Дерев'яна ванна - ексклюзив у вашій ванній

Ванна з дерева

Питання гігієни здавна хвилювало наших предків. Вони здійснювали водні процедури в дерев'яних бочках, переважно в дубових, так як натуральний склад оздоровчим чином впливав на організм людини.

З розвитком технічного прогресу люди стали переходити на більш міцні і функціональні різновиди сантехнічних приладів такого роду, як сталеві, чавунні, акрилові та навіть мармурові. Але дерев'яні ванни також продовжують користуватися популярністю і нести не тільки функціональне навантаження, але і використовуватися як самостійний об'єкт декору.

дерев'яна ванна

Застосування дерева в наш час в різних сферах декорування обумовлено все більшим прагненням людей до натурального і нешкідливого сировини.

Ванна з дерева

Багато хто переконаний, що дерев'яні будматеріали можна використовувати тільки для виготовлення підлоги, але це переконання помилково. Ванна, створена з дерева, завжди виглядає ексклюзивно і досить багато.

переваги

Прийнято вважати, що вода і дерево несумісні один з одним. Але насправді це не так, адже без води дерев не було б в природі, як і всього живого. Більш того, є такий метод обробки деревини, як замочування її на тривалий час, після чого лісоматеріали стають досить міцними. Вартість матеріалу після такої обробки достатня велика.

Люди, які беруть водні процедури в дерев'яних ваннах, мають велике уявлення про те, як добре в них можна розслаблятися.

Це відбувається через те, що дерево випускає особливе випаровування натуральних компонентів, яке впливає на людину позитивно і оздоравлівающе. Ніякі ванни з інших матеріалів не зможуть відтворити такий позитивний ефект.

Оздоровлюючий ефект ванни з дерева

Ванна з дерева достатня екологічна і довговічна. Головне - проводити правильні процедури по догляду за нею, і вона прослужить довгі роки. Наприклад, ванну з деревини не можна на тривалий час залишати без води, так як вона може розсохтися.

Також важливим фактором є візуальна привабливість деревних порід, яка не тільки захоплює погляд, але і сприяє релаксації.

дерев'яна ванна

недоліки

Недолік такого матеріалу в тому, що таке дерево може обійтися в досить кругленьку суму.

Також мінусом є і те, що потрібно ретельно доглядати за деревиною, в такій ванні не можна купати тварин і прати речі, так як дерево надалі почне псуватися через найдрібніших частинок і просочуватися шкідливими речовинами, а це може негативно позначитися на здоров'ї людини.

До того ж капітальне миття в дерев'яній ванні не вітається, так як вважається, що деревні матеріали відмінно вбирають жири від тіла, які псують її поверхню. Тому хорошим доповненням до даного приладу є душова кабіна.

Технологічний процес створення

Ванни з дерева виробляються різноманітних форм і розмірів і також розрізняються за якістю. При їх виготовленні використовуються певні вологостійкі сорти дерев, про які зараз піде мова.

Вітчизняні виробники в основному використовує в якості сировини такі лісоматеріали, як дуб, кедр, горіх.

Зарубіжні породи дерева за якістю не відстають від наших. Такі як тик, венге, і зебрано мають високу зносостійкість і стійкістю до вологи, що сприяє довгостроковій експлуатації. У зв'язку з цим нерідкі випадки використання деревини для будівництва різноманітних плавальних судів.

Ванна з дерева венге

У наш час деревна сировина навчилися ретельно обробляти різними протигрибковими засобами, за рахунок чого прийняття водних процедур стало нешкідливим для людського організму. Також завдяки цьому збільшилися і захисні властивості, які оберігають ванну від поломок і витоків, зберігаючи ванну в первозданному вигляді довгий час.

Виготовлення ванни з дерева

Виготовлення починається з того, що дерев'яні дошки невеликих розмірів щільно прикріплюють один до одного. Це дозволяє створювати різноманітні форми для ванн. Надалі відбувається полірування поверхні і нанесення захисного лаку, що не має небезпечних речовин.

З плином часу процеси обробки деревини все більше вдосконалюються, що допомагає не тільки захистити її від руйнування, але і зберегти початковий вигляд.

Лаковане ванна з дерева

ціни

Цінова категорія залежить від використовуваного сировини. Добротна ванна з деревини коштує набагато більше чавунних або акрилових. Це обумовлено тим, що даний вид сантехніки є елітним і унікальним, тому як створюється практично вручну. Ні про яке масове фабричному виробництві і мови не йде.

