Примикання ванни до стіни: способи пристрої

При будь-якому ремонті ванної кімнати - косметичному або капітального, завжди виникає питання герметизації швів між ванною і стінами. В залежності від покриття стін, форми ванни і її матеріалу, існує кілька способів організувати примикання ванни до стіни.

Далі в статті будуть розглянуті перевагу і недоліки кожного з них, а також можливі складнощі при виконанні робіт. примикання ванни до стіни

Існує кілька можливих варіантів взаємного розташування стін приміщення і ванни:

 • Ванна в ніші - коли ванна чітко вписується в розміри кімнати від стіни до стіни
 • Кутове розташування - коли ванна примикає до двох суміжних стін
 • Односторонньо примикання - коли до стіни примикає лише один з бортів ванною, поздовжній або торцевої
 • Острівне розташування - коли ванна розташована поза контактом зі стінами
куточок між ванною і стіною

Матеріали, які використовують, влаштовуючи зазор між ванною і стіною:

 • Сантехнічні герметики
 • Спеціальні розшивочних суміші
 • Куточки-накладки
 • Подпліточние куточки
 • Керамічний плінтус для ванни
 • Ущільнювальні стрічки
 • Нарізана плитка + расшивочной розчин для неї

Час від часу домашні умільці намагаються експериментувати з іншими варіантами, проте, як правило, ці спроби добром не закінчуються, тому - не приживаються.

Сантехнічні герметики і спеціальні розшивки

Матеріал дуже поширений, і в настановних, і в обробних роботах. З його допомогою організувати найпростіше з'єднання ванни зі стіною досить легко. Однак тут є свої нюанси. Часто власників квартири не влаштовує досить скромний зовнішній вигляд подібного рішення, особливо - при використанні прозорого герметика та й до якості виникають претензії.

Значна частина акрилових герметиків для ванної, незважаючи на заяви виробників, схильна бактеріальним інфекціям. Через рік-два поверхню стику сіріє, а то - і чорніє, псуючи зовнішній вигляд ванни. А ліквідується ця напасть шляхом великих зусиль. Спеціальні розшивки робляться на мінеральній основі, тому більш практичні, так як грибок з ними взаємодіє набагато гірше.

Але й при їх використанні стик виглядає не дуже естетично. Іноді між стіною і ванною виходить досить великий зазор. Якщо він становить хоча б 15 мм - використання обох видів матеріалів практично неможливо.

 Куточки накладні та подпліточние

кут між ванною і стіною

Досить непоганий варіант вирішення проблеми примикання - це куточок між ванною і стіною. Як правило, виконується він з матеріалів на основі ПВХ. Кріплення накладного куточка здійснюється тим же сантехнічним силіконом, але при цьому зовні герметик непомітний.

Основна проблема при використанні куточка - наявність фасонних деталей, що дозволяють зістикувати кутові стики декоративного елемента, а також - заглушити його торці.

У подпліточного куточка одна з полиць - перфорована, і призначена для закладення під плитку при її укладанні. Це одна з найбільш привабливих з естетичної сторони конструкцій, однак, її пристрій теж пов'язано з певними складнощами.

Необхідно або дуже точно виставити ванну в рівень при монтажі куточка, і потім акуратно винести її на час завершення обробки, і знову встановити по її закінченні. Або ще до кінця укладання плитки встановити ванну стаціонарно.

При цьому незручність в тому, що є ймовірність пошкодити покриття ванни при облицюванні. Щоб цього уникнути - використовують захисні накидки, бажано - з матеріалу більш щільного, ніж штатна плівка. Адже при падінні плитка може викликати відколи й більш серйозні пошкодження. Ще одна проблема - відстань між стіною і ванною може бути досить великим. Куточки обох видів можуть перекрити зазор до 25-30 мм.

В даний час випускається досить багато видів плитки з глибоким рельєфом (5 і більше мм). Щільного прилягання в цьому випадку досягти практично нереально.

Якщо ж закладати вади герметиком - вид буде зіпсований.

Слід або заздалегідь розрахувати ряди плитки таким чином, щоб під них встав плінтус, що йде в будь-якої колекції, або - в примикає до ванні рельєф всіх плиток на висоту полиці куточка сточити абразивним інструментом.

Керамічний плінтус і плитка

зазор між ванною і стіною

Якщо стіни ванної обробляються керамічною плиткою, можна кут між ванною і стіною закрити за допомогою стандартного плінтуса, який купується разом з основним матеріалом покриття.

Спосіб ідеальний для тих випадків, коли виконується ремонт при вже встановленої ванній - особливих розрахунків не потрібно, необхідно лише приміряти нижній ряд плитки і обрізати на потрібній відстані.

Практично аналогічний попередньому спосіб, коли простір між ванною і стіною перекривається обрізаної за розміром плиткою. Правда, при цьому бортик ванній повинен бути досить широким, інакше плитка буде сколюватися.

Правда, є мінуси і тут - при необхідності заміни ванній обробку доведеться серйозно попсувати. Але використання кераміки дає ще один важливий плюс - вона укладається на мінеральний клей, і розшивається мінеральної ж затіркою. Грибок в таких умовах зводиться досить рідко.

Існує і спосіб, коли ванна врізається безпосередньо в плиткове покриття. Однак він вимагає попередньої примірки та особливої ​​точності. На стіні розмічаються нижній і верхній краю бортика при встановленій ванній.

Після цього сантехпрібор виносять з приміщення, а облицювання проводиться вище і нижче зазначених ліній. Після остаточної установки стик закладається стандартної плиткової затіркою.

Ущільнювальні стрічки

Стрічки - практично універсальний ущільнювач між ванною і стіною. Їх можна використовувати як для плитки (в цьому випадку вона закріплюється аналогічно подпліточному куточка), так і для герметизації будь-яких інших видів покриттів у ванній. Випускаються в самоклею варіанті, або кріпляться за допомогою герметика або плиткового клею. Можуть перекривати відстань до 100 мм.

Для великих відстаней

поличка між ванною і стіною

Іноді ванна розташована від однієї або декількох стін досить далеко, а міркування гідроізоляції вимагають це відстань перекрити. Є ліки і для таких випадків - поличка між ванною і стіною.

З боку стіни її, як правило, спирають на профільний каркас, з іншого боку - на бортик ванни.

При цьому необхідно дотримуватися кількох правил:

 • Матеріал для полиці повинен бути досить жорстким (фанера, гіпсокартон)
 • Матеріал повинен мати високу водостійкість
 • Полку є сенс облицювати керамічною плиткою - це дасть практично гарантовану гідроізоляцію
 • Торці основи для полиці слід також гідроізолювати

Якщо до такої полиці приробити дверцята можна перетворити її в шафку для всякої побутової хімії - при цьому буде використовуватися і верхня площина, і простір під нею, та й естетика покращиться.

Для кожної ванни і кожного виду стінових покриттів існують свої оптимальні способи закладення стиків. Одне зрозуміло - і цілісність інтер'єру, і міркування гідроізоляції вимагають перекрити простір між ванною і стіною. За допомогою сучасних матеріалів зробити це можна досить просто і з гарною якістю.