Що робити, якщо у ванній з'явилися мокриці

Цукрова мокриця є невеликим комахою, яка відноситься до загону щетинохвосток. У побуті його називають мокрицею. Вона має довжину близько 1-2 сантиметрів. Тіло в неї плоске, що має вигляд витягнутої краплі з сріблястими лусочками. Улюблене місце проживання цієї комахи - тепле, темне і вологе приміщення. Тому ванна для нього - ідеальне середовище для життя і розмноження. Також вони люблять жити в кухні, килимах, під плінтусами, в диванах.

Коли шукати

мокриця у ванній кімнаті

Мокриця проявляє активність вночі. Днем її можна зустріти дуже рідко, оскільки в цей час вона намагається сховатися в щілини. Харчується мокриця часто крохмальними речовинами, які утворюються в клеї для шпалер.

Позбавлення від мокриці - це непросто, і досить часто тривалий процес, який включає в основному боротьбу з вогкістю.

Знаходимо місця

Щоб почати діяти, необхідно знайти джерела поширення цих комах. Для цього слід очистити приміщення ванної кімнати, прибрати пил, бруд. Після всього потрібно висушити всі поверхні.

Потрібно перевірити всі труби. Якщо вони старі, вони можуть підгнивати, збирати конденсат, що є гарною середовищем для поширення мокриць. Якщо у ванній є дерев'яні елементи, потрібно перевірити їх на вогкості. Якщо вони розтріснулися від неї, їх слід замінити.

На трубах не повинно бути конденсату. Необхідно подбати й про циркуляцію повітря в приміщенні. Для цього слід задуматися про установку вентилятора або кондиціонера, щоб приміщення проветривалось. Важливий момент при боротьбі з будь-якими комахами у ванній - підтримувати сухість.

Варіант 1

mokritsy-v-vannoy-02

По периметру кімнати можна насипати сіль або ж вимити поверхню солоною водою. Як відомо, сіль прекрасно прибирає зайву вологу.

Варіант 2

Борна кислота

Беремо одну частину кислоти борної, чотири частини крейди, змішуємо. Тим, що вийшло, посипаємо затишні місця, де мешкає мокриця. Не завадить посипати і біля вентиляційних труб, щоб не з'явилися «сусіди». Цю суміш потрібно залишити на кілька днів. Оскільки борна кислота не пахне і не є небезпечною для домашніх тварин, це досить безпечний метод. А вже через місяць захід зі знищення комах потрібно повторити. Це дозволить позбутися вилупилися личинок.

Варіант 3

mokritsy-v-vannoy-04

Для знищення мокриць можна використовувати спеціальні пестициди, по типу: «Раптор», «Рейд» і «Кріт». Це гелевидний речовина слід видавити і залишити там, де скупчуються ці комахи. Для більшої ефективності захід необхідно повторити через кілька днів.

Варіант 4

mokritsy-v-vannoy-05

Спосіб з миттям хлорованою водою. Потрібно перемішати карбонат натрію, три міліграма червоного перцю і тютюну. Додати літр води і розприскати отриманий розчин по периметру ванної кімнати. Коли з цього моменту пройде 8:00, потрібно ретельно вимити поверхню водою з хлоркою.

Варіант 5

mokritsy-v-vannoy-06

Радикальний метод. Якщо нічого з вищевказаного не підходить або не допомагає, можна поступити більш жорстко. Необхідно у ванній поставити ємність з негашеним вапном, після чого залити її водою. Не варто затримуватися після цього у ванній. Її слід негайно покинути і не входити три найближчих дні. Після цього необхідно акуратно винести відро з сумішшю, провітрити кімнату, добре вимити підлогу.

Як бачимо, варіантів для боротьби з мокрицею у ванній вистачає. Але якщо протистояти їй власними силами немає бажання або можливостей, тоді має сенс запросити спеціалізовану службу для боротьби з комахами.