Дзеркало з полицею в ванну кімнату

Дзеркало з полицею в ванну кімнату

Дзеркало у ванній не тільки один з основних функціональних елементів, а й предмет інтер'єру. Відображають поверхні візуально збільшують простір, піднімають стелі, додають світла. Наявність підсвічування, поличок, неглибокого шафки підвищує функціональність дзеркала у ванній.

плюси

Приміщення ванній рідко має великі розміри. Але на невеликій площі потрібно розмістити чимало необхідних предметів крім сантехнічного обладнання: пральну машину, шафки для побутової хімії та засобів гігієни, кошик для білизни та інше. Дзеркало з полицею може замінити шафка. Якщо ж місця на полиці недостатньо, можна вибрати варіант підвісної шафки з дзеркальними дверцями. Виходить два в одному - дзеркало і місце для зберігання.

На полиці зручно розмістити ювелірні вироби або годинник, які знімають перед прийняттям душу або ванни, а щоб колечко не покотився, а ланцюжок не зісковзнула, варто вибирати модель з невисокими бортиками по периметру полички.

Дзеркало з полицею може стати центральним елементом інтер'єру, навколо якого мають інші предмети. Саме по дзеркалу визначаються стилістичні особливості інтер'єру.

Переваги дзеркал для ванної з полицеюПлюси дзеркала з полицею в ваннійПереваги дзеркала з полицею для ванної кімнати

мінуси

Недоліки у дзеркала з полицею у ванній можуть мати місце лише при невдалому його виборі: невідповідність розміру дзеркала розміром приміщення, утруднене відкривання-закривання дзеркальної дверцята шафки, відсутність підсвічування в темнувато ванній, дешевий виріб низької якості.

Недоліки дзеркал з полками

Популярні розміри і форми

Існує величезна кількість різних видів дзеркал для ванної з полицею. Їх можна класифікувати за способом кріплення (настінне, підлогове), конфігурації, розмірам, оздоблення, наявності або відсутності підсвічування, декоративних елементів, матеріалами для виготовлення поличок і т.п.

Для жінок, які звикли наносити макіяж у ванній існують косметичні дзеркала. Вони влаштовані таким чином, що в рамі дзеркало можна повертати під будь-яким кутом в залежності від того, як падає світло.

Популярні вбудовані дзеркала. Зазвичай вони є елементом шафи або вбудовуються прямо в стіну ванної. Настінне дзеркало може бути підвішено за допомогою петель або приклеюватися прямо до поверхні.

Дзеркала бувають різної конфігурації: круглі, прямокутні, багатогранні, напівкруглі, складних форм. Форма вибирається залежно від стилю інтер'єру. Для додання йому строгості вибирають моделі з кутами, м'якості і пластичності - з плавно вигнутими краями. Щоб дзеркало на стіні виглядало не громіздким, а як би ширяє в повітрі, не варто обрамляти його. Досить, щоб його краї були оброблені фескою.

Існують і складні конструкції з декількома поличками, розташованими горизонтально, вертикально або навіть поступово. Кожна з них надає приміщенню певний вид: ступінчасті «піднімають стелі», горизонтальні - «розсовують стіни».

Розміри дзеркал з поличкою для ванноїДзеркало з полицею вбудоване в стіну ванноїРозміри і форми дзеркал з полками у ванній

матеріали полички

Для поличок в якості матеріалу можуть виступати скло, метал, пластик, камінь, кераміка, рідше дерево. Найдовговічніші полки з нержавіючої сталі. Пластикові менш практичні через крихкість матеріалу. Якщо ж полки скляні, то виконані вони з триплексу - загартованого удароміцного скла, покритого тонкою плівкою. Якщо його все ж вдається розбити, оскільки залишаються на плівці, а не розлітаються по всьому приміщенню.

Мармурові дзеркала є монолітною конструкцію. Вони виглядають монументально і грунтовно, тому підходять для просторій ванній, а не для крихітної, як в «хрущовці».

Способи кріплення полки до дзеркала теж різноманітні: на клей, на кріпильні елементи, на присоски. В останньому випадку полку можна розташовувати на різній висоті дзеркального полотна.

