Тепла підлога у ванній кімнаті

Тепла підлога

Завдяки застосуванню теплої підлоги у ванній, комфорт проживання збільшується, вологість знижується, а здійснювати підтримку температури повітря в цьому приміщенні стає легше. У більшості ванних кімнат і санвузлів покриттям оздоблювальним матеріалом служить плитка. А так як матеріал це досить холодний, то додатковий обігрів підлоги буде лише плюсом.

Тепла підлога у ванній

Зараз тепла підлога не є чимось екзотичним - його можна встановити в будь-якій ванній кімнаті. Таке джерело тепла стане перешкодою розвитку в приміщенні ванною грибка і цвілі. Ви не будете переживати про здоров'я домочадців, а потрапили на підлогу бризки будуть швидко висихати. Особливо зручний тепла підлога в період, коли відключено центральне опалення, а температура повітря низька.

Тепла підлога в дитячій

Тепло буде надходити знизу, забезпечуючи комфортний мікроклімат в санвузлі. Прихованість системи від поглядів вважається перевагою в порівнянні навіть з найсучаснішим радіатором, який і забирає вільний простір, і не прикрашає кімнату. До того ж, ви заощадите ресурси, що особливо важливо для приватного будинку. Правда спочатку доведеться витратитися на облаштування системи, але всі витрати можна назвати виправданими.

Який вид теплої підлоги вибрати?

Коли ви вирішили зробити тепла підлога в туалеті або ванній кімнаті, потрібно визначитися з типом системи.

Для утеплення підлоги ванної застосовується спеціальний електричний кабель або електричний елемент плівкового виду, а також водний теплоносій. У всіх випадках система передбачає наявність термодатчика і терморегулятора.

водяна підлога

Відзначимо, що варіант водяного статі є хорошим вибором для приватного будинку, в якому працює автономне опалення. Такий тепла підлога практично не монтують в багатоповерхових будинках, адже його заборонено під'єднувати до центрального опалення (додаткове навантаження може стати чинником, який веде до збою в роботі опалювальної системи), а установка окремого котла коштує дорого. Тому для багатоквартирних будинків частіше рекомендується застосування електричних систем. Багато хто віддає перевагу інфрачервоний варіант, що не вимагає підйому рівня підлоги.

електричний підлогу

Плюси і мінуси різновидів

Як уже згадувалося, всі різновиди теплих підлог можна розділити на 2 види - електричний (кабельний і плівковий) підлогу і водяний. Обговоримо особливості кожного, оцінивши переваги та наявні мінуси.

водяний

Водяна тепла підлога є екологічним тепла підлога, який нагрівається поступово і не пошкоджує плитку. У ньому застосовується гаряча вода і потрібно встановити спеціальний насос, який відповідає за її циркуляцію. Витрати на нього відносно невисокі, якщо порівняти з електричним.

Мінусом є необхідність дозволу для монтажу (в багатоквартирному будинку установка забороняється), а також можливий ризик утворення протікань.

Кабельний тепла підлога

електричний

Електрична тепла підлога легше монтувати, поміщаючи під плиткою нагрівальний кабель або плівкове покриття. З монтажем можна впоратися самостійно. Його частіше вибирають для обігріву приміщення малої площі. Таким підлогою можна користуватися дуже довго. При його установці вам не потрібно думати про центральному опаленні, тому електричний підлогу підійде для будь-якого приміщення.

Термоплівка для підлоги

Недоліками таких підлог є неекологічність, неможливість прокладки нагрівального кабелю в місці розташування сантехніки, а також можлива деформація плитки, як наслідок швидкого нагріву підлоги.

Вибравши плівковий варіант, вам не доведеться піднімати підлогу і робити стяжку. А так як з'єднання нагрівальних елементів проводиться не послідовно (як в кабельному підвиді), а паралельно, то навіть при перегорання однієї смуги, функція теплої підлоги в приміщенні збережеться.

Особливості монтажу: «пиріг» теплої підлоги

Поверхня повинна бути добре очищеної і рівною (допустимі лише мінімальні нерівності). Щоб теплоізоляційний шар не деформувався, для вирівнювання зазвичай застосовують розчин з піску і цементу, який наноситься тонким шаром.

підготовка поверхніПиріг теплої підлоги

До початку робіт потрібно дізнатися, чи дозволено установка теплої підлоги у ванній в цьому будинку. Якщо планується спорудження стяжки, то на очищену основу укладають матеріали, які служать паро- і гідроізоляцією. Вони можуть бути представлені наливними і рулонними матеріалами, а також обмазувальних речовинами.

