Асиметрична ванна: оригінальне рішення для нестандартних інтер'єрів

асиметрична ванна

Як багато уваги приділяють кольором при ремонті ванної кімнати. І це, звичайно, правильно. Колір - це настрій, одна з головних психо-емоційних складових інтер'єру. Але ж інтер'єр - це не тільки колір, це загальне наповнення інтер'єру. Розмір, форма, стиль меблів і сантехніки відіграють не менш важливу роль у створенні гармонійного простору.

Спробуйте відмовитися від стандартного шляху створення дизайну ванної кімнати і побудувати весь інтер'єр, включаючи підбір палітри, відштовхуючись від одного предмета. Наприклад, ванни. Звести звичайнісіньке сантехнічне обладнання на чільне дизайнерської задумки дозволить асиметрична ванна. Сучасне виробництво дозволяє практично не обмежувати себе у виборі форм, розмірів, забарвлення і матеріалів.

Переваги асиметричних ванн

Асиметричні ванни набирають все більшої популярності завдяки ряду незаперечних переваг:

 • Створення нестандартного індивідуального інтер'єру. Скільки, власне кажучи, можна встановлювати у ванних кімнатах однотипні прямокутні ванни, що відрізняються хіба що розмірами? Асиметрична ванна дозволяє покінчити зі стереотипами, оживляє інтер'єр ванної кімнати. Встановіть таку ванну, і вона буде привертати увагу більше, ніж червоні рушники!
 • Рішення для невеликих ванних кімнат. Проблема малої площі санвузла актуальна для багатьох власників квартир. Найчастіше установка стандартної ванни зменшує корисну площу приміщення. Оптимальним же рішенням стає покупка кутовий асиметричною ванни. Вона дозволить максимально ефективно дорогоцінні квадратні метри без шкоди ергономічності приміщення.
 • Різноманітність розмірів, форм і забарвлення. Використання асиметричної ванни - це не просто відхід від стандартної прямокутної сантехніки. Це широкий простір для фантазії, що дозволяє втілити практично будь-яку дизайнерську ідею.
 • Функціональність. Багато асиметричні моделі внутрішніми лініями повторюють контур тіла, оснащені ручками, підлокітниками, підголівниками. Але варто обмовитися, що таким набором корисних деталей найчастіше мають акрилові ванни, в яких також можна змонтувати систему джакузі і навіть підсвічування.

Сучасні моделі асиметричний ванн оснащені функцією гідромасажу. Детальніше про них ви можете прочитати в нашій статті про ванну з гідромасажем.

асиметрична ванна з гідромасажем

Види асиметричних ванн

У магазинах ексклюзивної сантехніки можна знайти ванни асиметричної конфігурації, виготовлені з дерева, каменю і навіть скла. Однак, таке задоволення навряд чи по кишені пересічному жителю багатоповерхівки.

Моделі асиметричних ванн, які можна зустріти в звичайних будівельних магазинах діляться на 3 види в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені.

асиметрична ванна

акрилові

Матеріал акрил був винайдений ще в першій половині 20-го століття. Однак широке його застосування в індустрії будівництва і ремонту почалося порівняно недавно. Ось і ванни з акрилу багатьом ще незнайомі, але їх популярність зростає з кожним днем.

Все розмаїття форм і забарвлень у виробництві асиметричних ванн можливо завдяки використанню акрилу. Цей матеріал досить легко формується і забарвлюється, стійкий до стирання, не вигоряє, простий під час експлуатації м догляду. Акрил - це вибір цінителів досягнень прогресу, сучасних і багатофункціональних рішень. Ще один плюс асиметричних ванни з акрилу - їх мала вага, що істотно облягає процес установки ванни.

Не варто вибирати ванни акрилові асиметричні з надмірно складними формами і великою кількістю дрібних деталей - опуклостей, западин і т.д. Якісний акрил по товщині і складу насилу піддається складній деталізованої формуванні.

Акрилова асиметрична ванна

чавунні

Якщо акрил - це модерн у виробництві сантехніки, то чавун з упевненістю можна назвати старою доброю класикою. Безсумнівним плюсом ванни з чавуну є те, що вона дуже добре тримає тепло. Також до переваг можна віднести малошумність при наливанні води і, звичайно, міцність. Чавунна ванна може служити буквально століттями.

Але асиметричні ванни з чавуну не відрізняються великою різноманітністю форм в силу тугоплавкости матеріалу. Як правило, вони випускаються в двох типових розмірах: 150х70см і 170х100см. В основному це кутові право- або лівосторонні ванни. Але можливий і індивідуальне замовлення у виробника. Мінусом можна назвати і високий вага чавунної сантехніки, що істотно ускладнює монтаж і вимагає підвищених вимог до основи.

Детальніше про таких ванних ви можете прочитати в нашій статті про чавунні ванни. Перед вибором обов'язково прочитайте статтю - дізнаєтеся багато цікавого.

Асиметрична чавунна ванна

сталеві

Сталь також є досить класичним матеріалом при виготовленні ванн. В силу достатньої пластичності матеріалу, сталеві асиметричні ванни представлені більш різноманітно, ніж асиметрія з чавуну.

