Як вибрати вологостійкі панелі для ванної: МДФ, ДВП, ДСП

Який матеріал найчастіше вибирається для обробки ванних кімнат? Звичайно ж, плитка. Як правило, для стін використовуються керамічні зразки, а на підлогу - керамограніт. Але останнім часом цей чудовий матеріал починає потихеньку здавати позиції новим рішенням. Одним з таких є вологостійкі панелі, позитивні відгуки про які лише підтверджують правильність такого шляху.

Ці матеріали коштують недорого, мають малу вагу, а монтаж можна виконати дуже швидко і досить легко, принаймні, не потрібні «мокрі» процеси. А зовнішній вигляд виходить вельми привабливим. До речі, підбираються панелі і під плитку.

paneli-dlya-vannoj_2

Переваги

 • вартість панелей досить демократична;
 • великий асортимент;
 • простота монтажу, не потрібна спеціальна підготовка поверхні;
 • на панелях не утворюється грибок і пліснява, навіть незважаючи на високу вологість;
 • не вимагається особливого догляду: лише періодичне очищення ганчіркою або губкою.

Детальніше про виробництво і виробниках

На ринку сьогодні присутня безліч виробників, однак старожилами є канадські й американські компанії, які займаються виготовленням панелей вже більше п'ятдесяти років. При цьому вони мають відмінну репутацію.

Основа виробів виробництва цих компаній - деревина, оброблена за особливою технологією: спочатку її розщеплюють на волокна, а далі спресовується під високою температурою і тиском. В результаті отримуємо щільний і надійний матеріал.

На додаток на поверхню наноситься ламінація або шари фарби - формується привабливий захисний шар. У результаті споживач отримує гарний вологостійкий матеріал. Звичайно, для протистояння рідини лише захисного поверхневого шару недостатньо, тому повністю вся структура просочується спеціальними складами. При цьому сама деревина підбирається відповідне, наприклад, дерево евкаліпта, що містить масла.

Догляд за такими панелями досить простий: використовується мильна вода і ганчірка.

Види

Одним з найпоширеніших матеріалів є пластик. Він практичний і має хороший рівень вологостійкості. Але все більшої популярності стосовно до ванних кімнат набирають ДСП, МДФ і ДВП. Вони можуть мати самі різні кольори, фактуру. Є моделі з імітацією натуральних матеріалів або тієї ж плитки, або шпалер.

МДФ

Сполучною речовиною є лігнін, що виділяється з деревини при її нагріванні. Такі стінові панелі при зміні температур не розширюються. Відгуки це підтверджують. Це вагома перевага при їх використанні у ванній кімнаті. Правда, для цього матеріал повинен ще й мати високий рівень стійкості проти впливу підвищеної вологості. На жаль, далеко не у всіх виробів він є. Але всі панелі характеризуються гігієнічністю, хорошою тепло-, звукоізоляцією і міцністю.

ПВХ

Такому матеріалу не страшна ні вода, ні волога. Він гігієнічний і не деформується. Вибирати такий матеріал краще світлого глянцевого відтінку, що візуально розширить невеликий простір. Краще підбирати ніжні тони, а завдяки широкому асортименту вибрати є з чого.

paneli-dlya-vannoj_3

ПВХ - один з найбільш практичних матеріалів, який добре протидіє високих температур і бруду.

ДСП

Ще один матеріал для вологостійких панелей. Деревно-стружкова плита, а саме так розшифровується абревіатура, виготовляється за рахунок гарячого пресування тирси, які з'єднуються сполучною речовиною. Сам по собі матеріал ДСП - не кращий супутник для обробки ванної кімнати, однак успішно розроблені вологостійкі плити, які ще називають зеленими. Адже спеціально для відмінності у складі такого матеріалу є барвник зеленого кольору. У цьому випадку застосовуються сечовини-меламінові смоли.

В результаті вологостійкі панелі ДСП можна експлуатувати в умовах підвищеної вологості. Є також варіант з ламінуванням, який ще й проявляє стійкість до механічного впливу.

Такий матеріал може мати різний колір і структуру, включаючи і імітацію. Поверхня може бути глянцевою або матовою. Використовуючи панелі з ДСП, ми отримуємо ряд переваг:

 • зносостійкість;
 • надійність;
 • привабливий зовнішній вигляд;
 • стійкість до пошкоджень та іншим факторам: зміни температури, вологості, впливу хімічних речовин.

ДВП

Ці деревно-волокнисті плити виготовляються гарячим пресуванням. Волокна можуть бути не тільки дерев'яними, але й іншими рослинними. Такий матеріал проявляє стійкість до впливу підвищеної вологості, що підтверджують відгуки. Додатково до цього вироби прекрасно миються, вони екологічні.

Порівняння

Найбільш вологостійкими матеріалами вважаються МДФ. Найменш стійкими в цьому відношенні є плити ДСП. До того ж в останньому випадку використовуються формальдегідні смоли при виготовленні, в результаті чого матеріал виділяє незначну кількість формальдегіду. Але боятися цього не варто, оскільки доза абсолютно нешкідлива для людини.

Найбільш дорогими є панелі МДФ, правда, і виглядають вони найбільш привабливо, а також мають поліпшені властивості. Панелі із ДСП є недорогими, однак вони поступаються по міцності виробам з ДВП.

Проводячи порівняння, не можна однозначно виділити якийсь із цих матеріалів. Кожен володіє певними перевагами і недоліками. Щоб вибрати найбільш оптимальний варіант, рекомендується їх співвіднести зі своїми вимогами для розміщення у ванній кімнаті.

Установка

Монтаж таких виробів можливий без запрошення майстрів. Для цього достатньо ознайомитися з інструкцією з фото і відео, а також мати невеликий досвід роботи з будівельним інструментом.

paneli-dlya-vannoj_1

І важлива перевага такого способу обробки - відсутність необхідності в підготовці стін - панелі приховають всі їх недоліки.

Будуть потрібні:

 • викрутки, дюбелі і саморізи;
 • перфоратор;
 • клей;
 • ножівка;
 • кути і профілі для обрешітки;
 • самі панелі.

Спочатку матеріал потрібно залишити в приміщенні на добу, щоб він «звик» до умов. Стіни повинні бути твердими і сухими. Якщо використовується не решетування, а клей, він повинен бути вологостійким. Починати монтаж потрібно з кута. Надлишки клею потрібно видаляти відразу, щоб він не встиг засохнути.

Якщо монтаж виконується на обрешітку, її слід виставляти по рівню. Такий варіант установки хороший, якщо стіни дуже нерівні, за рахунок регулювання елементів обрешітки можна отримати рівні стіни, як на фото.

Правильний вибір і установка оздоблювального матеріалу - приваблива кімната

Дійсно, якщо вибір і монтаж зроблені за рекомендаціями і відгуками, переглянуто безліч фото, а також відео, можна власноруч створити оригінальний дизайн затишній ванної кімнати, яка прослужить багато років, якщо в цьому буде необхідність.