Звукоізоляція стін ванної кімнати

Для того щоб правильно робити шумоізоляцію, спочатку потрібно розібратися, що ж це таке, і за яких показниках можна сказати, що у ванній чути шум. Звук - це інтенсивність хвиль, яка вимірюються в децибелах. Для людського вуха вважається нормою межа в 40-45 Дб. Для прикладу - шум води, неголосний розмова. Але також варто відзначити, що в багатоквартирних будинках цей показник знижується до ночі, і знаходиться в межах 25-30 Дб.

shumoizolyaciya-vannoj-01

Безумовно, є і більш значні значення, але вони використовуються для великих підприємств і на виробництві, де домогтися відносної тиші просто неможливо. Тому зміни в таких місцях тривають не більше 8-ми годин. Так як надмірний шум у великій кількості небезпечний для здоров'я.

Позбавляємося від шуму

У домашніх умовах зробити свою квартиру звукоізольованій куди простіше. Для цього лише потрібно використовувати спеціальні матеріали і провести ряд не дуже складних додаткових робіт в ході ремонту.

Першою кімнатою, найчастіше потребує ізоляції, стає ванна. Погодьтеся, наскільки неприємний постійний шум розбитого води об сталеву поверхню, наприклад. Або розмова сусідів, який за рахунок вентиляції та незахищених стін ніби відбувається на очах.

Почати звукоізоляцію ванної кімнати варто, звичайно, зі стін. В першу чергу треба розуміти, що ванна - кімната з особливими вимогами. І, виходячи з цього, вибирати матеріал. До цих вимог відноситься постійна вологість. Саме тому деякі ізоляційні матеріали можуть не підійти.

shumoizolyaciya-vannoj-02

Ще одним фактором, що впливає на вибір ізоляції, є тип шуму.

Структурний шум - це різні удари, наприклад, від будівельного устаткування, води і т.д. Він іде від вібрації по стінах і дуже легко передається через плити перекриття.

Другий тип - повітряний. Сюди відносяться всі звуки, які йдуть по повітрю, тобто, розмова, музика і т.п.

І якщо від повітряного шуму захиститися легше, а матеріалів знадобиться менше, то звукоізоляція у ванній від структурного шуму потребують більше уваги.

Треба сказати, що всі роботи, пов'язані з укладанням додаткового покриття, можна робити своїми руками. Досить поглянути на відео і фото приклади і правильно вибрати матеріал.

Нюанси

Перш ніж приступати до робіт своїми руками, треба досліджувати стіни у ванній кімнаті на предмет наявності тріщин, отворів та інших недоліків в стіні, які зрадницьки пропускають звуки. У першу чергу необхідно зашпаклювати ці елементи. Зробивши таку на перший погляд просту процедуру своїми руками, вже можна домогтися зменшення шуму на 10-15 відсотків.

Електрика

shumoizolyaciya-vannoj-03

Ще одним провідником можуть служити розетки. У ванній кімнаті краще відразу поставити спеціальні із захисним клапаном, які в неробочому стані будуть постійно закриті. До того ж для додаткового захисту отвір розетки, після її демонтажу, можна заповнити скловолокном або пінопластом, що також значно зменшить шуми. Тільки з розетками треба бути гранично акуратними, і попередньо їх знеструмити.

Труби

Це ще один важливий момент у ванній кімнаті. Кращою ізоляцією труб стануть спеціальні поліетиленові шкаралупи, які чудово монтуються своїми руками і відмінно ізолюють.

shumoizolyaciya-vannoj-04

У будь-якому випадку, яку б не вибиралося покриття для стін у ванній кімнаті, воно вже буде служити звукоізолюючим матеріалом. Якщо потрібні додаткові роботи, як, наприклад, укладання шару мінеральної вати, пінопласту та інших матеріалів, варто звернутися до фахівців за допомогою.