Стильна ванна з дерева

При виборі ванни з деревних порід необхідно брати до уваги її вологостійкість.

Найкращим матеріалом прийнято вважати деревні породи венге, тика, махагон і модрини. Недарма з цих матеріалів споконвіку створюють кораблі і човни. Вартість такої ванни може варіюватися більше 10 000 доларів, в той час як ванни з більш демократичних порід таких як горіх і береза, обійдуться набагато дешевше.

Наприклад, ванну з модрини можна знайти приблизно за 50 000 руб., А з тикового дерева - за 100 000 руб.

Ванни з деревини як об'єкт декору

Існує безліч цікавих дизайнерських моделей ванн з деревини від прямокутних, овальних і круглих аж до варіацій у формі корабля.

Такий вид сантехніки сприятливо впишеться практично в будь-який стиль. Найчастіше ванна навіть виступає композиційним центром всього інтер'єру. Даний атрибут техніки завжди виглядає стильно і гармонійно.

Чудово дерев'яна ванна буде виглядати в інтер'єрі в стилі мінімалізм або східного.

Кімната повинна бути витримана в натуральних мотивах, наближених до природних. Ідеальним буде поєднання купелі з деревини з такого ж роду раковиною або дерев'яними панелями.

Цікавим дизайнерським рішенням є установка ванни на своєрідний подіум, який надає їй неповторну чарівність.

Використання сантехніки з дорогої деревини дуже добре затребувані дизайнерами, так як це вносить свою родзинку в інтер'єр.

Поєднання ванній з інтер'єромВанна з дерева в стилі мінімалізмВанна з подіумом

форми

Ванни можуть мати найрізноманітніші форми, чималою популярністю користуються прямокутні з вбудованим ложем, так як вони мають досить оригінальний вигляд. У такій на вигляд грубої ванні, ложе з плавних ліній дає можливість розслабитися і відпочити.

Різноманітність конструкцій з деревини має величезну кількість від простих піддонів, душових кабін до декоративних оформлень стін. Ванна кімната в дерев'яних тонах нагадує людині про природу, в якій завжди приємно перебувати.

Ванни барильного типу дуже поширені і мають різні варіації, наприклад, вони можуть бути овальними або круглими і т.д.

Ванна з дерева барильного типу

У будинках у вигляді замку виглядають дуже аристократично дерев'яні діжки в формі діжок, як в стародавні часи.

Ванни в вигляді бочки виготовляються з щільно підігнаній деревини і зміцнюються обручами з міді, також замість міді може використовуватися латунь.

Таку форму в основному мають джакузі з функцією підводного масажу.

Також є ванни у вигляді кораблів. Між деревом і судном є певний зв'язок, був навіть випадок, коли італійський будівельник плавальних засобів поміняв своє виробництво на виготовлення дерев'яних ванн. Такі ванни дуже красиво виглядають і є головною прикрасою ванній.

Ванна у вигляді корабря

Дерев'яна ванна своїми руками

Якщо людина володіє навичками будівельника і вміє поводитися з інструментами, при бажанні все може вийти.

Виготовлення ванній є досить непростим завданням, але цілком досяжною. Краще для цього використовувати прямокутну форму, так як вони є більш легкими у виготовленні і мають непогану герметичність. Таку ванну, якщо сильно постаратися, можна вистругати з цільного дерева. Звичайно ж, без спеціального технічного оснащення в даному випадку не обійтися.

На малюнку Ви можете бачити креслення ванній з модрини, її висоту, довжину, обсяг і вага.

Ванна з модрини - розміри і характеристики

Розглянемо ванну прямокутної форми. Головне - при її виготовленні точно підганяти складові деталі один до одного, щоб не було щілин і зазорів. Інакше герметичність буде порушена, що загрожує постійними протечками.

Ванна з дерева своїми руками

Дуже важливо проводити ретельну полірування деревини, щоб прийняття водних процедур було безпечним і приємним.

Внутрішня частина ванни не лакується, а тільки шліфується. Зовнішню ж сторону доречно покривати захисним покриттям для тривалої експлуатації.

Зроблена ванна своїми руками

Прийом водних процедур для багатьох людей є повсякденним і систематичним заняттям, але для деяких це стає приємним розвагою. Для таких персон дерев'яна ванна буде незамінним атрибутом в інтер'єрі.