Як розрахувати, скільки літрів води у ванні?

Різноманітність сучасних ванн дуже вражає. Зайшовши на тематичні сайти, в фото каталоги тільки диву даєшся, скільки забарвлень, форм і розмірів. Так, вибір аж ніяк не простий. Деякі вважають за краще вибирати ванну не тільки за розмірами, а й за їх обсягом.

Але спочатку кілька слів про розмір і формах.

Стандарт

Подивимося на більшість чаш для купання. У всіх є деякі подібності. Наприклад, стандартна ванна - прямокутна.

rasschet-vanni_3

До найпоширеніших габаритам відносяться наступні показники, довжина: 150, 160, 170 і 180 см, ширина: 650, 700, 750 см.

Чи не стандарт

Сюди можна віднести всі інші види ванн, яких дуже багато. Починаючи від метрових сидячих варіантів, закінчуючи міні-басейнами і джакузі по 2 метри і більше. До того ж зараз величезний вибір кутових чаш, круглих, трикутних, шестикутних та інших.

rasschet-vanni_4

Тому поняття сучасної ванни дуже велике. І вибір слід робити дуже уважно.

Тепер повернемося до глибині, а головне, до того, як розрахувати кількість води.

Якось дивно, правда, вибирати ванну за обсягом? А якщо подивитися з боку економії - цілком закономірно і логічно. Практично у кожного в будинку встановлені лічильники води. І щоб розуміти, як часто приймати водні процедури, та й взагалі, яка оптимальна кількість води необхідно в конкретному випадку, вираховується обсяг.

rasschet-vanni_1

Не потрібно бути Архімедом, щоб правильно порахувати кількість води в конкретній ванні. Що стосується стандартних, то це буде трохи простіше, власне кажучи, це і важливо. Тому як від стандарту далі можна відштовхуватися і вираховувати інші габарити.

Але для початку подивимося, скільки йде води на добу. В середньому на одну людину йде 200-300 літрів води на день з водними процедурами у ванній. Тому знати обсяг ванній - значить, бути готовим до певних розтрат та економії.

Є два способи порахувати. Перший - простий, так би мовити, дідівський. Взяти відро певного обсягу і порахувати, скільки таких знадобиться для того, щоб наповнити ванну. Також залишок можна виміряти ковшем. Однак дана система хороша лише вже в установленому резервуарі, а от для вибору вона не зовсім дієва.

rasschet-vanni_2

Тому подивимося другий варіант - розрахунок кількості води. Для цього необхідно знати габарити ванни. Наприклад, чаша 150 см - довжина, 65 см - ширина і 50 см - висота. Ми знаємо, що 1 літр води - це 1 кубічний дециметр. Тобто, 1 л = 10х10х10 см. Тепер переводимо наші дані в дециметри і множимо. Отримуємо наступний приклад: 15х6,5х5 = 487,5 кубічних дециметрів або літрів. Так само можна обчислити об'єм будь-якої ванни, знаючи дані складові. Тобто аналогічно вираховується кількість води для чаші 160, 170, 180 і т.д.

Для точного розрахунку обсягу будь ванни необхідно знати точну висоту, без урахування ніжок і каркаса. В інших же випадках дуже зручна формула, за якою навіть в магазині можна без зусиль обчислити необхідний параметр. А далі вже дивитися на загальні габарити.

Нестандартні форми

Як згадувалося вище, попередній розрахунок також підходить і до нестандартних форм. Тільки він буде набагато складніше. Найскладнішим варіантом (точніше більш витратним за часом) буде пошук обсягу круглої або овальної ванни. В цьому випадку спочатку шукається площа за певною формулою, а вже потім вийшло значення множиться на висоту (або глибину ванни).

Наприклад, довжина однієї півосі круглої чаші - 50 см, довжина другої, скажімо, - 60 см, висота - 40 см. Знаходимо площу за формулою: 3,14х50х60 = 9420 см. Далі це число множимо на висоту резервуара: 9420х40 = 376800 см3. Переводимо в літри і отримуємо 376,8 л. Тобто при даних параметрах води у ванну поміститися саме таку кількість. Ця ж формула підходить для розрахунку будь-якої ємності, навіть басейну в 150, 160, 170 см і вище.

І на завершення трохи про розрахунки. Щоб не ходити з калькулятором або шпаргалкою, краще відразу запам'ятати наведені вище розрахунки і дотримуватися їх при виборі резервуара за обсягом.