Що робити, якщо полотенцесушитель не гріє?

У сучасному будинку є безліч пристроїв, від працездатності яких залежать багато процесів. В результаті якась частина функціональних можливостей виявляється паралізованою. Так, наприклад, відбувається, коли виходить з ладу полотенцесушитель: не нагрівається. Мокрі вироби в терміновому порядку доводиться кудись розподіляти, щоб вони сохли. А тим часом доводиться вирішувати питання, що робити далі?

remont-polotencesushitelya_4

Є два виходи з цієї ситуації: звернутися до фахівця або ж спробувати виконати діагностику та ремонт самостійно. Останній варіант є найбільш цікавим, економічним і потенційно оперативним. Тому його і розглянемо, використовуючи відео, як полагодити полотенцесушитель, якщо він не гріє.

Види і принципи роботи

Перш ніж приступати до якихось дій, доведеться розібратися спочатку в будові цього пристрою. Отже, полотенцесушитель являє собою багатофункціональний агрегат, що розміщується у ванній кімнаті, використовуваний для сушки мокрого білизни та рушників. Додаткова можливість - використання пристрою як опалювального приладу або декоративного елемента.

Існує два види таких пристроїв, які працюють:

 • на воді;
 • від електромережі.

І якщо не гріє електричний варіант, то в цьому випадку все відбувається досить прогнозовано. Слід взяти тестер, відключити прилад від мережі, і перевірити всі елементи на наявність поломки. Можливо, причина буде полягати в сполучних елементах, у місцях контактів або в нагрівальному елементі.

remont-polotencesushitelya_1

Ремонт водяних полотенцесушителей виробляється набагато проблематичніше. Отже, розглянемо детальніше, що з ними необхідно зробити, щоб повернути в працездатний стан. І для цього варто розібратися з системами гарячого водопостачання (ГВП).

Їх розрізняють їх двох видів:

 • циркуляційні;
 • тупикові.

Останні встановлюються в будівлях з перманентним споживанням гарячої води, в невеликих приміщеннях. У такому випадку споживач отримує гарячу воду по трубі з мережі. Якщо перекритий вентиль, температура води в трубі знижується, тому після його відкривання потрібен час, щоб злити з трубопроводу прохолодну воду.

У циркуляційних систем такого мінуса немає. Встановлюються у великих будинках. Так, кожен під'їзд має подають і циркуляційні стояки, в яких регулярно циркулює вода. Тому в таких системах ефективно використовуються рушникосушки. В основному їх встановлюють на циркуляційний стояк, оскільки в ньому температура води трохи нижче, ніж в подає.

Типові поломки і їхнє усунення

Почнемо з того, що полотенцесушитель може бути підключений двома способами: безпосередньо (складає частину труби з гарячою водою) або через байпас (частина води потрапляє в прилад, а частина відправляється по трубі).

А тепер перейдемо безпосередньо до поломок.

 • Забитий брудом. Поширений варіант, чому прилад не працює, особливо якщо здійснювалися ремонтні роботи. Для усунення засмічення слід перекрити подачу води на прилад (причому на вхід і на вихід). Далі знімаємо пристрій. Використовуємо шланг для промивання труби подачі, зворотної труби і самого приладу.
 • Неправильне підключення. Це може бути, якщо пристрій був встановлений далеко від стояка. В результаті опір в полотенцесушителе виявилося занадто високим, що не дозволяє гарячій воді в нього проникнути.

Як усунути проблему? Пристрій доведеться перевстановити. Якщо така маніпуляція не допомагає, можливо, варто задуматися про монтаж додаткового насоса.

remont-polotencesushitelya_3 remont-polotencesushitelya_2
 • Відсутня циркуляція в ГВП. Самостійно вирішити цю проблему не вдасться. Доведеться звертатися у відповідні організації. Як варіант можна використовувати електричний варіант рушникосушки.
 • Холодний стояк. Таке цілком можливо, якщо перекрита подача гарячої води в квартиру. Щоб усунути «поломку», варто тільки відкрити вентиль подачі води. Пройде небагато часу і вода в трубах нагріється, полотенцесушитель знову буде нагріватися.
 • Прилад може теж не нагріватися, якщо встановлений на зворотній трубі гарячого водопостачання. Доведеться перевстановити на пряму трубу. Аналогічна ситуація може спостерігатися, якщо пристрій встановлено на зворотній трубі системи опалення.
 • Якщо полотенцесушитель підключається паралельно, необхідно випустити повітря з системи, використовуючи кран Маєвського. В основному він знаходиться на найвищій точці приладу.
 • Не працює з самого початку. Є ймовірність, що попався бракований зразок. Щоб підтвердити або спростувати таке припущення, доведеться віднести пристрій в сервіс. Якщо це виробничий брак або пристрій зламалося, буде проведена заміна. Залишиться тільки підключити новий полотенцесушитель.

Рішення приймається індивідуально

Здійснювати такий самостійний ремонт чи ні, кожен вирішує сам. Важливо тільки зважити свої сили і можливості, якщо їх достатньо, то чому б не спробувати?

Проте варто тільки пам'ятати про гарантійні зобов'язання, якщо вони є. В іншому рекомендації дані, дії зрозумілі - можна приступати.