Монтаж ванни: інструкція по установці

Після того, як ванна Придбай, постає закономірне питання про її встановлення. Чи варто робити монтаж ванни своїми руками, або доручіті його фахівцям.

Мі Вважаємо, що якщо у вас є час і вам цікаво робити в своєму будинку все самостійно, то проблем вінікнуті НЕ

Винне.

монтаж ванни

Порядок установки

 1. Підготовка майданчика під ванну;
 2. Монтаж допоміжного устаткування;
 3. Підготовка ванни до монтажу;
 4. Установка;
 5. Оздоблювальні роботи.

З усіх відів популярних ванн - акрилові, сталеві, чавунні - розглянемо в Першу Черга монтаж ванни акрілової, так як вона більш вимогливий до правил установки.

Підготовка майданчика під ванну

При відсутності фабричного каркаса, для Поліпшення стійкості необхідно зробити підкладку під ванну. Вона може виготовляти з будь-якого міцного матеріалу. Зазвічай Використовують цеглу, пінобетон, дерево.

монтаж акрілової ванни

Спочатку необхідно спроектуваті крейдою або олівцем злівній отвір ванни на підлогу. Це робиться для того, щоб при віготовленні підкладкі Залишити нішу для підбіття зливу. Далі розглянемо кілька варіантів підготовкі майданчика.

Варіант А (підготовка суцільній підкладкі)

 1. На всю опорних частин ванни вікладаєте цегляний кладку з урахуванням того, що ще буде подушка 20-30 мм подушка з поліуретанової піні;
 2. По периметру кладки споруджуєте каркас з листів фанери, по вісоті перевіщує цегляний кладку на величину поліуретанової підкладкі. При авторитет потрібно пам'ятати про місце для Підведення зливу-переливу;
 3. За розмірамі периметра конструкції, але з перевіщенням на 20-40 мм по всьому 4 сторонам, готуєте підкладку з листа ОСП або вологостійкої фанери 10 мм;
 4. Щільно закріваєте злівній отвір ванни і готуєте близько 1 л. води. Такоже готуєте невелікі дерев'яні, або з якихось якіх Іншого міцного матеріалу, підпіркі для регулювання рівня ванни;
 5. Далі рівномірно запінюються поліуретаном підкладку зсередини (в межах каркаса);
 6. Відразу ж накладаєте заготовлений аркуш ОСП або фанери;
 7. Потім встановлюєте ванну, наліваєте в неї воду і віставляєте по краю вироби будівельний рівень;
 8. Поки монтажна Піна Галі НЕ піднялася, допомогою підпірок регулюєте підкладку таким чином, щоб вода у ванні виявили рівномірно розподілена навколо злівного відчініліся, а рівень показував «0»;
 9. Після вівіркі ванни наповнюєте її до половини водою з ТІМ, щоб поліуретанова Піна НЕ підняла конструкцію і прийнять необхідній кут нахил;
 10.  Через годину, необхідній для вісіхання монтажної піні, знімаєте ванну. При необхідності втопіті краю ванни в стіну, слід окреслити контур верхнього і нижнього зрізів кромки, після чого перфоратором віготовіті канавку в стіні, куди поглібіться край ванни;
 11.  При відсутності канавки, на Рівні нижнього зрізу закріпіть підтрімуючій металевий куточок або оброблений антібактеріальнім просоченням брус.
монтаж акрілової ванни відео

Зверніть увагу!

Підтрімку кромки ванній не завжди можна кріпіті до стіні, наприклад, якщо стіна з легких матеріалів (гіпсокартон, піноблок). У авторитет випадка підтрімуюча планка посілюється упорами в підлогу.

Варіант В

 1. Замість суцільної підкладкі можна викластись від 5 до 8 поперечних опор з цегли;
 2. Зверху на них вікладаєте цементно подушку обгорнуту в монтажну сітку - для того, щоб під ВАНТАЖ цемент не розпався;
 3. Ванну встановлюєте безпосередно на цементні подушки, або підкладку з ОСП або фанери.

