Реставрація ванн: чи не святі горшки ліплять!

Ваша чавунна або сталева ванна з Годін Набуль тріщіні, відколі й стала Шорстко? Вся справа в тому, що емалеве покриття з Годін стірається і з'являється потреба придбання нової ванни. Така процедура, як реставрація ванн, здатно трохи продовжіті життя сантехніки, відновівші її емалеве покриття. Для цього можна звернута в організацію, що спеціалізується на видах таких робіт або ж віконаті реставрацію самостійно.

Про ті, Як відреставруваті чавунну ванну своїми руками, методах реставрації, що при авторитет необхідно знаті і Який і інструмент використовуват - наша стаття. реставрація ванн

Якщо ві плануєте Самі зайнятості реставрацією покриття ванни - наші поради з цього приводу вам не помешают.Для качана ознайомімося з методами реставрації покриттів ванн.

Методи реставрацій ванн

реставрація ванни

Існує кілька відів реставрації ванн, КОЖЕН спосіб по-своєму оригінальний, відмінність - в матеріалі покриття та його безпосередно нанесенні:

 • Метод «Наливна ванна» - реставрація ванн рідкім акрилом, стакрілом. Суть методу в тому, що на акрилові, чавунну або металеву ванну налівають Спеціальний склад - рідкий акрил.
  Природно, перед ЦІМ необхідно стару поверхню ванни зачістіті, знежіріті, а Вже потім, почінаючі з верхніх бортів, по стінках до дна вниз заливають рідкий акрил.
  Стакріл - матеріал, на Основі рідкого акрилу, вважається ударостійкім, зносостійкім матеріалом, має гарну стійкість до хімічніх вплівів і опором до бактерій.
  Допомогою такого способу - методу довільного наливу рідкого акрилу - можна легко ванну відреставруваті самому, а крім потертостей і сколів поверхні до того ж вдасть вірівняті навіть дефекти самої ванни - нерівності чавуна ліття, нерівності Заводська Нанесення емалі.

  ванн реставрація
 • Метод Відновлення покриття ванн - реставрація «ванна у ванну». Суть даного методу реставрації ванни своїми руками в тому, що в стару ванну встановлюється (пріклеюється допомогою спеціальної двокомпонентної піні або мастики) вставка - акриловий вкладиш, Який є точною копією старої ванни.
  У результаті - нова акрилова ванна.

  ванни реставрація
 • реставрація чавуна ванн

  Емалювання ванни - реставрація покриття спеціальною емаллю допомогою кісті. Метод є перевіренім Годін і ї достаточно економічнім.
  Матеріал, Який вікорістовується для реставрації, є продуктом епоксидного виробництва - двокомпонентний, складається з 2-х компонентів: основи і затверджувача.
  Деякі види цієї емалі мают скроню в'язкість, а деякі, навпаки - мают скроню плінністю.
  Тому управляти з ними при накладенні ї достаточно складно і реставрація чавуна ванн таким способом вимагає спеціальніх навічок і професіоналізму.

Реставрація ванни своїми руками

Сьогодні багато фірм пропонують свої послуги-реставрація та ремонт ванн вдома у клієнта, якісно і оперативно. Крім того, звернувши до фахівців, ві можете такоже отріматі гарантію на реставрацію Вашої ванни.

Альо якщо ж ви й достаточно впевнені у своїх силах - можна спробуваті віконаті самому процедуру Відновлення пошкодженого покриття. Для цього, озбройтеся необхіднімі знань, матеріалами, тобто - підготуйтеся, як слід.

Як реставруваті чавунну ванну або Стальова, з чого почату? Чи не залежних від того, Яким методом Відновлення покриття ванни ві віберете - покриття ванни емаллю або стакрілом, чи реставрація методом «ванна у ванну» - все вимагає ретельної попередньої підготовкі.

Мета зрозуміла - домогтися гарної адгезії (вісокої сили зчеплення) між старим покриття новим.

Етап перший - підготовка, для цього:

 • Добре проміваємо і знежірюємо поверхню (використову сильне миючий засіб, наприклад - Пемолюкс).
 • Проводимо зачистку поверхні допомогою болгарки з насаджень шліфувальнім колом або допомогою Леонова Із спеціальною насадкою.
  Таким чином, необхідно досягті шорсткості у всіх місцях, де будемо накладаті нове покриття.

Важлива: працювати з електроінструментом необхідно Обережно, оскількі при неправильному поводженні з болгаркою Можна не тільки пошкодіті ванну наскрізь, але травмуваті Собі.

реставрація чавунної ванни
 • Оскількі дно ванни, якові необхідно реставруваті, як правило, має Вже стерті емаль, то все що нам потрібно - очистити дно ванни від забілася бруду в порах.
  Для цього ретельно проходимо по дну ванни корд-щіткою (спеціальна насадка чотки по металу) з миючий Засоба.
! якщо ванна має іржу - скорістайтеся Перетворювач після зачистки.

 • Після зачистки поверхні ванну слід знову ПРОМІТЕЙ миючий Лужний або кислоти Засоба.

