Як і чим помити ванну в домашніх умовах

Іноді ми витрачаємо час, сили і засоби в порожню на прибирання, навіть не припускаючи, що всі основні засоби перебувають під рукою, а та чи інша бруд може отямитися набагато простіше і без зайвих зусиль і нервів. Зазвичай каменем спотикання стає санвузол, а саме - ванна. А все тому, що ці приміщення, як і кухня, за рахунок своєї специфіки можуть бруднитися не тільки звичайним пилом. Найголовніші вороги ванній - цвіль, грибок, іржа, вапняний наліт. Все це може з'являтися буквально за тиждень інтенсивної експлуатації водопроводу. А якщо вода не надто якісна, наліт, наприклад, або жовті плями будуть досить частим супутником ванни.

chem-pomyt-vannu_6

Тому давайте дивитися, як можна вичистити ті чи інші забруднення. Спробуємо використовувати підручні засоби. Розберемо основні питання:

  • як помити ванну без хімії;
  • ніж помити акрилову ванну;
  • як помити чавунну ванну;
  • як помити ванну содою, лимонною кислотою, оцтом.

Розберемося, що можна зробити в домашніх умовах з сильними забрудненнями або ж грибковим ураженням поверхні. Але все по порядку.

chem-pomyt-vannu_7

Комерційна хімія

Не можна не сказати про безліч засобів гігієни ванній, яких останнім часом колосально багато. Найрізноманітніші порошки, креми, гелі, розпилювачі та інші речовини надійно відмиють самі застарілі забруднення. Спробуємо поглянути на питання вибору засобу з точки зору економії.

Отже, не беремо до уваги спеціалізовані засоби, звернемося до досвіду мам і бабусь. Білизна - ворог будь-якого бруду ось вже багато десятків років. Це найпростіший склад, по суті, розведений хлор. А ми знаємо здатність хлору відчищати і вибілювати. Але білизну не можна використовувати для акрилової ванни в чистому вигляді. Тому, якщо потрібно відчистити таку поверхню, скажімо від жовтих плям, можна зробити розчин в домашніх умовах. Для цього на літр води розвести 2-3 столові ложки білизни і трохи звичайного шампуню. Вийде досить м'яке засіб, який відчистить і не зашкодить поверхню акрилової ванни.

Засіб можна розпорошити на весь резервуар, а можна нанести за допомогою губки виключно на жовту пляму, в результаті поверхня легко очиститься. Таким чином, витрати будуть мінімальні, а результат - хорошим.

chem-pomyt-vannu_1

Для емальованому чавунної ванни можна використовувати білизну, розведену у воді без застосування пом'якшувального миючого засобу. Проте стійкий вапняний наліт або серйозна іржа можуть не піддатися таким маніпуляціям, і тут треба буде вдатися до кислот.

Важливим моментом є те, що для чавунної нової ванни і для акрилової поверхні краще використовувати жорстку, але тканинну губку без металевих вставок. А все тому, що поверхні легко дряпаються. Найкраще брати більш ефективні «розчинники» бруду, ніж із завзяттям терти жорсткими засобами поверхню.

Вапняний наліт і іржа

Страшний сон будь-якої господині. Боротьба з цими забрудненнями триває постійно. І як би не здавалося, що акрилова ванна не схильна їм, при «рудої» воді і протікає крані, навіть на білосніжній акрилової поверхні рано чи пізно з'явиться неприємна помаранчева смужка або плями. Вапняний наліт, також не з'являється з нізвідки. Це все данину водопровідній воді, в якій міститься багато елементів неорганічної хімії, які з часом відкладаються, причому не тільки на самому резервуарі. Не оминають стороною вони і кахельну плитку. І тут робота з білизною навряд чи допоможе, хіба що при не дуже сильному забрудненні.

chem-pomyt-vannu_5

Кращими борцями з іржею і нальотом будуть кислоти, а саме: оцтова, соляна, щавлева, лимонна. Причому при правильному дозуванні і використанні навіть тендітну акрилову поверхню, сильно забруднену, вони відчистять без особливих труднощів. Для більшої ефективності можна використовувати соду. Звернемося до шкільних уроків хімії. Сода - луг, при з'єднанні з кислотою починається активний процес реакції, в ході якої виділяється водень. Іржа - залізо, яке в хімічній реакції буде розщеплюватися під впливом двох середовищ. Виходить, можна використовувати як соду з певною кислотою (навіть з оцтом або розчином лимонної, що завжди є в домашніх умовах), так і окремо кислоти. Просто знайти їх досить проблематично, а самостійно визначити необхідну кількість дуже важко.

Увага! При роботі з будь-якими хімічними речовинами, особливо використовуючи соду і кислоти, що в будь-якому випадку дасть реакцію, обов'язково вжити відповідних заходів безпеки. Як мінімум, працювати в гумових рукавичках, що не нахиляться занадто близько до реагує речовин або використовувати окуляри. Ще одним важливим моментом є захист дихальних шляхів. При роботі з кислотами правило перше - не нюхати реактиви ні в якому разі Правило друге - захистити себе ватно-марлевою пов'язкою або респіратором.

chem-pomyt-vannu_2

Здавалося б, побутова річ, навіщо прислухатися? Але кислоти, у тому числі і побутова хімія, - речовини, що виділяють молекули запаху, які можуть бути такими ж їдкими і привести до хімічного опіку легенів. Тому найкраще убезпечити себе, навіть при роботі в домашніх умовах. Тим більше що використання занадто активних компонентів не може бути щоденним, а тільки використовується при високому ступені забруднення. Зазвичай достатньо відчищати ванну таким чином всього 1-2 рази на місяць.

chem-pomyt-vannu_4

Отже, чим можна помити ванну, якщо не хімією? Цікаве питання, на який фактично немає відповіді, тому що всі кошти, які використовуються, відносяться або до органічної або до неорганічної хімії. Але під даним виразом часто мається на увазі не використання чистячих засобів. До речі, в боротьбі з грибком або цвіллю, особливо серйозно треба поставитися до спеціальних засобів, так як для алергіків вони особливо небезпечні. Тому без хімії, у разі боротьби з грибком, - буде якраз використання, наприклад, оцту та соди. У підсумку вийде відмінний результат і мінімум навантаження.

chem-pomyt-vannu_3

До речі, боротьба з цвіллю і грибком - важлива і необхідна захід, особливо для алергіків, так як і той, і інший мікроорганізм кріпиться до поверхні не занадто сильно, в результаті чого може потрапляти в навколишнє повітря і бути причиною загострення алергії. Крім соди і оцту, для боротьби з грибком і цвіллю використовується мідний купорос, розчини протимікробних засобів, які можуть бути виготовлені в домашніх умовах. Застосовувати їх можна як до чавунній ванні, так і до акрилової. Тим більше що кромки акрилових ванн - часто улюблене місце проживання грибка.

На закінчення виведемо кілька аксіом. Перше - чавунні і акрилові ванни можна з легкістю відмити і підручними засобами. Друге - ні в якому разі не можна використовувати жорсткі губки з металевими частинками. Абразивні порошки також краще розводити водою або м'яким миючим мильним засобом.