Матеріал полички для дзеркала в ваннійМатеріали полки для дзеркал ванній

кутові варіанти

Заповнення кутів в приміщенні - можливість оптимально використовувати простір. Особливо актуально це для невеликої ванної. В цьому випадку дзеркало може бути розміщено на дверцятах кутового шафки. Його розміщують над раковиною або пральною машиною.

Кутовий шафа з дзеркалом візуально збільшує простір, дозволяє використовувати його ергономічно. Серед моделей таких шаф є не тільки підвісні, але і підлогові. Вони можуть бути вузькими, як пенал, або являти собою невелику меблеву стінку з дзеркальною шафою в середині і без дзеркала по краях. Зручно вбудовувати в таку конструкцію раковину, розташувавши її безпосередньо під дзеркалом.

Кутовий шафка з дзеркалом для ванної кімнати

З підсвічуванням

Підсвічування надає дзеркалу в ванній додаткову функцію - освітлення приміщення, точніше, збільшення кількості світла. Найчастіше світильник не дає його в достатній мірі. Підсвічування ж дозволяє жінці проводити косметичні процедури і наносити макіяж без напруги зору.

Як підсвічування може виступати світлодіодна стрічка, прокладена по периметру дзеркала. Якщо ж вона буде пропущена за дзеркалом, конструкція виходить більш об'ємною.

Ще один варіант підсвічування - міні бра. Воно може бути одне і розташовуватися посередині верхнього краю дзеркала, або два бра, розташованих по краях симетрично.

Світильники для дзеркал у ванну повинні мати додатковий ступінь захисту від вологи, так як волога і електрику - речі несумісні.

Дзеркало з поличкою і підсвічуваннямПідсвічування на дзеркалі з полицею

Що врахувати при виборі?

Перший критерій вибору дзеркала з полицею в ванну - його розміри. Якщо дозволяє приміщення, можна вибрати підлогове дзеркало в людський зріст. Але навісне - найбільш поширений варіант.

Оскільки ванна - приміщення з підвищеною вологістю, дзеркало для вітальні або передпокою не підійде. Його амальгама швидко зійде, і виріб буде непридатне для використання. Дзеркала для ванної мають посилену амальгаму, яка не боїться вологи.

Полку для дзеркала повинна бути міцною і мати надійні кріплення. Це дозволить розміщувати на ній не тільки гребінець, але флакони з шампунями, косметику, електробритву та інші предмети. Не менш надійним має бути кріплення дзеркала до стіни.

До критеріїв вибору також можна віднести оформлення дзеркала, але тут все залежить від смаку господарів і інтер'єру ванної.

Поради щодо вибору дзеркала з полицею для ванної кімнати

На яку висоту повісити?

Враховувати потрібно і висоту раковини, так як нижній край дзеркала повинен знаходитися від неї на висоті не менше 35 см і не більше 50 см. У простінку між ними можна розташувати кріплення для зубних щіток, мильницю і т.п.

Правильна висота дзеркала з полицею для ванноїПравильне розміщення дзеркала з полицею у ванній кімнаті

монтаж

На плитковий клей. Таким способом кріплять дзеркало, щоб воно було на одному рівні по товщині з кахельною плиткою. Клей наносять на виворітну поверхню дзеркала зубчастим шпателем для поліпшення зчеплення зі стіною. Між плиткою і дзеркалом потрібно залишати невеликі зазори, контролювати які допоможуть спеціальні маячки - хрестики. Притиснути дзеркало до стіни і утримувати 10-15 хвилин. Можна спростити завдання, прикріпивши його на двосторонній скотч. Ще не висохне клей, скотч буде утримувати дзеркало на стіні.

На шурупи. Вибирати потрібно дзеркало з отворами під шурупи і декоративними накладками на їх капелюшки. У стіні робляться відмітки відповідно до отворів на дзеркалі. Свердлити отвори в стіні, вставляються пластмасові дюбелі, які зазвичай йдуть в комплекті з дзеркалом. В дюбеля вкручуються шурупи, вже вставлені в отвори дзеркала. На головки шурупів надягають накладки. Між стіною і дзеркалом, а також дзеркалом і шурупами необхідно використовувати гумові прокладки.

Монтаж дзеркала з полицею в ванній на клейУстановка дзеркала з полицею в ванній на шурупи