Як вибрати чавунні ванни 170х70 і 150х70

Вибір ванни - відповідальний захід, який вимагає зважених дій. Безумовно, хтось може сказати, що зараз не модно встановлювати ванну, набагато привабливіше, практичніше і функціональніша є душова кабіна. Однак професіонали заявляють, що за наявності необхідного місця слід в першу чергу встановлювати ванну, а душову краще використовувати як доповнення або при катастрофічній нестачі вільної площі.

kak-vybrat-chugunnye-vanny_2

Види

Крім класифікації за розмірами та формами, вироби можна розділити за матеріалом виготовлення:

  • сталеві;
  • акрилові;
  • чавунні.

Перший варіант хороший простотою і малою вагою, але має підвищену гучністю при експлуатації, погано зберігає тепло. Акрилові вироби - новинка, яка є комфортною, може мати різну форму, але піддається впливу при використанні. Чавунні моделі - це, хоч і важкий по вазі варіант, але безшумний, надійний і прекрасно зберігає тепло.

kak-vybrat-chugunnye-vanny_1

Тому для багатьох чавун є еталоном в якості матеріалу для виготовлення ванни.

Переваги

Тепер розберемося докладніше, в чому ж полягають переваги чавунних моделей.

  • Стійкість. Виріб надійно встановлюється і експлуатується. Вага становить близько 120 кг, тому можна розташувати щільно до стіни.
  • Широкий асортимент. Звичайно, чавун - це не акрил, проте сучасні технології все-таки дозволяють створити нестандартні моделі, плавні і привабливі лінії, які чудово впишуться в той чи інший інтер'єр.
  • Комфорт при експлуатації. Матеріал слабо схильний до негативного впливу оточуючих факторів. При цьому відмінно зберігає тепло і не шумить від падіння потоку води. Зустрічаються моделі з ручками та іншими зручними доповненнями, наприклад, рельєфним дном, що протидіє ковзанню.
  • Простота монтажу. Завдяки використанню складних ніжок встановити виріб можна дуже просто.
  • Довговічність. За рахунок високої міцності та інших характеристик матеріалу вироби можуть служити дуже довго - до 25 років, в деяких випадках і більше.

Вага ванни з чавуну вважається її основним недоліком, але, знову-таки, завдяки цьому забезпечується стійкість. Велика вага ускладнює транспортування і монтаж.

kak-vybrat-chugunnye-vanny_4

Розміри

Самими поширеним варіантом є ванна чавунна 150х70 і 170х70. Така затребуваність викликана особливостями наших квартир. І ці стандартні найбільш поширені, адже багато хто намагається встановлювати цей елемент уздовж стіни. Враховуючи невеликі габарити наших кімнат, таке рішення є цілком прогнозованим. 150х70 і 170х70 - оптимальні варіанти.

Потрібно відзначити, що ванна чавунна 170х70 є відмінним рішенням для людей середнього зросту. У такій моделі можна зручно розташуватися, особливо якщо зростання становить менше 170 см. Не рідко використовуються і розміри 180х80, але найчастіше в приватних будинках, де дозволяє площа.

kak-vybrat-chugunnye-vanny_5

Глибина

Це важливий параметр при виборі. Наскільки глибокою має бути модель? Тут чітких рамок бути не може - цей критерій суто індивідуальний. Слід дослідним шляхом визначити для себе та членів сім'ї оптимальну модель: глибоку або неглибоку.

kak-vybrat-chugunnye-vanny_6

Зовнішній вигляд

Підбирати будь-який елемент для створення сучасного інтер'єру потрібно так, щоб не порушувати загальну стилістику. Словом, ванна повинна вписуватися в загальний ансамбль, як мінімум підходити за кольором. Звичайно, найпоширеніший і універсальний варіант має білий колір. Однак виробники зараз пропонують і інші колірні варіанти. При цьому можна не обмежуватися стандартними прямокутними варіантами. Технології останнім часом настільки пішли вперед, що виготовити можна самий нестандартний зразок.

kak-vybrat-chugunnye-vanny_7

Виробники намагаються так і поступати, правда, прагнучи до деякої універсалізації, щоб зберігати попит на продукцію.

Виробники

Оскільки мова зайшла про виробників, варто приділити і цьому аспекту вибору трохи уваги.

Всі компанії та бренди умовно можна розділити на дві групи: вітчизняні і зарубіжні. Іноді це дилема при виборі. Адже це раніше було очевидно, що іноземні компанії далеко попереду в питаннях виробництва сантехнічної та іншої продукції. Зараз така очевидність стерта умінням та досвідом наших підприємств, яким вдається створювати вироби якості нітрохи не гірше зарубіжних зразків, але найчастіше більш привабливих за ціною.

Єдину рекомендацію, яку можна дати відносно вибору виробника - орієнтуватися на відомі бренди. Краще вибирати продукцію тих торгових марок, які існують на ринку досить давно і мають хорошу репутацію. Це стане свого роду гарантією, що вибране виріб буде відповідати сучасним вимогам, а значить, прослужить довго, а при експлуатації не виникне проблем.

kak-vybrat-chugunnye-vanny_8

Відгуки

Якщо є бажання врахувати при виборі відгуки, то краще орієнтуватися на професіоналів. Саме їх рекомендації можуть бути слушними і відповідати дійсності. Саме вони підкажуть, який розмір краще вибрати: 150х70 і 170х70, якщо габарити кімнати дозволяють.

kak-vybrat-chugunnye-vanny_3

Підводимо підсумки

Чавунна ванна - відмінне і сучасне рішення, засноване на попередніх напрацюваннях. Виріб має безліч переваг, які роблять його одним з найбільш затребуваних на ринку. Тому потрібно висунути спочатку всі свої вимоги, а потім співвіднести їх з тією чи іншою моделлю. Це дозволить підібрати найоптимальніший варіант.