Вибираємо електричний полотенцесушитель

Полотенцесушитель - важливий атрибут, яким повинна бути оснащена будь ванна кімната. Багато хто може не погодитися, але тільки уявіть собі, яке це, витирати обличчя, руки або тіло вологою тканиною. Дійсно, це не дуже приємно. А тепер візьмемо м'яке тепле і сухе рушник, який акуратно вбере вологу, не зашкодить шкірі і доставить приємні тактильні відчуття.

Є, звичайно, другий варіант: ванна кімната не має рушникосушки, зате є балкон і стандартні батареї, тоді доведеться мокрим долати відстані, з контрастом температур (після прийняття водних процедур, наприклад) від ванної кімнати до місця сушіння рушники.

Звідси напрошується тільки один висновок - потрібен полотенцесушитель. А от, як правильно його підібрати - уже другий, але не менш важливе питання.

Одна мета, різні способи

По суті, будь полотенцесушитель покликаний виконувати одну місію, як це не банально звучить - сушити рушники та інші речі з тканини. Проте їх є кілька видів, які мають різну технологію підігріву і різний спосіб отримання тепла.

Перше - водяне пристрій. Це арматура, яка приєднується до центральної системи водопостачання і нагрівається за рахунок подачі гарячої води. Після виконує свою основну функцію. Різновидів такого пристрою багато, для вибору можна переглянути фото і почитати відгуки.

Другий тип - електричний. Про його виборі і піде мова. Для початку розберемося трохи з конструкцією і зовнішнім виглядом.

Конструкція електричного полотенцесушителя

elektricheskiy-polotencesushitel-01 elektricheskiy-polotencesushitel-02 elektricheskiy-polotencesushitel-03

За загальним виглядом він практично не відрізняється від водяного або комбінованого. Головна особливість даного приладу для сушіння полягає в роботі від електромережі. За зовнішнім виглядом це змієподібна арматура або кілька рівних труб, що нагадують сходи (безумовно, бувають і інші різновиди, ці ж є найпопулярнішими). Труба може бути різних кольорів або мати ефект бронзи, позолоти або посріблення. Також часто можна зустріти і хромований полотенцесушитель.

elektricheskiy-polotencesushitel-04 elektricheskiy-polotencesushitel-05 elektricheskiy-polotencesushitel-06 elektricheskiy-polotencesushitel-07

Електричний полотенцесушитель може бути і драбинкою, і у формі літери «п» або «м», «z», може бути разом з дзеркалом, оснащений терморегулятором, на всю висоту стіни або зовсім крихітним, для маленької ванної кімнати.

Арматура обов'язково наповнена якою-небудь рідиною і містить нагрівальний елемент, який працює від стандартних 220 Вольт. Розділяють кілька типів рідин:

  • масло (спеціальний склад, що дозволяє швидко нагріватися і довго утримувати тепло);
  • антифриз (спеціальна суміш, що має високу теплопровідність);
  • вода (нагрівальний елемент, як правило, підвищує температуру води до 75-85 градусів, при необхідності, підтримує її).

По суті, всі рідини добре нагріваються, утримують і передають тепло. Тому, вибираючи електричний полотенцесушитель, дана деталь не є ключовою.

Залежно від моделі і виробника, нагрівальний елемент може бути встановлений по-різному.

Дуже зручно купити електричний агрегат в орендоване житло. Він відмінно монтується і не потребує додаткових спеціалізованих роботах, як наприклад, водяний.

Пристрій з терморегулятором

Це пристрій не відрізняється від стандартного електричного полотенцесушителя, хіба що саме наявністю терморегулятора. Завдяки йому можна самому встановлювати необхідну температуру.

Ця функція дуже корисна, особливо, якщо в будинку є маленькі діти. Або тоді, коли потрібно швидко висушити інші речі (природно, мова не про верхній одяг). Встановлюючи на терморегулятор потрібну температуру, можна управляти і часом висихання.

До того ж терморегулятор зручно використовувати у випадку, якщо потрібно просушити саму ванну кімнату. Так, наприклад, після прийняття ванни або душу, коли на стінах збирається конденсат, можна встановити більш високу температуру, за рахунок чого просушити і стіна, і приміщення. Це підтверджують відгуки і фото в Мережі.

До речі, якщо необхідно використання електричного полотенцесушителя у ванній кімнаті, як обігрівача, слід вибирати вироби не нижче 500 Вт потужності. Тільки тоді буде достатній прогрів і тепловіддача на більшу частину кімнати.