Сталева асиметрична ванна стане оптимальним рішенням для тих, хто з побоюванням ставиться до сучасних матеріалів. У той же час вартість сталевої ванни досить демократична.

сталева асиметрична ванна

При виборі сталевих або чавунної ванни зверніть увагу на якість емалі. Не допускаються відколи, тріщини, патьоки, плями, що відрізняються за кольором.

Розміри асиметричних ванн

Головними аспектами при виборі ванни з асиметричною будовою є форма купелі і розмір і тільки потім дизайн. Залежно від габаритів місткість асиметричною ванни може варіюватися від 100 до 1000 літрів.

Для зовсім невеликої ванної кімнати можна підібрати кутову сталеву або ванну з акрилу розміром 90х90 см. Звичайно, поніжитися в повній зростання в такий навряд чи вийде, але зі своїм завданням в частині гігієни цілком впорається і така ванна-крихітка. Також для економії простору можлива установка кутових моделей з параметрами 150х70см і 170х100см.

Для монтажу в просторих санвузлах вибір асиметричною ванни обмежується хіба що фінансами і уявою. Довжина моделі може становити 180см або 200см, може бути і кругла, і овальна ванна, більше нагадує невеликий басейн. Цікавим рішенням може стати двомісна ванна.

Зараз є всі можливості для втілення практично будь-якої дизайнерської задумки. Дуже ефектно виглядає ванна у вигляді гамака, хоча вона навряд чи зручна у використанні.

Ванна-гамак

Якщо вас цікавить ванна-джакузі, в якій ви можете приймати корисні і приємні гідромасажні процедури, прочитайте нашу статтю про джакузі.

Ванна на двох

Форми асиметричних ванн

Назва «асиметричні» такі ванни отримали завдяки своїм виглядом. Для них характерна багатокутного, з'єднання сторін, різних за формою, довжині, а іноді і висоті, під кутом більше 90 ??.

Залежно від конфігурації асиметричні ванни можна розділити на:

 • багатокутні
 • кутові
 • трапецієподібні
 • Ванни складної форми

Профіль багатокутної ванни включає не менше 5 сторін, що відрізняються по довжині. З'єднання сторін може бути повністю позбавлений прямих кутів. Для вільного продажу подібні асиметричні ванни - рідкість. Найчастіше їх роблять на замовлення.

багатокутна асиметрична ванна

Ванни джакузі з гідромасажем подарують вам незабутні відчуття і перенесесут в стан блаженства.

Асиметрично-прямокутна (трапецієвидна) ванна

Контур утворюють три сторони, суміщені під прямим кутом і мають різну довжину. Четверта сторона має скошену форму або округлу.

трапециевидная ванна

Кутові ванни асиметричного профілю

Користуються найбільшою популярністю. Дві сторони такої ванни з'єднуються в прямий кут і примикають до стін приміщень. Третя сторона має округлу або вигнуту форму, рідше - пряму. Для зовсім невеликих приміщень можна підібрати кутову асиметричну ванну з розміром сторін 90х90см. стандартним же вважається розмір кутових ванн з співвідношенням сторін 1,3х0,7 метра і 1,5х1 метр.

Кутові ванни асиметричного профілю

Асиметричні ванни складного профілю

Відрізняються різноманіттям моделей. Їм притаманні різна висота сторін і комбінування різних геометричних фігур. Наприклад, одна частина ванни виконується круглої, а друга - овальної або прямокутної і навіть трикутної. У будь-якому випадку, асиметрична ванна зі складною конфігурацією купелі є центром, навколо якого вибудовується весь інтер'єр.

кутова ванна

Особливості монтажу ванни асиметричної конструкції

Монтаж ванни, як і будь-якого сантехнічного обладнання, вимагає слюсарних умінь. Неякісно проведені сантехнічні роботи загрожують серйозними неприємностями, в тому числі і з сусідами. Тому краще не економити і довірити монтаж професійної бригаді.

Монтаж ванни виробляють по горизонтальному рівні. Зливний ухил вже передбачений в конструкції.

Залежно від моделі процес установки різних асиметричних ванн може дещо відрізнятися, але в цілому монтаж ванни включає ряд обов'язкових робіт:

 1. Перекрити водопостачання санвузла
 2. Демонтувати стару ванну
 3. Перевірити на придатність або замінити системи переливу і стоку і води
 4. Змонтувати несучий каркас
 5. Встановити нову ванну і відрегулювати рівень за допомогою ніжок
 6. Підключити до ванни системи подачі і відведення води
 7. Перевірити герметичність з'єднань, течі усунути
 8. Жорстко закріпити ніжки до підлоги
Установка асиметричною ванній

Ухил каналізаційної труби повинен складати не менше 2 см на метр довжини.

При установці сталевої ванни, щоб надати їй більшу стійкість, крім установки ніжок під ванну підкладають цеглу або піноблоки. Простір між блоками і днищем заповнюють піною монтажної.

Важливо! Щоб конструкція не повело від розширення піни, обов'язково встановіть всередину вантаж.

Переваги установки асиметричною ванни перед традиційною більш, ніж очевидні. Щоб внести динаміку в інтер'єр, зовсім необов'язково шукати складні моделі. Навіть зі звичайною кутовою ванною кімната може придбати розслаблюючу атмосферу спа-салону.