Зверніть увагу! Підкладка для ванни винна вікладатіся на бетонну основу, а не на кахель.

Монтаж допоміжного кріпільного устаткування

До акрілової ванні найчастіше додається спеціальна каркасна система. При її вікорістанні трудомістка підготовка підкладкі НЕ потрібно. Досить зібраті, відповідно до інструкції, металевий каркас. Як здійснюється монтаж акрілової ванни відео розповість більш наочно.

Альо це тільки один Із способів.

Зверніть увагу!

Чи не доцільно утапливать краю акрілової ванни в стіну того, що віріб з цього матеріалу більш кріхке, ніж з чавуну.

При необхідності заміні ванній демонтаж її кромки зі стіні створі додаткові Труднощі.

Підготовка ванни до монтажу

 1. Якщо ванна з джакузі, то встановіть електрообладнання з Дотримання інструкцій та ЗАХОДІВ технічної безпеки;

Пам'ятайте, що ізоляція струмопровідніх частин винна буті бездоганно!

 1. Прікріпіть деталі від пристрою cлів-перелив для ванни без Підведення до них труб і шлангів. Це полягло їх монтаж після установки ванни.

Установка ванни

 1. Для того щоб ванна щільно встала на лист підкладкі рівномірнім тонким шаром нанесіть монтажну піну. Відстань між нитками піні - 30-50 мм;

Не допускайте попадання піні на прістосування зливу-переливу!

 1. Такоже тонкий шар поліуретанової піні нанесіть на підтрімуючу опору на стіні;
 2. Після цього відразу встановіть ванну, бажано без істотніх зрушень, і Заповніть її на 1/3 водою;
 3. Далі підключіть електрообладнання джакузі, Пристрої подачі води і каналізаційні відводі.

Зверніть увагу!

Монтаж акрілової ванни завжди завершується оздоблювальними роботами. І якщо установка проведена неякісно: ТЕКТ води, нестійкість конструкції, і т.п., то обробка Проводити можна.

Оздоблювальні роботи

 1. Закладення стіків ванни зі стіною. Для цього можна використовуват: Спеціальний декоративний пластиковий плінтус, посадження на силіконовий герметик; укіс з плитки, що віконується врівень з Решт пліткової поверхні або під невеликим ухилу.
монтаж сталевої ванни
 1. Оформлення фасадної частини ванній пластиковою Панеллою, що йде в комплекті до вироб - найчастіше до Кутового ванн, або окремо Набутів. Можна фасад віготовіті самостійно з цегли, гіпсокартону, піноблоків.
  При авторитет потрібно Залишити технологічні ніші, достатні для обслуговування водопроводу, каналізації та електрики.

Монтаж кутовий ванни, як правило, акрілової, здійснюється зазначену віщє способами. Однак кутові вироби співуче будуть оснащені спеціальнімі кріпленнямі і каркасом. Вам достатньо буде їх зібраті і підігнаті, як вказано в інструкції по установці акрілової ванни.

монтаж кутовий ванни

Каркасні системи потрібна, коли проводитись монтаж сталевої ванни, так як вона схільна до деформації.

Якщо її немає, то краще встановлюваті таку ванну за аналогією з акриловим. При авторитет рекомендується Попередньо обробіті всю внутрішню сторону ванни монтажною піною - для Доданий Їй підвіщеніх теплоізоляційніх характеристик.

Єдина ванна, яка НЕ ​​потребує великому комплексі підготовчіх робіт - чавунна.

Альо геть ї достаточно важка і потребують участі двох осіб. Монтаж чавунної ванни здійснюється, як правило, за допомогою регулюються по вісоті ніжок, що йдут в комплекті. Додаткове кріплення до стіни - за Бажанов господаря.

монтаж чавунної ванни

Висновок: Установка ванни - НЕ Складення заняття, але від якості цієї роботи покладів подалі комфорт Користування ванною кімнатою. Головне - це попередня підготовка та наявність помічника.