Стіни з гіпсокартону у ванній кімнаті

Облицювання у ванній кімнаті повинна виглядати якомога охайніше. Для цього часто необхідно вирівнювати стіни. Одним з найпростіших способів зробити стіни рівними - використовувати гіпсокартон. Однак потрібно розуміти, що є види, які категорично не можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю, таких, як ванна.

обробка стін ванної гіпсокартоном

Приклади гіпсокартону та їх використання

Звичайний. Цей матеріал сірого кольору, буває різної товщини. Він добре облицьовує стіни, проте не застосуємо у ванну тому, що не стійкий до вологи і під її впливом руйнується.

гіпсокартон для обробки аркуш матеріалу

Гіпсоволокнисті. Це листи однорідного матеріалу, який не містить картонну оболонку. Його щільність, як і загальні характеристики значно вище, ніж у стандартного гіпсокартону. А головне, їм можна облицьовувати стіни у ванній кімнаті, у випадку з вологостійким виглядом. Цей матеріал має зеленуватий відтінок. Якщо вам необхідно буде вибирати його в будівельному магазині, то можна для початку переглянути фото саме такого матеріалу, або вже в торговому залі проконсультуватися з продавцем.

А як же волога?

Вологостійкий гіпсокартон оброблений з обох сторін спеціальною речовиною, яка дає йому такі властивості. До того ж ця речовина не шкідливе і ніяких токсичних випарів від використання гіпсокартону у ванній не буде. Дуже часто побутує думка, що цей матеріал виробляється з відходів без будь-якого контролю якості. Це не так. Дійсно, гіпсокартон складається з гіпсу, целюлози (картону або, як правило, відходів деревообробної промисловості), а також інших матеріалів, які підсилюють властивості гіпсу. Але шкідливих речовин в даному матеріалі немає, тому його можна сміливо використовувати.

Тим більше, стіни з гіпсокартону мають дуже естетичний вигляд. Матеріал рівний, без будь-яких горбків або вм'ятин. До того ж в облицюванні ванної кімнати гіпсокартоном є декоративне перевагу. Такі стіни можна красиво розмалювати або пофарбувати. Вони будуть дуже охайно виглядати.

steny-iz-gipsokartona-v-vannoy-04 steny-iz-gipsokartona-v-vannoy-05 steny-iz-gipsokartona-v-vannoy-06 steny-iz-gipsokartona-v-vannoy-07 steny-iz-gipsokartona-v-vannoy-08

До того ж кімната, стіни якої оздоблені гіпсокартоном, можна сказати, «дихає». Матеріал має мікроскопічні пори, завдяки яким повітря може вільно циркулювати. Ну, а якщо є бажання, на ці стіни можна наносити облицювальні матеріали, наприклад, шпалери або пластикові панелі, в залежності від проекту дизайну та бажання.

Також гіпсокартон можна використовувати для визначення зони кімнати. Завдяки цьому матеріалу можна створити індивідуальне і незвичайне рішення. Наприклад, місце установки ванною можна виділити яскравим акцентом саме завдяки гіпсокартону.

Такий дизайн буде виглядати по-новому. До того ж можна на гіпсокартон легко приробити полиці для різних приналежностей, це буде набагато простіше, ніж у тій же плитці.

Що до терміну служби, то гіпсокартон - досить стійкий і витривалий матеріал, тому кілька років його не треба буде міняти. До того ж він невибагливий в експлуатації.