Ремонт акрилових ванн: корисні поради та рекомендації

Акрилові ванни, Безумовно, зручні, практичні й гігієнічні. Альо через Порушення прав їх використання або просто з Годін їх Поверхня втрачає Колишній Блиск, на ній з'являються подряпіні або навіть відколі.

Якщо міняті сантехніку найближче часом не планується, то вінікає питання: як відремонтуваті акрилову ванну і чі можна це зробити самому? ремонт акрилових ваннБагато громадян мают звичка використовуват ванну не тільки за прямим призначення, а й для травні різніх побутових Завдання. Наприклад, для прання або для миття собаки після Прогулянки. Крім того, трапляються і «аварії», якщо в ванну, наприклад, БУВ Випадкове падав важкий предмет.

Всі це може прізвесті до того, що Ідеально рівна і гладка поверхня покріється подряпінамі і чі на ній утворюються тріщіні, відколі або навіть наскрізні пробоїні.

Вірішіті проблему можна трьома шляхами:

 • Замініті ванну новою моделлю.
 • Замовити ремонт акрілової ванни фахівцям.
 • Провести ремонт та реставрацію ванни своїми руками.
ремонт акрілової ванни

Перший варіант хороший у тому випадка, якщо ванна Вже й достаточно послужила і викинути її НЕ шкода. А якщо сантехніка нова? Міняті її тільки через подряпіні НЕ Надто раціонально.

Другий варіант, Безумовно, хороший, оскількі НЕ створює жодних проблем. Подзвонів в спеціалізовану Компанію, і її працівники проведуть необхідні роботи, повернувши ванні Колишній вигляд. Альо ї у цього способу є Недоліки.

Якщо відновлюється акрилова ванна - ремонт, як правило, обходити зовсім недешево. Потрібно Сказати, що рахунок за реставрацію ванни нерідко сягає половини її вартості. З цієї причини, цею, здавай б, й достаточно розумний варіант Підходить НЕ всім.

Залішається єдине рішення - ремонт акрілової ванни своїми руками. Розглянемо, як це можна зробити.

Підбір матеріалу для ремонту ванни

ремонт ванни акрилом

Вкрай Важлива правильно підібрати матеріал для ремонту акрілової ванни. Ванна в процесі ЕКСПЛУАТАЦІЇ відчуває значні НАВАНТАЖЕННЯ, так як в неї потрапляє то гаряча, то холодна вода, що веде до різніх температурних трансформацій.

Природно, що Зміни лінійніх Розмірів поверхнево Кулі НЕ помітні на око, але НЕ враховуваті їх не можна.

Важлива, щоб матеріал, використаних для реставрації, МАВ ті ж характеристики, що ої ОСНОВНОЇ матеріал ванни. Інакше неминучий швидку появится тріщін і зусилля по ремонту підуть даром.

Крім того, ремонтний матеріал винен мати високий ступінь адгезії до поверхні ванни, Щоб не відбулося відшаровування. На вибір матеріалу впліває технологія виробництва даної моделі ванни.

Існує два способи виготовлення ванн з акрилу:

 • Вакуумні формування. Це найбільш Поширення спосіб. Ванни, віпущені за цією технологією, надходять у продаж, укріті захисних плівкою. У авторитет випадка необхідній рідкий акрил для ремонту ванної, це матеріал, виготовлення на Основі поліметіметакрілата.
 • Ліття або напилення. Такі ванни мают дуже тонкий поверхнево куля акрилу на поверхні. Продаються смород без захісної плівки і відмінно піддаються реставрації. Найчастіше, виробник включається в комплектацію ремкомплект для ремонту акрилових ванн, віготовлені на Основі поліефірніх смол.

Для визначення способу виробництва ванни слід подивитись на зріз її бортика. Якщо товщина поверхнево Кулі НЕ перевіщує міліметра, то ванна Виготовлена ​​методом напилення.

Якщо ж товщина верхнього шару 2-5 мм, а власник пам'ятає, що набував ВІН ванну в захісній плівці, то це ванна, отримай методом формування.

Ремонт дрібніх подряпін або невеликих прожогов

акрілової ванни ремонт

При неакуратному поводженні з поверхні ванни на ній можуть з'явитися дрібні пошкодження - подряпіні, а якщо хтось з мешканців любитель палити, Лежачі у ванній, то, можливо і прожоги.

Якщо пошкодження поверхневі, то акрілової ванни ремонт можна провести й достаточно легко.

Буді потрібно:

 • Наждачним папір різного ступенів зерністості (від 80 до 2000).
 • Поліроль для акрилових ванн.

Поверхневі пошкодженню захіщають допомогою наждачного паперу, застосовуючі на ПЕРШИХ етапах більш велику, а в кінці - найдрібнішу (2000).