Важлива: споліскуваті ванну після промівання кіслотосодержащімі миючий Засоба просто, оскількі кислота розчіняється у воді. Ванна, після миття щелочесодержащіх Засоба, вимагає трівалого і ретельного споліскування.

 • Перевіряємо поверхню. Для цього Відкриваємо кран: якщо вода рівномірно покріває ванну, що НЕ скочуючісь і не утворюючі крапель - необхідна ступінь знежірення досягнутості.
 • Прогріваємо ванну теплою водою і після вісіхання протіраємо Розчинник. Порада: як Розчинник НЕ слід використовуват уайт-спіріт, оскількі це Розчинник - жирний. Прогріваємо і знову даємо ванні вісохті, протерші її додатково тканини без ворсу.

Етап другий - нанесення матеріалу покриття

У випадка, коли реставрація чавунної ванни віконують допомогою емалі, необхідно підібраті хорошу кисть. Для цього Найкраще Вибирайте Жорсткий флейцевая кисть шириною мінімум 70 мм з натуральної щетини.

На замітку: нова кисть завжди лізе, для вилучення ворсу Тримай під час роботи завжди під рукою малярській чим.

реставрація чавунної ванни своїми руками

Сам процес фарбування ванни емаллю:

 • Змішуємо згідно інструкції основу емалі з затверджувачем. Порада: розділіть порцію на 2 частини, щоб емаль НЕ встігла загуснуті, поки наносітіся перший кулю.
  Реставрація ванни емалью- процес буде простіше, а сама емаль стані поступлівішою, якщо в неї Додати трохи Розчинник 646 - в обсязі НЕ більше 10% від Усього ОБСЯГИ емалі.
 • Починаєм фарбувати з країв, ретельно їх промазав.
 • Далі кистю Починаємо Проводити Смуги зверху вниз - до дна, ретельно розмазуючі емаль в смузі в поперечному напрямку. Таким чином, на бічні Сторони ванни наносітіся рівномірній тонкий шар емалі.
  Пріділіть Рамус місця зливу, добро втирайте емаль в дно ванни.
 • Чи не чекаючі, поки вісохне перший куля емалі, розведіть одному Частина І покрійте ванну іншою кулею емалі. Залишки емалі необхідно віліті на дно і рівномірно втертий і розрівняті по дну ванни.
 • Дайте емалі підсохнуті 15 хвилин і перевірте поверхню на Утворення патьоків. Патьокі акуратно прибирають допомогою кісті, вітягаючі її знизу вгору.
  Можливо, вам доведеться заглянути у ванну ще кілька разів, щоб прібраті патьокі, поки емаль не стану й достаточно вузький і перестану ТЕКТ.
  Закрійте приміщення ванної на кілька днів, щоб дати можлівість новому покриття підсохнуті.
ванну відреставруваті

Процес Відновлення ванни рідкім акрилом:

 • Змішайте основу і затверджувач.
 • Залійте отріматі розчин місце між ванною й кахлем.
 • Пройдіться по периметру краю ванни.
 • Поступово заливайте всю поверхню ванни.
 • Оскількі Залишки Стакріл будуть стікаті в Нижній Злив, підставте під нього ємність.
 • Прібіраємо утворена бульбашки допомогою кісті - Смуги, Які можуть Залишити після кісті, знікнуть через кілька хвилин.

Через 1-4 доби після того, як булу проведена реставрація ванни стакрілом, ванної Вже можна користуватись.

Реставрація ванни за допомогою акрилового вкладиш

Ваша стара ванна Втрата вигляд, зношена, поверхня протерла і з'явилася іржа? Зовсім НЕ обов'язково її міняті можна зробити Відновлення чавунної ванни.

Реставрація чавунної ванни своїми руками методом «ванна у ванну» такоже може буті під силу кожному. Етап очищення поверхні аналогічній попереднім.

Далі:

 • Демонт верхній і Нижній Злив води.
 • У акриловому вкладиші прорізаються відчіні під сливи, краї обрізаються при необхідності, тобто - проводитись підгонка.
 • На поверхню ванни наносітіся двухкомпонентная поліуретанова Піна.
як відреставруваті чавунну ванну

Навколо злівів і в місцях з'єднання по краях слід нанести герметик.

 • Далі слід Встановити вкладиш у ванну - відреставруваті, таким чином, старе покриття. як реставруваті чавунну ванну
 • Встановлюємо зливи води і заповнюємо ванну водою, щоб домогтися оптимального прімікання вкладиш до ванни. реставрація та ремонт ванн

Через 8-12 годин реставрація завершена, можна приступати до її ЕКСПЛУАТАЦІЇ.

Підводячі підсумок, можна сміліво Сказати - міняті стару ванну на нову зовсім НЕ обов'язково. Аджея є Способи подаруваті Їй нове життя - одному молодість.

Будь то реставрація ванн акрилом, емаллю або допомогою акрилового вкладиш - метод реставрації вібіраті вірішуваті вам.

Успіхів!