Самостійне з'єднання поліпропіленових труб своїми руками

Сучасні технології дозволяють за допомогою поліпропіленових труб створювати надійні і довговічні комунікації. Вони не піддаються корозії. Тому широко використовуються. Але в цьому випадку важливим моментом є з'єднання поліпропіленових труб своїми руками. Зробити це можна за допомогою пайки або ж застосовуючи метод без зварювання. Тому задіяти фахівця необов'язково. Розберемося в кожному більш детально.

soedinenie-polipropilenovyx-trub-01 soedinenie-polipropilenovyx-trub-02 soedinenie-polipropilenovyx-trub-03 soedinenie-polipropilenovyx-trub-04

З'єднуємо зі зварюванням

Інструмент

Щоб отримати найкращий результат і не спровокувати появу проблем при експлуатації, слід добре вивчити технологію, наявні правила. Тільки після цього можна приступати до процесу пайки.

І для цього процесу буде потрібно зварювальний апарат, який фахівці часто називають «праскою». Цей прилад являє собою нескладний пристрій, що працює від електромережі. У комплекті воно найчастіше має насадки різних діаметрів з інструкцією.

Технологія пайки

Незважаючи на свою «поліпропіленових», такі труби прекрасно використовуються для гарячого водопостачання або опалення. Вони прослужать дуже довго.

З'єднання таких виробів відбувається при дії високої температури на їх кінці. Але тут є одна тонкість. Труби нагріваються зовні, а елементи з'єднання - зсередини. Тільки так можна отримати міцні вузли.

Поетапність процесу:

  1. Спочатку включається паяльник, він повинен бути нагрітий до 270 градусів. Вироби розрізаються на потрібні шматки і зачищаються. Можна зробити зручні позначки, щоб розуміти, на яку глибину занурювати їх в апарат для нагріву.
  2. Рівне вставляємо труби та елементи з'єднання на насадки пристрою. Це також важливо для якісної пайки.
  3. Після розплавлення елемента і труби, вони виймаються з приладу і з'єднуються один з одним. Тут також важлива рівність пайки. Потрібно злегка придавлює, але не перекручувати навколо осі. Тиск також впливає на якість пайки.
  4. Після стикування елементів їх потрібно потримати кілька хвилин в нерухомому стані.

Виконуючи маніпуляції, слід звертати увагу на ще один важливий нюанс. Внутрішня поверхня швів не повинна втратити прохідність. Адже при розплавлюванні з'являється невеликий горбок, що небезпечно, якщо вироби невеликого діаметру.

Слід уникати і сильного напливу матеріалу, викликаного надмірним нагріванням. Щоб перевірити прохідність труби, її можна продути і пустити по ній воду.

Потрібно порекомендувати, якщо у вас немає досвіду пайки, можна для початку потренуватися, перш ніж приступати до виконання основних маніпуляцій. І тому рекомендується купувати матеріали з запасом, адже окрім тренування, напевно, може відбутися шлюб і під час основної роботи. А бігти або їхати знову в магазин в процесі виконання пайки вкрай небажано. Для отримання більшої кількості інформації щодо пайки своїми руками можна також подивитися відео з теми.

Що стосується самого апарату, то його необов'язково купувати. Пристрій можна взяти у кого-небудь в оренду.

З'єднуємо без зварювання

Є ще один спосіб, який дозволяє не використовувати зварювання, - «холодний». У цьому випадку використовуються компресійні фітинги. Тому купувати або брати в оренду зварювальне обладнання не доведеться. Знадобиться лише обжимной ключ. Цей інструмент часто продається разом з фітингами.

soedinenie-polipropilenovyx-trub-05 soedinenie-polipropilenovyx-trub-06 soedinenie-polipropilenovyx-trub-07 soedinenie-polipropilenovyx-trub-08

Однак такий метод без зварювання має один істотний недолік. Час виконання процедур істотно більше, в порівнянні зі зварюванням. І це потрібно враховувати при виборі методу з'єднання труб.

Висновок

Словом, в з'єднанні поліпропіленових труб своїми руками немає нічого страшного або дуже складного. Як і в більшості технологій, вимагається чітке і правильне виконання встановлених технологічних норм. Для цього можна додатково ознайомитися з відео матеріалами. Тоді процес буде виконуватися не тільки швидко, але і якісно. А це вже запорука довговічності і надійності отриманої системи водопостачання або опалення.

При цьому необов'язково використовувати зварювання. Адже можна обійтися і альтернативним способом. Однак недоліком такого рішення буде збільшення за часом всіх робіт. Тому вибирати спосіб необхідно, враховуючи цей момент. Тоді все пройде гладко, а возводимая система знайде необхідну міцність і надійність.