Як позбутися від грибка у ванній: чим він небезпечний?

Ви помічали коли-небудь у ванній, частіше між швів, невеликі зеленуваті або чорні крапки? Якщо так, то ваш будинок облюбував грибок. Називаються ці паразитичні мікроорганізми так, тому що, як і звичайні гриби, мають схожу структуру, процес розмноження і т.д. Різниця тільки в тому, що для свого «заселення» ці мікроорганізми цілком можуть використовувати практично будь-яку поверхню. І було б нічого, якщо був би грибок у ванній кімнаті і більше ніде. Тоді його можна було б легко вивести і не переживати про наслідки. Але грибок на стінах у ванній - серйозна проблема, тому що він цілком може перекочувати в людський організм, відбившись неприємними інфекційними захворюваннями. Саме тому видалення грибка у ванній при його виявленні - першорядне завдання будь-якої господині.

izbavitsya-ot-gribka_4

Давайте подивимося, як видалити грибок у ванній, які кошти будуть найбільш ефективними, що найкраще використовувати і за яких обставин. Постараємося задовольнити дві основні мети:

  • вивести у ванній грибок;
  • перешкоджати повторній появі.

Причини появи

Досить часто господині образливо вимовляють, що в їх ванних кімнатах немає грибка. А все тому, що вони постійно прибирають, чистять поверхню і з'явитися там який-небудь мікроорганізм апріорі не може. Найгірше те, що така впевненість дуже часто шкодить здоров'ю сім'ї. Тому давайте подивимося, які причини є головними в появі грибка. Тим більше що всі вони не залежать від охайності господині:

  • підвищена вологість;
  • нерівномірний прогрів;
  • відсутність сонячного світла.
izbavitsya-ot-gribka_6

От і все, основні варіанти появи цвілі і грибка укладені в цих простих причинах. А тепер подивимося, наскільки це можна порівняти з сучасними ванними кімнатами. По-перше, більшість приміщень реально не має вікон, мало того, знаходяться в значній віддаленості від природного освітлення. По-друге, вологість не обов'язково пов'язана з несправною сантехнікою і т.д. Наприклад, на трубах з холодною водою легко збирається конденсат. Він, природно, вносить свою лепту вогкості в простір. По-третє, більшість ванних кімнат не опалюється повністю. Лише задіяні деякі ділянки, наприклад, біля труб з гарячою водою. Навряд чи такий прогрів можна назвати повноцінним.

izbavitsya-ot-gribka_2

Звідси можна зробити головний висновок, який однозначно заспокоїть господинь: поява грибка у ванній - не бруд, це не залежить від ступеня чистоти кімнати. Але після його видалення деякі додаткові профілактичні заходи проводити варто. При цьому важливо усунути зазначені причини. Розглянемо, яким чином це можна зробити, після чого розберемося в існуючих засобах.

Підвищена вологість

У сухому приміщенні ніколи не буде з'являтися грибок. А все тому, що цей мікроорганізм не виносить сухості. Значить, якщо ванна буде обладнана як мінімум потужним полотенцесушителем, теплою підлогою або стінами, про грибку можна буде забути.

izbavitsya-ot-gribka_3

Прекрасний спосіб висушувати - встановити під покриття систему «тепла підлога» у вигляді інфрачервоної плівки. Великим плюсом її є гнучкість, універсальність. Встановлювати плівку можна навіть під плитку. Тоді грибок у ванній на плитці взагалі не буде проблемою. Стіни будуть добре підсушуватися.

Ще одним важливим фактором є використання полімерних оздоблювальних матеріалів. Дуже часто саме на пластику можна помітити появу темних крапок. Все тому, що пластик є відмінним способом купірувати циркуляцію повітря. У підсумку випаровування не йдуть, а осідають у вигляді конденсату, що є ідеальним для розвитку грибка. Тому, чим більш органічними і природними будуть оздоблювальні матеріали, тим краще буде для приміщення, а, отже, для здоров'я.

izbavitsya-ot-gribka_5

Ще одним важливим моментом є хороша гідроізоляція труб, перевірка сантехніки, її справності. Дуже важливо просушувати пральну машину, як мінімум не залишати її відкритою. Також не рекомендується сушити білизну у ванній, що, природно, сприяє підвищенню вологості.

Нерівномірний прогрів

Особливо це стосується ванної кімнати, одна зі стін яких виходить на вулицю. У цьому випадку цвіль і грибок забезпечені. На допомогу тут прийдуть способи прогріву. Найкраще зробити опалення для всіх стін ванної. Можна використовувати всі ті ж інфрачервоні плівки для рівномірного розподілу тепла та відсутності конденсату.

izbavitsya-ot-gribka_8

Відсутність сонячного світла

Це не так просто зробити, проте можна використовувати спеціальні інфрачервоні обігрівачі, які мають для грибка також шкідливе випромінювання. Або періодично використовувати кварцову лампу. Її промені проникають досить глибоко, можуть запобігти появі грибка.

Способи та засоби

Отже, визначимося, як позбутися грибка у ванній. Можна розділити групи компонентів:

  • комерційні;
  • народні.

До перших віднесемо все, що купується в магазинах в готовому вигляді. До другого - саморобні розчини і засоби боротьби.

Почнемо з комерційних. Це кошти від грибка у ванній, які легко придбати в будь-якому магазині з побутовою хімією. Вони продаються вже з розпилювачем, для зручності нанесення, або з чітко встановленої дозуванням та інструкцією до застосування.

izbavitsya-ot-gribka_7

Народні засоби все-таки більш цікаві. І не тому, що вони економлять значну кількість коштів, їх простіше робити, вони завжди є під рукою, а результат досить хороший і на тривалий час. Природно, всіх засобів приводити не будемо, поглянемо тільки на певні.

Фурацилин

Це відоме протимікробний засіб для зовнішнього застосування, яке використовується не тільки в медичних цілях. На 1 літр води достатньо розвести 4 таблетки. Робиться це просто. Заливаються таблетки теплою, але не гарячою водою, і ставляться на час, щоб таблетки розчинилися. Після цього виходить розчин світло-жовтого кольору, який є відмінним фунгіцидною засобом.

Далі розчином обробляються місця утворення грибка або грибниця. Також можна поступити і іншим чином: спочатку за допомогою порошку або звичайного миючого засобу відчистити поверхню від зовнішнього прояву грибка, потім ретельно обробити фурациліном.

izbavitsya-ot-gribka_1

Також можна використовувати фунгин, Нистатин, марганцівку. Все це розлучається у воді і прекрасно справляється з грибком. Причому при дотриманні інструкції експлуатації приміщення грибок більше не з'явитися.

Сода

Це гарне протимікробний засіб для чищення. Однак з грибком вона краще впорається в поєднанні з оцтом. Реакція гасіння відмінно очистить поверхню, після чого її необхідно буде промити і ретельно висушити.

Мідний купорос - також відмінний засіб, яке допоможе впоратися з цвіллю і грибком. Проте його використання має здійснюватися суворо за приписом і в захисній екіпіровці. Цей матеріал небезпечний.

Виходить, для того щоб позбутися від грибка, важливо прикласти деякі зусилля. Але ще важливіше, щоб він не з'явився. А для цього бажано при ремонті створити всі необхідні умови, звернувши увагу на освітлення, вентиляцію та прогрівання приміщення.