Ефективні способи з видалення іржі з унітазу

Перш ніж приступати до процесу видалення іржі з унітазу, слід розібратися в причинах її появи. Це дозволить більш точно впливати на поверхню, щоб запобігти її утворення в подальшому.

Така проблема особливо актуальна для нових власників вторинної нерухомості, які не мають наміру міняти сантехніку, а стара має іржу.

Причини появи

udalenie-rzhavchiny-s-unitaza-01

Про причини появи іржі довго думати не доводиться. Основне джерело такого становища - труби з неоцинкованим сталі, які постачають в наші оселі воду. І хоча поліпропіленові все частіше використовуються, від сталевих ми позбудемося ще не скоро.

Оскільки вода є гарним розчинником, вона переносить з собою речовини, у тому числі частки руйнуються стінок. До того в деяких регіонах вода багата сполуками заліза, які можуть потрапляти в водопровід.

Але, крім цих причин, повинні бути присутніми ще чинники, а саме:

  • шорсткість поверхні;
  • поверхню постійно контактує з проточною водою. Адже вода може постійно тікати з бачка унітазу в його чашу.

Запобігання появи іржі

Для початку варто подбати, як можна зменшити метал у складі води. Наприклад, можна встановити на самому вході в квартиру водопроводу якісний фільтр. Але на сто відсотків такий метод ефективності не дасть. Доведеться виконати ще кілька маніпуляцій.

Слід відрегулювати бачок, щоб вода не текла в чашу постійно. Як правило, цього можна досягти, якщо підігнути важіль поплавця. Але іноді може знадобитися і ремонт.

udalenie-rzhavchiny-s-unitaza-02

Можна застосувати також ще один ефективний профілактичний метод - таблетки. Вони занурюються в бачок, поступово розчиняючись за кілька тижнів. При цьому в туалеті буде приємний запах, а відкладів буде складніше затриматися на поверхні унітазу.

udalenie-rzhavchiny-s-unitaza-03

Позбавляємося від іржі

Як правило, проблема появи іржі не виникає раптово. Має пройти певний час, перш ніж вона з'явиться. Це все відбувається на очах власника, тому непоміченим бути не може. І якщо іржа вже присутня, значить, вчасно не були проведені необхідні процедури.

Тому дуже часто така проблема виникає у нових мешканців від старих. І враховуючи, що після переїзду не завжди знаходяться кошти для повного ремонту, доводиться стару сантехніку приводити в порядок, позбавляючи її від іржі.

Використовуємо магазинні засоби

Абразивні засоби

udalenie-rzhavchiny-s-unitaza-04 udalenie-rzhavchiny-s-unitaza-05

Такий абразив потрібно нанести на ганчірку і терти до зникнення іржі. Це досить ефективний метод, однак вимагає певних енерговитрат. При цьому на поверхні утворюються мікроподряпини, що лише сприяє подальшому появи іржі.

Лужні засоби

udalenie-rzhavchiny-s-unitaza-06

Такий засіб наноситься на пляму, і змивається через 20 хвилин. При цьому поверхня буде чистою. У такому випадку не потрібні фізичні зусилля, тому метод не підходить для сильних забруднень.

Кислотні засоби

udalenie-rzhavchiny-s-unitaza-07

Наносяться такі кошти аналогічно лужним. Кислота в силах впорається з будь іржею. Але виконувати маніпуляції необхідно, озброївшись рукавичками, респіратором і одягом з довгим рукавом.

Однак не варто такі кошти використовувати для очищення ванни. Її поверхня отримає шорсткість, що сприятиме подальшому забрудненню.

Використовуючи всі ці кошти, не забувайте перекривати воду. Адже іржа часто збирається в тих місцях, де протікає вода. Тому якщо вона буде текти, саме в цьому місці засіб буде змито завчасно.

Використовуємо народні засоби

Крім магазинних, можна використовувати ще і народні засоби. Це може бути, наприклад, суха щавлева кислота. Потрібно висипати кислоту на вологу ганчірку, а потім протерти унітаз.

Електроліт

udalenie-rzhavchiny-s-unitaza-08

Чистити потрібно аналогічно застосуванню кислоти: наносимо на проблемне місце, чекаємо 20 хвилин і змиваємо.

Оцет, лимонна кислота, спрайт і кока-кола

Просочивши ганчірку однієї з рідин, потрібно покласти її на іржу, а через 30 хвилин зняти і протерти.

Висновок

Методів видалення іржі з унітазів безліч. Слід тільки підібрати оптимальний для себе, і діяти. Благо нічого складного в жодному з них немає. Пам'ятайте тільки, що будь-які маніпуляції слід проводити з захистом шкіри, а також очей і дихальних шляхів, щоб в результаті очищення іржі не погіршити собі здоров'я.