Плінтуси для ванної кімнати

Пластикові плінтуси для ванної кімнати

У минулому облаштування ванної проводилося досить просто. У приміщенні розташовувалися сама ванна, невелика за розмірами раковина, а також пральна машинка. При ремонті стіни фарбувалися або облицьовувались плиткою, а плінтуса не використовувалися. Шви, розташовані між оздоблювальними матеріалами, затиралися цементним розчином або шпаклівкою.

Для перешкоди протіканню вологи крізь шви застосовувалося їх щорічне фарбування. В даний час цементну обробку швів змінили пластикові або керамічні плінтуса. За експлуатаційними характеристиками і ціною цей матеріал представлений в широкому асортименті.

Керамічний плінтус на ванну

Він запобігає проникненню вологи в розташовані між поверхнею стіни і самою ванною стики. Це вберігає від псування дорогі оздоблювальні матеріали та підвищує естетичну привабливість ванної кімнати.

необхідність

Керамічний або звичайний плінтус застосовується при оформленні підлоги і стелі ванної кімнати. Він досить легко встановлюється і чудово витримує часті температурні перепади і високу вологість.

Плінтуса і бордюри в оформленні ванної кімнати

У місцях стику самої ванни зі стінами для запобігання попадання вологи і появи цвілі застосовуються спеціальні плінтуси або бордюри. Також цим оздоблювальним матеріалом обрамляють підлогове покриття з нерівними краями, і притискають до поверхні підлоги покриття з лінолеуму.

В деякі види плінтусів можна закласти і заховати електричні дроти або зробити підлоговий плінтус теплим.

Теплий плінтус у ванній кімнаті

Це говорить про те, що сучасний плінтус є досить функціональним елементом оздоблення ванної кімнати. В даний час плінтус є ще і декоративною деталлю, яка надає інтер'єру цього приміщення закінчений вигляд.

Стельові і підлогові плінтуси

Планується надає ванній кімнаті акуратний зовнішній вигляд і надійно захищає стики з сантехнікою від вологи і утворення цвілі. Існують різні види підлогового плінтуса:

 • дерев'яні
 • пластикові
 • ламіновані
 • шпоновані

Матеріал вибирається залежно від типу поверхні, яка буде їм з'єднана. В даний час затребуваним вважається саме пластиковий підлоговий плінтус, який доступний за вартістю для безлічі покупців.

Підлоговий плінтус у ванній кімнаті

Матеріалом виготовлення стельового плінтуса є:

 • поліуретан
 • пінопласт
 • дерев'яна основа
 • пластик

Оштукатурений стелю у ванній кімнаті часто оформляється дерев'яним плінтусом, але він швидко розтріскується від високої вологості. Вибір стельових плінтусів повинен проводитися з урахуванням всього проекту, так як цей елемент обов'язково повинен гармонійно поєднуватися з іншими навколишніми поверхнями.

Стельовий плінтус для ванної

пластиковий бордюр

Пластиковий бордюр, який встановлюється у ванній кімнаті, є легким водонепроникним кутовим профілем. Довжина його може становити 250 сантиметрів.

Пластиковий плінтус встановлений під оздоблювальний матеріал

Бордюр застосовується для маскування розташованого між ванною і її стіною стику і для його захисту від попадання вологи. Він може бути встановлений під керамічну плитку, тобто перед її наклеюванням на стіну, а також може прилягати до неї. Тому цей матеріал підрозділяється на внутрішній і зовнішній.

В даний час виробниками випускаються бордюри, мають прогумовані краю для захисту від вологи і герметичного монтажу. Вони продаються разом з комплектуючої фурнітурою, що складається з призначених для стикувальних кутів заглушок і інших елементів.

Керамічні плінтуса і куточки з кераміки

Куточок з кераміки, який встановлюється у ванній кімнаті, володіє непористої структурою і зносостійкість, тому він довговічний і не деформується з часом. На жаль, керамічний куточок схильний до механічних пошкоджень. Він легко розколюється навіть від незначного удару. До того ж куточок є досить складним в установці - з його допомогою досить складно повторювати різні вигини і асиметричні форми. Його важко застосовувати на ваннах неправильної форми.

За допомогою декоративного плінтуса з керамічної плитки можна зробити кольорові акценти, послабити або підтримати загальний стиль інтер'єру. Він може бути встановлений як на плитку, так і під неї.

