Як почистити пральну машину лимонною кислотою?

Як почистити пральну машину лимонною кислотою

Будь-який засіб для виведення накипу з нутрощів пральної машини, рекламоване по телевізору, коштує не дешево. Жорстка вода з крана неабияк псує дорогу техніку, приводячи до поломок електроприлади. Але мудра господиня завжди знайде альтернативу дорогим, рекламованим по телевізору засобів. Так, для виведення вапняного нальоту з внутрішньої поверхні пральної машинки варто використовувати звичайну лимонну кислоту, яка продається в кожному продуктовому відділі, а найчастіше мається на спеціях у кожної господині.

Увага, не переплутайте лимонну кислоту з концентрованим соком лимона!

Засипте 2-3 столові ложки лимонного кошти в ємність для порошку і включіть звичайний режим прання, виставивши вимикач на 60 або 90 градусів. Застосовувати цей спосіб доцільно один раз в квартал. Але дотримуйте правило «золотої середини»: чищенням не варто зловживати, щоб не пошкодити гумові накладки пральної машини.

Лимонна кислота в порошку для чищення пральної машини

При проведенні очисної процедури машинка повинна бути порожня. Після завершення процесу поставте пральну машину на ополіскування для остаточного видалення частинок накипу. Великі частинки вапняного нальоту все ж можуть проявитися всередині барабана, а також здатні забити зливний отвір. Ці частинки утворюються в тому випадку, якщо ви ніколи ви не виробляли профілактичне очищення машинки, а експлуатуєте її вже досить велика кількість часу. Просто приберіть доступні видимі елементи вапняних відкладень вручну. Зливний клапан необхідно відкрутити і також очистити.

Накип на елементах пральної машини - чистка

плюси способу

  • Такий варіант усунення нальоту вапна абсолютно нешкідливий для здоров'я людини.
  • Лимонна кислота продається практично скрізь.
  • Сімейний бюджет не постраждає, оскільки засіб дешеве.
Лимонна кислота для чищення пральної машинки від накипу

Чому з'являється накип, і чим вона небезпечна?

Сольові відкладення або, так звана в народі накип, в пральній машинці виникає за тим же принципом, що і в електрочайнику.

Під час прання, солі, що знаходяться у воді, відкладаються на поверхні тена - елемента нагрівання води пральної машини. У якийсь момент сольові відкладення стають занадто значними. Тен просто перестає нагрівати воду. Він починає витрачати надто багато електроенергії для того, щоб зігріти воду під час прання. В результаті сам тен перегрівається через великої кількості огорнула його накипу. В результаті чого він, зрештою, перегорає.

Чистий тен від пральної машини і тен з накипом

У цьому випадку, вам допоможе тільки майстер, який займається ремонтом пральних машин. Його послуги коштують не дешево. Та й часу на це у нього піде багато. «Гора» накопиченого білизни вам гарантована. Зате регулярне чищення пральної машини в профілактичних цілях - не дуже трудомісткий заняття.

Позбавлення від цвілі

Ще одна проблема, з якою стикаються господині - це утворення цвілі на гумових елементах пральної машини. Цвіль - це шкідливий грибок, від якого не так-то просто позбутися. Поява неприємного гнілістого запаху при відкриванні кришки барабана, свідчить про наявність пліснявих утворень. Грибок може викликати алергічні реакції, а також небезпечний для маленьких діток. Тому при появі ознак цвілі, від неї слід екстрено позбавлятися. І тут лимонна кислота прийде на допомогу господині.

Цвіль на гумових елементах пральної машини

Нутрощі пральної машини від грибка позбавить засипана в контейнер для порошку лимонна кислота. Температурний режим прання в цьому випадку виставляємо на 90 градусів. Запускаємо машинку в «холосту», без білизни. Зовнішні елементи протираємо губкою, змоченою в хлоровмісних препаратів. Якщо контейнер для порошку також покрився пліснявою, має сенс замочити його в хлорки на 30 хвилин, після чого добре промити проточною водою і насухо протерти.

Пральна машина з водою, яка працює в холосту - чистка пральної машини

Профілактичні заходи в боротьбі з цвіллю полягають в наступному: завжди тримайте кришку пральної машинки у відкритому стані. Теж саме стосується контейнера для порошку.

Запобіжні заходи

Регулярно оглядайте пральну машинку на наявність цвілі, і при перших ознаках робите маніпуляції, описані вище. Всі заходи з очищення рекомендується проводити в гумових рукавичках, щоб уникнути хімічних опіків шкіри рук.

Огляд пральної машини на наявність несправностей

альтернативні варіанти

Якщо у вас під рукою не виявилося запропонованого засобу, але є термінова необхідність пральну машинку від накипу, то вам на допомогу може прийти старий дідівський спосіб. Розчин 9% оцту так само в змозі позбавити пральний агрегат від непотрібних відкладень. Принцип аналогічний: заливаєте стакан 9% білого оцту в ємність для порошку і запускаєте прання у пральній машині з температурним режимом в 60 градусів. Не забудьте про додаткове полосканні після завершення процедури. Додаткове полоскання в змозі позбавити нутрощі машини від їдкого оцтового запаху. Природно, всі обережності дотримуємося. Запускаємо машинку без білизни, в "холостому" режимі.

9% оцет для чищення пральної від накипу

Дідівський спосіб не всім вселяє довіри. Якщо ви як раз ставитеся до цієї категорії людей, то вам залишаються до застосування тільки магазинні засоби, які сьогодні випускаються у великому асортименті. Всілякі добавки до порошків, які запобігають появі накипу, продаються в будь-якому відділі побутової хімії. Тільки їх ціна часом «кусається» і не кожному по кишені. Дотримуйтесь профілактичні заходи, і пральна машина прослужить вам довгі роки.

Магазинні кошти від накипу і цвілі для пральної машини