Плитка для туалету

Керамічна плитка ось вже багато років стабільно залишається одним з найпопулярніших, практичних і економічних варіантів для оформлення санвузла. Величезний вибір кахлю всіляких розмірів, текстур і квітів дозволяє створювати унікальні в своєму роді дизайн-проекти, виходячи з наймодніших тенденцій і власних смакових пристрастей.

види

Керамічна плитка, використовувана для обробки туалетних і ванних кімнат, за своїми розмірами, формою, складом, технічними і експлуатаційними характеристиками ділиться на кілька основних груп:

 • Мозаїка. Мозаїчна плитка - найдрібніша з облицювальної плитки і в цьому її перевага. Якщо звичайний кахель підходить для облицювання рівних і гладких поверхонь, то мозаїка широко використовується для оформлення опуклих, арочних, асиметричних елементів, а також криволінійних поверхонь зі складною геометрією. Мозаїка ідеально підходить для створення декоративних панно, хитромудрих орнаментів, оформлення бордюрів. Залежно від матеріалу, з якого вона виготовлена, мозаїка буває металевої, керамічної, скляної, дзеркальної і т.д. Продається поштучно або цілими блоками. Мозаїка ідеально поєднується з іншими видами покриттів. Вона добре підходить для створення яскравих, оригінальних акцентів в інтер'єрі або для оформлення окремих поверхонь.
 • Керамограніт. Найбільш міцний матеріал, який зазвичай використовується для облицювання підлоги в приміщеннях великої прохідності. Але останнім часом його застосовують і для оформлення стін. Є одним з найбільш міцних і довговічних облицювальних матеріалів. Він, як правило, має більші розміри, ніж звичайний кахель, тому оздоблювальні роботи з використанням керамограніта проходять швидше і простіше. Величезний вибір малюнків і колірних рішень цієї плитки дозволяє оформити інтер'єр туалетної кімнати в будь-якому стилістичному вирішенні.
 • Фактурна плитка. Щодо «молодий» і дуже оригінальний варіант обробки. Цей матеріал випускається в дуже широкій колірній і текстурної гамі. Стіни, оформлені з застосуванням фактурної плитки, мають опуклу, рельєфну поверхню, що імітує дерево, природний камінь, цегла та інші текстури. Ціна на цей матеріал вище, ніж на звичайну кераміку, але кінцевий результат того вартий.
 • Кольорова плитка. Один з найпростіших і оригінальних варіантів оформлення інтер'єру. Плитка з малюнком або орнаментом ідеально підходить для облицювання окремих стін, оформлення предметів інтер'єру, сантехніки, дзеркала, меблів, розстановки яскравих акцентів. Дуже добре комбінується з однотонним матеріалом, підходить для оформлення бордюрів.
 • Плитка «метро». Прямокутна плитка, виконана зі скла, каменю, граніту, мармуру та інших матеріалів прекрасно підходить для облицювання санвузла. Готове покриття по своїй текстурі імітує цегляну кладку. Виглядає така обробка дуже дорого і благородно. Крім чисто естетичної привабливості, плитка «метро» відрізняється високими характеристиками міцності та експлуатаційними характеристиками.

Найчастіше кахельна плитка випускається в квадратної або прямокутної форми. Квадратний кахель має багато варіантів розмірів: 10 * 10, 15 * 15 і так далі, закінчуючи дуже великими розмірами, наприклад 600 * 600 мм. Велика плитка може використовуватися для обробки просторих громадських санвузлів, наприклад.

Прямокутна плитка теж має багато різних типорозмірів: 20 * 25, 20 * 30, 20 * 40 мм і т.д.

типи плитки

Вибираючи відповідну кахельну плитку для оформлення туалетної кімнати, не варто забувати, що для підлоги і для стін використовуються різні матеріали. Для облицювання підлоги йде більш міцна і міцна плитка, стійка до постійної механічного навантаження. Вона повинна володіти і антиковзаючим покриттям, щоб уникнути подськальзиваніє на мокрій підлозі і травматизму.

Для стін використовується легша за вагою плитка. На перше місце при виборі настінних покриттів виходять, як правило, чисто декоративні характеристики.

Плитка для

Залежно від способу виробництва плитка для підлоги ділиться на кілька видів:

 • пресована;
 • екструдована;
 • керамограніт.

Поверхня плитки може покриватися глазур'ю для додання глянцевого блиску або залишатися матовою.

До окремого класу покриттів відноситься керамічна плитка, вироблена вручну. Це - матеріал преміум-класу, який може виготовлятися за індивідуальними заявками і ескізами.

Керамограніт - один з найпопулярніших і використовуваних матеріалів для облицювання підлоги. Він дуже міцний до механічного навантаження, довговічний, невибагливий в догляді, стійкий до стирання, впливу хімічних засобів, має багато варіантів розмірів і багату кольорову палітру.

