Відновлення чавунної ванни за допомогою рідкого акрилу

Оскільки замінити чавунну ванну - дорогий захід, багато вирішуються ступити на альтернативний шлях - відновити поверхню. Адже реставрація ванни - відмінний спосіб отримати красиве і гладке виріб, який буде виглядати як нове.emalirovanie-vanni_5

Способи реставрації

Є кілька варіантів відновлення ванни:

  • застосування рідкого акрилу - спосіб «наливна ванна»;
  • використання емалі - емалювання;
  • застосування акрилового вкладиша.

Докладніше розглянемо перший спосіб.

emalirovanie-vanni_7

«Наливна ванна»

Рідкий акрил являє собою податливу суміш, яка дозволяє без необхідності демонтажу ванни та оздоблення отримати нову поверхню.
Матеріал прекрасно себе показує при впливах (механічних і хімічних), відмінно виглядає. Додатково до цього виходить неслизькою поверхню, що дуже важливо для безпеки. Важливо і те, що використовувати рідкий акрил нескладно, тому процедуру «наливна ванна» можна провести своїми руками. Достатньо ознайомитися з інструкцією, подивитися фото і відео процесу, а також почитати відгуки тих, хто мав подібний досвід.

emalirovanie-vanni_4

До того ж матеріал забезпечує низьку теплопровідність, що дозволяє тривалий період зберігати тепло рідини, набраної в ванну. При цьому матеріал не вимагає спеціального догляду, його досить протирати губкою, змоченою в мильному розчині.

emalirovanie-vanni_3

Переваги акрилу очевидні, тому можна приступати до процедури відновлення поверхні виробу методом «наливна ванна».

Підготовка

Усе традиційно починається з підготовки до реставрації. Слід спочатку обробити старе покриття. Потрібно використовувати наждачний папір. Прекрасно, якщо є дриль або болгарка з відповідною насадкою, яка дозволить виконати всі якісніше і швидше.

emalirovanie-vanni_1

Звичайно ж, для роботи потрібно використовувати індивідуальні засоби захисту та подбати про гарну вентиляцію. Адже пил і пари рідкого акрилу не додадуть здоров'я.

Коли поверхня чавунної ванни очищена, потрібно змити бруд, а потім за допомогою розчинника знежирити її.

При наявності тріщин на поверхні слід застосувати автошпаклевку. А потім потрібно набрати у ванну гарячу воду на кілька хвилин і злити її. Це робиться для підігріву поверхні, оскільки на холодну рідкий акрил буде гірше лягати.

Далі необхідно висушити виріб. Після цього можна знімати сливи, а на їх місце можна встановити імпровізовані трубки з пружного матеріалу, щоб акрил при нанесенні не потрапляв в отвори. Тепер можна займатися відновленням.

Інструкція реставрації ванни «наливним» методом

Як вже зазначалося, процедура може бути виконана своїми руками. Склад змішують безпосередньо перед виконанням відновлення. Частина наливається в ємність, яку можна зробити з пластикової пляшки. Таким чином буде здійснюватися нанесення акрилу на поверхню.

emalirovanie-vanni_8

Спочатку наливається невелика частина на стінку. Використовуючи шпатель, суміш потрібно підтягнути до стиків. Далі рідкий акрил наливається на бортик невеликим струменем, щоб він плавно стікав до середини стінки.

Далі струмінь переміщується вздовж бортика, щоб повернутися по периметру у вихідну позицію. Все потрібно робити швидко, але не поспішати. Якщо при цьому виникають потьоки, не варто турбуватися, вони самі зникнуть з часом, тому намагатися виправляти не варто.

emalirovanie-vanni_2

Далі суміш наливається на середину вироби, покривається вся поверхня. Залишки речовини почнуть скупчуватися біля зливного отвору, тому під нього можна поставити ємність і витягнути трубку, щоб надлишки акрилу не затримувалися на поверхні. Залишилося почекати певний час (у кожного виробника свої умови, які варіюються від 1 до 4 діб), і ванною можна користуватися.

emalirovanie-vanni_6

Слід зазначити, що для виконання процедури відновлення ванни площею близько 1,5 м2 потрібно 3,4 кг рідкого акрилу. Вся процедура займе більше двох годин. Все залежить від спритності та досвідченості, оскільки професіоналам, як правило, двох годин достатньо.

Рідкий акрил - хороший шанс відновити поверхню

Якщо все зробити правильно, то своїми руками вам вдасться відтворити колишню новизну поверхні улюбленої чавунної ванни, при цьому надати їй і додаткових експлуатаційних характеристик. А термін використання може скласти п'ятнадцять-двадцять років, якщо все зробити якісно і потім правильно доглядати за поверхнею.