Маленькі кутові ванни: види, розміри, особливості

Виробники щорічно випускають все більше моделей ванн різного типу. Це дозволяє задовольнити будь-який запит покупця.

Добре зарекомендували себе маленькі кутові ванни.

malenkie-uglovye-vanny_12

Чим же краще маленькі кутові ванни?

Основною перевагою цієї моделі є реальний шанс застосування в малих за габаритами кімнатах. Їх форма може бути як квадратної, так і скошеної. Такі вироби дозволяють значно заощадити місце, і у господарів з'являється можливість в цій кімнаті розмістити ще й інші меблі. malenkie-uglovye-vanny_7

Різновиди

Можна виділити 4 основні види маленьких кутових ванн. Це вироби, виготовлені з:
 • чавуну;
 • сталі;
 • акрилу;
 • акрилу і полімербетону.
Найпоширенішим видом є чавунні, показані на фото. Головною їх перевагою над іншими стали простота установки і хороша теплоізоляція. Негативна сторона складається з всього двох складових: велика вага і висока вартість. malenkie-uglovye-vanny_2 Сталеві моделі в процесі виготовлення піддаються спеціальній обробці. Верхнім шаром покриття цього виду є емаль, що надає виробу красивий вигляд, як показано на фото. Такі ванни досить практичні і довговічні у використанні, що, безсумнівно, є їх гідністю. Потрібно відзначити, що їх недолік полягає в поганому збереженні тепла. malenkie-uglovye-vanny_3 Найпопулярнішою моделлю є акрилові кутові ванни, які представлені на фото. Для них властива висока міцність, стійкість до зношування, збереження тепла. Незважаючи на безліч переваг, і в акрилових типів є й недоліки: висока ціна і крихкість матеріалу. Маленькі розміри акрилових ванн кутових дозволяють встановити їх навіть в самих тісних квартирах, що надає даному зразком ще більшу популярність. malenkie-uglovye-vanny_1 Суміщення акрилового матеріалу з полімербетона надає виробу вишуканий вигляд, що привертає увагу. Даний тип ванн підійде під будь-який інтер'єр. Єдиний недолік - це їх дорожнеча. malenkie-uglovye-vanny_8

Габарити і форми

Розміри маленьких кутових ванн зазвичай зустрічаються такі:
 • 115х72 см;
 • 180х130 см.
malenkie-uglovye-vanny_10 Крім розмірів, потрібно згадати і про форми, які зустрічаються у продажу. Вироби можуть бути виконані у вигляді:
 • пелюстки,
 • урізаною краплі,
 • віяла.
У комплектацію кутових ванн можуть включатися і джакузі, і гідромасажер, і розсувні полімерні шторки. malenkie-uglovye-vanny_5

Правила вибору

Перш ніж відправлятися в магазин за покупкою ванни, буде корисним завчасно ознайомитися з їх характеристиками та можливими розмірами. Можна порівняти моделі, представлені в інтернет-магазинах відповідного спрямування. Є загальні моменти, на яких потрібно загострювати увагу:
 1. Розмір.
Зазвичай розмір маленьких кутових ванн не буває більше 180 см. Є моделі, розмірність яких становить від 150 до 160 см. Обсяг у таких ємностей більше, ніж у звичайних моделей, а значить, і споживання води буде великим. Щоб прискорити наповнення такої ванни, найчастіше використовуються каскадні змішувачі, які заздалегідь вбудовані в саму сантехніку.
 1. Матеріал виготовлення
Як було зазначено вище, акрилові ванни самі затребувані. Даний матеріал довговічний, надійний, а, значить, і якісний. Потрібно відзначити, що прослужить така ванна близько п'ятнадцяти років.

malenkie-uglovye-vanny_9

Технологія установки

Найбільш правильним рішенням в установці буде запросити кваліфікованого робітника. Але зробити це можна і самому:
 1. Першим кроком у цьому стане зняття за допомогою будівельної лінійки всіх розмірів ванної кімнати. Ці дії необхідні для визначення розмірності кутовий ванни.
 2. Далі потрібно вирівняти підлогу.
 3. Є виробники, які мають на увазі установку додаткового кріплення для своєї продукції. У цьому випадку за допомогою перфоратора необхідно просвердлити отвори.
 4. Далі необхідно покласти між стіною і ванною спеціальний плінтус, який відрізняється своєю еластичністю. Він потрібен для того, щоб на стику не була пролита вода.
 5. Після цього вже встановлюються ніжки ванній і власне сама ванна.
malenkie-uglovye-vanny_4 Як видно, різноманітність кутових маленьких ванн досить велике. Кожна з представлених моделей володіє і достоїнствами, і недоліками. Ціна на різні види кутовий ванни теж своя, причому відрізнятися один від одного може досить сильно. Це пояснюється тим, що кожен варіант має різну якість, надійність, матеріал виготовлення. У всякому разі, перш ніж здійснювати покупку тієї або іншої ванній, потрібно якомога докладніше розібратися в її характеристиках і проконсультуватися у фахівця.