настінна

Для облицювання стін слід вибирати більш легкий кахель, так як важка плитка, що застосовується для покриття підлоги, через свою вагу просто не зможе утримуватися на вертикальній площині.

Розмірний і текстурний ряд плитки, яка застосовується для облицювання стін, нескінченний. Плитка може мати крихітні розміри (мозаїка) або дуже великі, гладку або рифлену поверхню, бути однотонною або забарвленої в кілька кольорів, матовою, глянсовою і навіть дзеркальною.

Для оформлення стін використовується один або кілька матеріалів в комбінації. Колірна гамма може бути витримана в єдиному стилі або в абсолютно контрастних тонах.

Варіанти комбінування і розташування плитки

Для облицювання стін і стелі туалетної кімнати може використовуватися плитка одного або декількох розмірів, однакова або різна по фактурі, однотонна або кольорова і т.д.

Якщо планується комбінований варіант оформлення, то одним з найактуальніших сполучень є: темний низ - світлий верх. Контрастне поєднання не рекомендується використовувати для дуже маленького за розміром приміщення. В цьому випадку краще, якщо вся плитка буде виконана в світлих тонах. Використання строкатою плитки в інтер'єрі санвузла допоможе створити відчуття рельєфності стін.

Існує кілька найбільш часто використовуваних варіантів укладання кахлю:

 1. Класичний. Найпростіший і популярний варіант кладки. При цьому способі плитка укладається щільно д руг до одного паралельно щодо стін. Виходить чіткий, геометрично правильний по горизонталі і вертикалі малюнок. Для класичної кладки зазвичай використовується квадратна або прямокутна плитка. Урізноманітнити традиційний варіант допоможе використання кахлю кількох кольорів і його чергування в шаховому і іншому порядку.
 2. Діагональне укладання. Цей варіант заснований на базовому способі, тільки плитка укладається не по горизонталі, а по діагоналі. Виходить один з найскладніших, але і ефектних варіантів облицювання. Для діагональної кладки використовується квадратна плитка, найчастіше однотонна, але іноді використовується і комбінація з кахлю різних форм і кольорів. Цей спосіб дозволяє не тільки візуально розширити габарити кімнати, але і приховати невеликі нерівності і шорсткості стін.
 3. "Цегляна кладка. Цей метод можна застосовувати, як правило, для прямокутної плитки, коли кахель укладати не шов в шов, а з невеликою разбежкой. Цікавий варіант, який дозволяє відійти від традиційних варіантів укладання плитки і оформити кімнату в більш сучасному і оригінальному стилі.
 4. «Ялинка». Паркетна варіант укладання кахлю. Для нього використовується прямокутна плитка. Особливо цікаво такий варіант виглядає в однотонної плитці, забарвленням імітує дерев'яну текстуру. Цей спосіб застосовують, як для настінного, так і для плитки для підлоги.
 5. Комбінована укладання. При такому способі підлогове і настінне покриття укладаються різними способами. Або інший варіант: частина стіни може бути викладена класичним стилем, а інша частина - варіантом «в розбіг».
 6. Модульний варіант. Один з найбільш незвичайних і красивих варіантів для оформлення невеликої кімнати. Найчастіше цей спосіб застосовується для підлогового покриття. Плитка розкладається модулями, для цього використовується кахель різного розміру та кольору.

Поради щодо вибору плитки в маленький туалет

Візуально розширити невеликий простір допоможуть кілька загальних правил:

 • використання в інтер'єрі панно або окремих зон, оформлених мозаїкою;
 • використання кахлю холодної колірної гами. Це може бути блакитний, сталевий, фіолетовий, бірюзовий колір. Бажано вибирати однотонну плитку, без принта;
 • укладання кахлю по діагоналі;
 • використання дзеркальної плитки;
 • декор абстрактної, нечіткої форми.

Для оформлення невеликого за розміром туалету не підійдуть великі панно або картини.

Один з найпоширеніших варіантів оформлення маленької туалетної кімнати - поділ стін по горизонталі за допомогою бордюру. Верхня частина кімнати оформляється в світлих відтінках, нижня - в більш темних, але не надто похмурих. Добре виглядають поєднання контрастних за кольором відтінків одного кольору, наприклад, лимонний + жовтий, блакитний + синій, салатовий + зелений і т.д.

Візуально збільшити площу туалету можна за допомогою розміру використовуваної плитки. Для цього ідеально підійде кахель розміром 10 * 10 або 15 * 15 см. Дрібна плитка вимагає більшої витрати матеріалу, відповідно, і кімната буде виглядати більше, ніж вона є насправді.

Якщо приміщення має недостатню висоту, то візуально виправити цей момент допоможе прямокутна плитка, укладена довгою стороною вертикально. Якщо дизайном передбачено використання декоративних бордюрів або окремих плиток з малюнком, то краще, якщо вони будуть розташовуватися на рівні очей.

Дизайн маленького туалету краще планувати, прочитавши нашу статтю.