це підтверджують відгуки), оскільки під її вагою відбувається закріплення матеріалу. Залишити все в такому стані рекомендується на 24 години. А далі використовувати виріб можна по повній програмі, попередньо перевіривши якість виконаної роботи.

Закладення стиків

Коли вкладиш встановлений, все перевірено і проблем немає, можна закрити освічена стик між стіною і ванною. Для цього є кілька шляхів. Наприклад, яку можна закласти керамічною плиткою, тоді вона повинна бути ідентичною тій, яка розміщена на стінах, або ж хоча б підходити до неї за кольором і фактурою. Звичайно, бувають випадки, коли така технологія реставрації використовується при ремонті у ванній кімнаті. Тоді процедура обробки буде повною і не вимагає окремого підбору матеріалу для закладення стику.

ustanovka-akrilovogo-vkladysha_5

Також, крім плитки, можна використовувати спеціальний пластиковий куточок на клейкій основі. Його легко наносити, потрібно лише вирівняти і знежирити поверхню. Таке рішення є доступним і легко втілюється, а виглядає вельми привабливо.

Вкладиш - відмінне рішення

Як бачимо, нічого складного в подібній процедурі відновлення немає. Досить слідувати простий інструкції, уважно дивитися фото, переглянути відео. І тоді завдання виявиться по плечу навіть новачкові. А відреставрована поверхня придбає абсолютно новий вид з більш приємними для експлуатації якостями. Словом, навіть відгуки підтверджують, що акриловий вкладиш - відмінне рішення у багатьох відношеннях.