Газовий бойлер прямого нагріву

газовий водонагрівач

Для комфортного проживання в будинку або в квартирі важливо наявність як холодної, так і гарячої води. Для нагріву води в нинішній час затребувані прилади різного типу, що використовують для своєї роботи різні джерела енергії. Так як природний газ є одним з доступних енергоресурсів, бойлери, що працюють на такому паливі, досить поширені.

Газовий бойлер на кухні

Особливості

  • У бойлері прямого нагріву, що працює на газі, підвищення температури води всередині бака відбувається внаслідок безпосереднього впливу тепла, що виділяється від згоряння газу.
  • Продуктивність газового бойлера досить висока.
  • Такі апарати економічніше електричних бойлерів прямого нагріву.
  • Установка подібного бойлера представляє деякі складності. По-перше, її необхідно узгодити з контролюючими організаціями. По-друге, для монтажу газового бойлера потрібна наявність димоходу.
  • За способом монтажу газові бойлери бувають настінними (такі моделі вміщають до 150 л води) і підлоговими (більш об'ємні пристрої).
Настінний газовий водонагрівачГазовий водонагрівач

Варто газовий бойлер набагато більше, ніж електричні моделі.

Газовий бойлер в будинку

Пристрій і принцип роботи

Основним елементом газового бойлера є газовий пальник, розташована в камері згоряння під водяним баком. Від неї через бак бойлера проходить труба, по якій відводяться продукти згоряння. Тепло передається воді в баку і від самої пальники, і від цієї труби.

Потужність пальника безпосередньо впливає на продуктивність і потужність бойлера. У настінних агрегатах зазвичай використовують газові установки потужністю до 5 кВт, а в підлогових - понад 6 кВт.

Пристрій газового водонагрівача

Зовнішній корпус і бак більшості сучасних газових бойлерів виготовляють з металу. Це може бути як нержавіюча сталь, так і інший метал з емальованим покриттям. Зсередини стінки накопичувача часто обробляють покриттям, що перешкоджає корозії - склокерамічним, титановим або іншим.

Між водяним баком і зовнішнім корпусом в газових бойлерах присутній теплоізоляційний шар. Його функцією є збереження температури води, яка нагрілася в бойлері, протягом деякого часу після нагрівання. Зверху на корпусі присутня блок управління.

Вода подається всередину бака газового бойлера по вхідному патрубку, а відбирається з верхньої частини апарату по виходить трубі, пов'язаної з краном гарячої води.

Як влаштований газовий водонагрівач

Усередині бака у всіх бойлерах є такі деталі, як магнієвий анод (він потрібен для захисту стінок апарату від корозії і має регулярно замінюватися) і термостат (він визначає температуру води і регулює подачу газу на пальник для її включення або виключення).

магнієвий анод

Крім того, у кожного сучасного газового бойлера є група безпеки, в складі якої є запобіжний клапан (він скидає надлишковий тиск), захист від перегріву, а також датчик води. Крім цього, в групі безпеки такого обладнання обов'язково повинен бути присутнім датчик, який визначає тягу в димоході.

Група безпеки газового водонагрівача