Оскількі акрил - це однорідній матеріал, то така легка шліфування НЕ пріведені до Зміни кольору поверхні. Після Закінчення шліфовкі, поверхня слід обробіті поліролью для ванн з акрилу.

Якщо пропав поверхні глибокий, то позбутіся від нього за допомогою шліфовкі Неможливо. У авторитет випадка, отвір доведеться залитих рідкім акрилом, а Вже після його застігання Проводити обробка наждачним папером і полірування.

Ремонт тріщін

ремкомплект для ремонту акрилових ванн

Якщо на поверхні утворена тріщіні, то буде потрібно більш складні роботи. Якщо відновлюються акрилові ванни - ремонт може буті проведенні з використаних ремонтного комплекту для поверхонь з акрилу або ремонтної стрічки.

Як правило, тріщіна на поверхні ванни утворюються в результаті Падіння Важка предмета або через зношування, вікліканого багаторічнім Використання.

З'явилися на поверхні тріщіні слід усуваті відразу ж після того, як смород будуть помічені, так як реставруваті ванну з глибокими і великими пошкодженню набагато складніше.

Розглянемо, як проводять ремонт тріщін акрилових ванн з використаних епоксідної шпаклівкі.

Порядок Дій такий:

 • Наждачним папером з Показники зерністості 400 слід зачістіті поверхні близько тріщіні. З шкірного боці від пошкодження слід обробіті приблизно по сантиметру поверхні.
  Така підготовка дозволіті закріпітіся шпаклівці більш надійно.
 • Допомогою дрілі слід просвердліті з шкірного боці тріщіні відчіні діаметром 1 мм. Дана операція необхідна, щоб запобігті подалі Поширення тріщіні.
 • Прібраті пів і крихти, віміті поверхню водою з використаних мильного Розчин. Даті поверхні добро вісохті.

Якщо немає годіні чекати, поки Поверхня просохне пріроднім чином, слід скористати будівельним феном.

 • Колі відновлюється ванна акрилова - ремонт пошкоджень проводитись Двокомпонентне складами. Тому перед Використання потрібно перемішаті основнову ськладової з затверджувачем.

Працювати з ремонтними складами потрібно при справно діючій вентиляції. Для захисту органів дихання можна скористати респіратором.

 • ремонт тріщін акрилових ванн

  Готовою шпаклівкою закрити щіліну і відчіні від Леонова. Для нанесення складу слід використовуват аплікатор, Який входити в набір для ремонту акрилових ванн.

 • Нанесення склад залішають на 12 годин, щоб ВІН добро просох. Тепер потрібно відшліфуваті відремонтовану область до Отримання гладкої поверхні.

Для Усунення тріщін можна використовуват и ремонтно стрічку. У авторитет випадка, якщо реставруються ванни акрилові - ремонт на першій Стадії проходити за аналогічнім алгоритмом.

Тобто поверхню слід зачістіті, просвердліті відчіні по кінцях тріщін, віміті і просушіті поверхню.

Подальші Дії:

 • Відрізається частина ремонтної стрічки так, щоб її довжина перекрили тріщіну на 1 см в шкірніх сторону.
 • З стрічки відаляється захисна плівка, щоб звільніті липку сторону.
 • Пріклеїті стрічку до тріщіні, ретельно відаляючі бульбашки Повітря з-під стрічки.
 • Відремонтована ділянка ванни потрібно Залишити на три години для просіхання. У цею період не можна допускаті попадання у ванну води.

Ремонт сколів і пробоїн

Якщо на поверхні ванни утворівся скол або навіть з'явилася пробоїна, то і в авторитеті випадка можна провести сантехніку в порядок.

ремонт сколів акрилових ванн

Якщо дефект глибокий, то ремонт сколів акрилових ванн проходити у два етапи.

 • Спочатку вікорістовується крупнодисперсная шпаклівка, яка утворює однорідній куля, Який НЕ схільній Осипанов.
 • Вісохлій куля шпаклівкі шліфується допомогою наждачного паперу.
 • Далі потрібно провести Чистову обробка з використаних дрібнодісперсніх ремонтних складів.
 • Давши шпаклівці добро просохнути, поверхню знову шліфують дрібною шкіркою.
 • Після того, як ремонт ванни акрилом завершення, її Поверхня піддається поліруванню.

Висновки:

Таким чином, відремонтуваті можна практично будь-яке пошкодження ванни. Зрозуміло, питання, як ремонтувати акрилову ванну, чи не є пробачімо. Особливо, якщо мова йде про серйозні пошкодження. Якщо дрібні подряпіні на поверхні легко можна усунуті самим, то ремонт Глибока дефектів і пробоїн краще довіріті фахівцям, так як віконаті Цю роботу акуратно, что НЕ маючі відповідного досвіду, Вкрай складно.