Куточок з керамікиПланується з керамічної плитки

Бордюри з мармуру

Бордюри, виготовлені з мармуру, мають прекрасний зовнішній вигляд і характеристики. Вони є довговічними елементами, надійно захищають стик від попадання вологи. Також бордюри використовуються в якості елітних елементів декору для прикраси приміщення.

Мінусом є їх поєднання з іншими оздоблювальними матеріалами, адже бордюри з мармуру рідко поєднуються зі стандартним інтер'єром, але можуть внести дух розкоші і ексклюзивності в будь-який інтер'єр, але зазвичай цей вид бордюру підбирають під дорогі оздоблювальні матеріали, такі як: натуральний камінь, мозаїка, агломерат .

Бордюри для ванної з мармуру

Коли при виборі перевага віддається мармуровій бордюру, встановлена ​​ванна теж повинна відповідати. Маленька, звичайна ванна буде дивно виглядати в обрамленні мармурового бордюру. Крім своєї краси мармурові бордюри відрізняють високі якісні характеристики, довговічність, а найбільшим мінусом є висока вартість цього матеріалу.

Бордюрна стрічка

Бордюрна стрічка в даний час вважається самим затребуваним матеріалом, що забезпечує герметичність стиків між побутової сантехнікою і різними поверхнями. Бордюрна стрічка легко монтується, а невисока вартість робить її доступною для будь-якого покупця.

Бордюрна стрічка для ванних кімнат

Поліетиленова стрічка-бордюр не деформується під різним навантаженням, є стійкою до побутових хімічних речовин і пошкоджень в процесі експлуатації.

Через застосування спеціального клею стрічка щільно прилягає до будь-яких глянцевим гладких поверхнях. Головним її недоліком є ​​непереносимість кислотних силіконів, через які стрічка жолобиться і відстає від поверхонь. Ця обставина обов'язково враховується в процесі установки бордюрной стрічки. Також ще одним недоліком вважається її недовговічність. Стрічка вимагає заміни через три роки після проведення установки.

закріплення плінтуса

Планується наклеюється на стик за допомогою спеціального клею або вологостійкого силіконового герметика. Також це можуть бути «рідкі цвяхи». Зазвичай легкі плінтуси з пластика клеять на герметик, важкі керамічні або кам'яні вимагають застосування рідких цвяхів.

Послідовність дій при закріпленні плінтуса:

 • ретельне очищення стику від бруду і пилу
 • висушування стику і оточуючих поверхонь
 • нанесення клею або герметика
 • приклеювання з посиленим притисненням

Монтаж плінтуса по периметру ванною

Послідовність дій при установці плінтуса на рідкі цвяхи:

 • Визначення рівня підлоги і стін, так як при закріпленні плінтуса рідкими цвяхами потрібно ідеально рівна поверхня
 • Визначення відповідності кутів в кімнаті 90 градусів за допомогою кутника
 • Вимірювання периметра ванної кімнати рулеткою
 • Нанесення рідких цвяхів на задню сторону плінтуса і приставление його до стіни з з'єднанням місця стику
 • Придавливание плінтуса чимось важким для кращого закріплення
 • Закріплення плінтуса по периметру приміщення
Планується у ванній кімнаті

Закріплення стельового і підлогового плінтусів

Для приклеювання стельового або підлогового плінтуса потрібно клей, який використовується для наклеювання сучасної стельової плитки. Досить складним процесом є підрізання кінців плінтуса для того, щоб вони при монтажі правильно зістикувалися.

Укладання керамічної плінтуса

Для розрізання плінтуса застосовується канцелярський ніж. На поверхню матеріалу клей наноситься у вигляді тонкої смужки, після чого плінтус приклеюється до поверхні. Надлишки клею видаляються сухою губкою або чистою ганчіркою. У момент закріплення останнього плінтуса потрібно уважність і акуратність. Цей плінтус підганяється по довжині найпершим і обрізається під кутом в 45 градусів, що забезпечує його хорошу стиковку і запобігає появі щілин і просвітів. Якщо вони все-таки з'явилися, застосовується світлий силіконовий герметик для позбавлення від них.

Як правильно розрізати плінтус

Установка самоклеящегося плінтуса

Самоклеящийся плінтус вимагає меншої кількості зусиль при установці. З його клейовий боку видаляється захисна смуга, після чого плінтус прикладається до місця установки. Для позначення прямого кута при монтажі стрічки, що самоклеїться застосовується шпатель. Недоліком самоклеящегося плінтуса є недовгий термін служби.

Важливою умовою установки є поверхню, яка повинна бути правильно підготовлена, тобто вирівняна і висушена. Якщо цього не зробити, під плінтус може потрапити волога.