При пошкодженні шланга матеріал включає бітумні компоненти, то до укладання теплоізоляційного пенополистирольного матеріалу бітуму потрібно дати добре просохнути.

Як утеплювач використовують жорсткі мінеральні плити, корковий матеріал, пінополістирол або спеціальну фольгу. Укладаючи їх, важливо уникнути утворення зазорів і щілин (якщо в них проникне розчин, це стане причиною виникнення температурних містків).

Установка водяної теплої підлоги

Першим завданням буде заміна залізних стояків, за якими проводиться гаряча вода, пластиковими. Після цього слід скласти схему майбутнього теплої підлоги (розташування труб).

Схема укладання труб

Після укладання гідроізоляції заливається чорнова стяжка, розташована на 5-7 сантиметрів нижче, ніж буде фінішне підлогове покриття. Щоб стяжка не тріскалася, її потрібно поливати 3-6 днів.

монтаж труб

Після цього розстеляють фольгу і приступають до монтажу водяного статі. Звіряючись зі схемою, фіксують пластикові труби з кроком між їх витками 15-20 см. Після приєднання системи до стояка подачі, оснащеному регулюючим краном, воду включають, щоб перевірити роботу змонтованого статі.

Останніми етапами буде пристрій другого шару стяжки і укладання фінішного матеріалу.

Укладання електрокабеля

Першим етапом буде створення схеми укладання кабелю з визначенням місця для розташування датчика і термостата. Схему наносять на план, враховуючи обхід сантехнічних приладів і певний крок між ділянками кабелю. Дана схема повинна бути збережена після монтажу.

Наступний етап робіт - теплоізоляція. На рівну основу (нерівності допустимі до 7-8 мм) укладається утеплювач, який часто доповнюється фольгою. Якщо основа нерівна, роблять бетонну стяжку.

Укладання теплоізоляції

Для установки кабелю зручно користуватися металевою сіткою, на якій він закріплюється. Така сітка буде надавати конструкції жорсткості, а також перешкоджати перехрещуванню витків кабелю. Також зручно використовувати вже готові термомати.

Монтаж кабелю теплої підлоги

Після перевірки опірності кабелю електрична і теплова частина з'єднуються близько до термостата. Монтуючи терморегулятор, розміщуйте датчик в гофровану трубу і розміщуйте її вище рівня стяжки.

Далі після перевірки опору кабелю, цілісності всіх деталей і сполучної муфти підставу заливається цементом з рівномірним розподілом його по підлозі.

Важливо уникнути утворення пустот в стягуванні, щоб не зменшити тепловіддачу і не викликати місцеве перегрівання. Товщина такої стяжки становитиме 3-5 см. Система включається не раніше, ніж через місяць після заливки стяжки, інакше в ній можуть виникнути тріщини та пошкодження кабелю.

Монтаж плівкового статі

Плівка виділяє інфрачервоне випромінювання і являє собою смуги шириною до 1 метра. Такі смуги продаються упакованими в поліетилен. Якщо потрібно розрізати матеріал, це роблять по розмітці, наявної на плівці. Плівкове покриття може встановлюватися під будь-яку фінішну обробку, а так як товщина такої плівки невелика, рівень підлоги практично не змінюється.

плівковий підлогу

Якщо тепла підлога монтується, як додаткове опалення, то плівку досить укласти лише на 40-50% площі ванної кімнати. Плівка не укладають під меблями, пральною машинкою, сантехнікою та іншими предметами. Її не слід розташовувати близько до стіни - бажано залишати зазор мінімум 10 сантиметрів.

Якщо порівняти з установкою водяного і кабельного варіантів, цей підвид теплої підлоги встановлювати найлегше. Саме тому він найбільш доступний для самостійної установки. Після демонтажу старого покриття підлоги оцінюють стан основи. Важливо забезпечити горизонтальну поверхню підстави з нерівностями до 3 мм. Якщо перепади більше, покриття можна відшліфувати або заповнити самовирівнюється сумішшю.

Монтаж плівкового статі

Далі потрібно просто укласти нагрівальні елементи вниз токонесущей стороною в потрібній кількості на гідроізоляційний матеріал. Зазвичай між смугами залишають порожній простір в 5 сантиметрів. Для фіксації смуг застосовується будівельний скотч, що перешкоджає зсування плівки при роботі. Лінії розрізу потрібно обробити бітумною ізоляцією.

Після підключення датчика і терморегулятора перевірте, чи працює тепла підлога. Для ізоляції нагрівальних смуг можна користуватися мокрим методом (встановити стяжку) або сухим способом (накрити захисною плівкою). Якщо використовувалася стяжка, систему не включають в протягом місяця.