Емаль для ванн або самий бюджетний спосіб відновити поверхню ванни

відреставрована ванна

Як би людина не намагався, всі предмети побуту з часом старіють і втрачають свої експлуатаційні якості. Ванна не виняток. Правильний догляд, звичайно, продовжить термін використання ванни, але все одно в процесі експлуатації покриття може змінити колір, на ньому з'являються тріщини і відколи. Що ж робити, якщо фінансове становище не дозволяє придбати нову ванну або ви живете в орендованій квартирі і купувати нову сантехніку не входить у ваші плани. Рішення є - провести реставраційні роботи!

різновиди

Для реставраційних робіт ванни можна використовувати емаль епоксидну або акрилову.

епоксидна

Епоксидна фарба характеризується довгим терміном експлуатації ванни, якщо при фарбуванні враховувалися всі рекомендації. Цей вид фарби є досить популярним серед споживачів, так як існує на ринку більше 20 років.

Епоксидна фарба для ванн

акрилова

Акрилова емаль є більш сучасним засобом, адже вже 10 років є в продажу. За якісними характеристиками вона перевершує епоксидну фарбу.

Акрил є дуже легким в нанесенні, чого не можна сказати про процес приготування розчину для реставрації. Щоб змішати всі компоненти цього засобу, вам доведеться докласти зусиль.

Вартість акрилу приблизно в два рази вище, ніж покупка епоксидної емалі.

акрилова емаль

способи відновлення

Існує всього три основних способи відновлення пошкодженої поверхні ванни.

епоксидна фарба

Емалювання є найстарішим і перевіреним методом поновлення ванни. Вона має багато плюсів:

 • найдешевший метод реставрації ванн;
 • час його проведення не здійснюється демонтаж ванни і зливного сифона;
 • можна проводити фарбування чавунних і залізних ванн.

Також слід перед вибором фарбування ванни, дізнатися про недоліки цього способу:

 • емаль з часом жовтіє;
 • поверхня стає чутливою до ударів і механічних впливів;
 • забарвлення ванни займає не більше трьох годин, а ось на висихання потрібно цілий тиждень;
 • емаль не допоможе приховати заводський брак на поверхні ванни.
нанесення емалі

Акриловий вкладиш в стару ванну

Для цього методу використовується вкладка із пластику, яка за допомогою спеціальної піни приклеюється до внутрішньої сторони ванни. Цей спосіб заслуговує на увагу, оскільки відреставрована ванна може прослужити до 15 років.

Плюси використання акрилового вкладиша у ванну:

 • висока міцність матеріалу;
 • пластикове покриття не здатне жовтіти;
 • ідеально рівне покриття без всіляких дефектів.

На жаль, використання акрилової вкладки в стару ванну володіє і деякими недоліками:

 • рівна вкладка може бути і недоліком, так як раніше ванни випускалися з деякими дефектами;
 • не використовується для залізної і для тонкої чавунної ванни;
 • перед установкою вкладки слід провести демонтаж сифона;
 • клейка піна, яка використовується для монтажу, може з часом відклеїтися;
 • якщо ванна, облицьована керамічною плиткою, може знадобитися демонтаж деяких ділянок керамічного покриття і укладання нової плитки.
Акриловий вкладиш у ванну

рідкий акрил

Акрил в рідкому вигляді нагадує згущене молоко, щоб зробити реставрацію ванни цим методом, акрил «наливають» на внутрішнє покриття ванни.

Плюси використання цього методу:

 • після нанесення слід почекати всього 36 годин і можна приймати ванну;
 • міцність покриття досягається відсутністю клею між покриттям і акрилом;
 • рідкий акрил володіє всіма перевагами акрилового вкладиша - залишається білосніжним, добре зберігає температуру води, не боїться взаємодії з агресивними хімікатами;
 • цим методом можна відреставрувати ванну з будь-якого матеріалу.

Мінуси використання методу наливної акрилу:

 • необхідний демонтаж зливного сифона;
 • рідкий акрил скопіює всі деформації і нерівності поверхні ванни.
Наливна спосіб реставрації ванни

емалювання

Емалювання ванн є одним з методів її поновлення. Тонкий шар спеціальної емалі допоможе поліпшити її зовнішній вигляд досить швидко і недорого.

Але також є і свій недолік у використанні цього методу, так як термін експлуатації становить не більше 5 років. Потім знову доведеться повторювати все спочатку.

Емалювання ванни можна робити в орендованій квартирі, щоб не витрачати зайві гроші на покупку новою ванною.

Ванна після емалювання

наливна метод

Інший спосіб реставрації ванни називається «наливним», який прекрасно підійде для власників квартир. Він характеризується високою якістю і за ціною буде дорожче. «Наливна» спосіб реставрації ванни допомагає продовжити її термін використання до 15 років, що значно перевищує термін експлуатації ванній після нанесення емалі.

Також використовуючи метод «наливний ванни», можна легко прибирати всі нерівності або вади ванни, а її поверхня стане гладкою і білосніжною.

