квадратна ванна

квадратна ванна

Квадратна ванна вважається предметом розкоші, в першу чергу тому, що вона має досить великі розміри, а, отже, призначається для установки в просторій ванній кімнаті. Крім того, квадратні ванни традиційно виробляли з дорогих природних матеріалів, таких як натуральний мармур.

В епоху, коли сантехніка стала проводитися з чавуну і сталі, від квадратних ванн практично відмовилися, так як особливості матеріалів не дозволяли виготовляти великогабаритні вироби безшовним методом. Все змінилося з появою акрилу і будівництвом будинків з нестандартними плануваннями квартир. Новий пластичний матеріал дозволяє виробляти сантехніку будь-якої форми і розміру, а в сучасних квартирах розміри ванної кімнати істотно відрізняються від звичного суміщеного санвузла.

квадратна ванна

Сьогодні квадратна ванна - це вже не дивина, а просто зручний і красивий сантехнічний прилад. Він досить великий, щоб у ньому змогли з комфортом розміститися відразу двоє. Крім того, більшість моделей оснащено додатковими функціями, такими як гідромасаж і підсвічування. Детальніше про особливості і існуючих різновидах квадратних ванн читайте в цій статті.

матеріали

Зараз для виробництва акрилових ванн використовують найрізноманітніші матеріали. Розглянемо найбільш популярні з них:

акрил

Квадратні ванни з акрилу зустрічаються найчастіше. У цього матеріалу маса переваг: невисока ціна, невелика вага, простота в догляді, естетичний зовнішній вигляд, приємна на дотик поверхню. Квадратні ванни з акрилу часто оснащені підлокітниками, зручними сидіннями і мають цілий набір додаткових функцій.

Акрилова квадратна ваннаАкрилова квадратна ваннаАкрилова квадратна ванна

кваріл

Кваріловие сантехніка з'явилася на ринку відносно недавно. Даний матеріал являє собою з'єднання кварцу і акрилу. Ванни з кварила наділені всіма перевагами акрилових, але мають велику механічну міцність.

Кваріловие квадратна ванна

Штучний камінь

Зазвичай цей матеріал імітує натуральний мармур. Він проводиться з синтетичних смол з додаванням кам'яної крихти. Зовні такі ванни виглядають дуже презентабельно, але коштують значно дешевше справжніх мармурових виробів. Квадратні ванни з штучного каменю не можна назвати дуже вимогливими у догляді, але, тим не менш, вони потребують використання спеціальних засобів для чищення.

Квадратні ванни з штучного каменюКвадратна ванна з штучного каменю

дерево

З усіх перерахованих матеріалів дерево використовується для виробництва сантехніки найрідше, тому й коштують квадратні дерев'яні ванни досить дорого. Цей варіант краще любителі всього натурального в інтер'єрі. У магазинах ванну з дерева знайти не просто - зазвичай подібні вироби виготовляються на замовлення.

Дерев'яна квадратна ванна

особливості дизайну

Квадрат - це проста симетрична фігура, але навіть на її основі дизайнерам вдається створювати по-справжньому красиві і незвичайні речі. Сама по собі квадратна ванна, хоч і привертає увагу, виглядає досить лаконічно. Саме тому шанувальники мінімалізму часто зупиняють свій вибір саме на цій формі. У той же час, якщо доповнити квадратну ванну додатковими конструктивними елементами, вона стане родзинкою і головною прикрасою інтер'єру.

Так, ванна може бути оброблена декоративними панелями, що імітують різні матеріали, наприклад, дерево, камінь або метал. Крім того, квадратну ванну можна встановити на п'єдестал або вмонтувати в подіум і тоді ви зможете ефектно спускатися в купіль або виходити з неї по сходах.

Дизайн ванної кімнати з квадратної ванній в японському стиліквадратна ваннаКвадратна ванна і відповідний для неї інтер'єр ванної кімнати

Що стосується розміщення, то тут варіанти можуть бути самими різними. Квадратну ванну можна встановити вздовж однієї стіни, вписати в кут або розмістити по центру ванної кімнати. На якому варіанті зупинити вибір - залежить від форми і розмірів приміщення.

Популярні розміри

Квадратна ванна - річ великогабаритна, тому для зовсім маленьких приміщень вона не підходить. Але не потрібно думати, що дозволити собі таку ванну можуть лише власники величезних, десятиметрових санвузлів.

Прийнято вважати, що розміри квадратних ванн починаються від 180 см. Насправді в продажу вже давно з'явилися невеликі ванни в формі квадрата, розраховані на одну людину. Найменші квадратні ванни мають розміри 120х120 см і глибину 45 см. Обсяг такої ванни складає 350 літрів.

Найбільші моделі мають розміри 215х215 см і глибину 75 см, тобто, вони майже в два рази більше. Велика квадратна ванна вміщує в себе близько 700 літрів води.

Популярні розміри квадратних ванн

форма чаші

Чаша квадратної ванни не обов'язково має відповідну форму. Звичайно, вона може бути строго квадратної, але часто зустрічаються і інші варіанти. Наприклад, багато моделей мають круглу або квадратну форму купелі. Таке дизайнерське рішення, безсумнівно, зменшує обсяг купелі, але зате виглядає дуже ефектно.

Крім правильних геометричних фігур, дизайнери сантехніки надихаються асиметричними, природними об'єктами. Тому купіль квадратної ванни може мати форму схожу на квітковий пелюсток, хмара або краплю дощу.

Квадратна ванна і її формиФорма чаші квадратної ванниФорма квадратної ванни

Поради

Отже, вибираючи квадратну ванну, слід вирішити для себе декілька важливих моментів, а саме:

  • матеріал виготовлення: тут вирішальний фактор - це ціна, так як різниця між моделями з різних матеріалів істотна;
  • розмір сантехнічного приладу: в цьому пункті потрібно виходити з габаритів приміщення;
  • форма купелі: тут можна орієнтуватися лише на власні уявлення про прекрасне, так як великого практичного значення цей параметр не має;
  • комплектація ванни: оснащення ванни включає в себе не тільки власники для аксесуарів, сидіння і підлокітники; це може бути і гідромасажна панель, обладнання для дезінфекції, озонування тощо
квадратна ваннаквадратна ванна