Для проведення процедури «наливна ванна», використовується рідкий акрил. Його повільно наливають на бортики ванни, після чого акрил починає стікати вниз. За допомогою такого нанесення покриття ванни стає рівним і гладким.

Ванна після покриття рідким акрилом

Емалювання своїми руками

Емальовані ванни пошкоджені утворення різних тріщин, подряпин і відколів, так як матеріал є досить крихким. Згодом в тріщини набивається бруд, і ванна втрачає свій первинний вигляд.

У заводських умовах емаль наноситься на гарячий метал, тому заводське покриття більш міцне і довговічне, ніж те, яке у вас вийти в домашніх умовах. Звичайно, можна самостійно провести реконструкцію емальованої ванни, але варто враховувати, що з першого разу це не у всіх виходить.

Для досягнення бажаного результату, слід поставитися до всіх дій дуже акуратно і неспішно.

Підготовчі роботи:

 1. Очистити ванну від попереднього покриття. Спочатку провести очищення миючим засобом, а потім за допомогою інструменту зняти все покриття. Для цього виду роботи можна використовувати болгарку зі шліфувальним кругом, дриль зі спеціально абразивної насадкою або звичайний наждачний камінь. Особливу увагу слід приділити очищенню дна, щоб воно стало білим. Для цього можна скористатися кордщёткой.
 2. Провести ретельне знежирення ванни за допомогою миючого засобу. Щоб зробити нове покриття якісним, потрібно позбутися від усіх органічних речовин, в тому числі і від жиру. Не забувайте користуватися респіратором і гумовими рукавичками.
 3. Ретельне промивання ванни гарячою водою.
 4. Злив і перелив закривається молярної стрічкою також їм покриваються краю ванни, до яких прімикаат стіни.
 5. Проводиться висушування покриття. Залишки емалі прибираються пилососом. Пол ванної кімнати слід застелити підручними матеріалами, наприклад, газетами або поліетиленом.
Підготовлена ​​до роботи ванна

Подивіться відео з даної теми.

Якщо ви вирішили для реставрації покриття ванни використовувати епоксидну емаль, вам необхідно знати, що:

 1. При додаванні затверджувача потрібно точно дотримуватися пропоцій. Епоксидна фарба - високо токсична, тому при роботі з нею необхідно користуватися распиратор. Спочатку необхідно додати затверджувач тільки в половину фарби.
 2. Для фарбування ванни використовують плоску кисть, ширина якої повинна бути 7 см або більше. Забарвлення починається з верхнього бортика ванни.
 3. Пензлем слід виконати прямовисну смужку зверху до низу, а потім горизонтальними лініями починати проводити фарбування ванни. Ця дія виконується по всьому периметру вироби.
 4. Потім знову провести фарбування бортика ванни, особливу увагу слід приділити внутрішній стороні.
 5. Потім береться друга частина фарби і розлучається, а потім продовжується нанесення покриття з емалі. Потрібно уважно стежити за рівномірністю нанесення фарби.
 6. Через тиждень ванну вже можна експлуатувати.
Ванна до і після реставрації

наливна спосіб

Наливна спосіб для реставрації ванни є досить новим, але вже користується величезною популярністю серед споживачів. Для цього методу використовується спеціальний засіб - рідкий акрил. Ви самі можете вибрати колір майбутньої ванни, щоб зробити її центром ванного приміщення або підкреслити колірну гамму в дизайні ванної кімнати.

технологія

Наливна спосіб реставрації ванн об'єднав в собі плюси інших способів, як використання вкладиша з акрилу і нанесення емалі. Тому головними плюсами цього методу можна назвати:

 • Ванна після використання наливної методу служитиме довше, ніж ванна після емалювання.
 • Нанесення рідкого акрилу можна виробляти на ванни різноманітних форм, а наприклад, акриловий вкладиш випускається в основному стандартних розмірів і прямокутної форми.
 • Не потрібно проводити демонтаж керамічної плитки навколо ванни, при використанні наливної методу, як це роблять при монтажі вкладиша з акрилу.
 • Не потрібно проводити демонтаж сифона при використанні рідкого акрилу.
 • Купівля рідкого акрилу обійдеться дешевше, ніж придбання вкладиша з акрилу. У порівнянні з емалюванням ванни рідкий акрил обійдеться трошки дорожче.

Якщо говорити про недоліки, то до них можна віднести тільки один. Це довгий період висихання рідкого акрилу, який досягає два дні.

Відреставрована вінтажна ванна

догляд

Після проведення реставраційних робіт ваша ванна стане білосніжною, гладенькою і блискучою. Але якщо не приділяти повинно уваги по догляду за нею, то незабаром ванна стане приблизно такою ж, як була до фарбування.

Щоб продовжити термін експлуатації емалі, потрібно дотримуватися кількох нескладних правил:

 • для миття ванни використовуйте щадні миючі засоби - наприклад, засоби для миття посуду;
 • ні в якому разі не застосовуйте для чищення гострі предмети або кислоти;
 • якщо у ванні проводите замочування білизни, то не можна використовувати відбілювач.
Догляд за ванною