Як відбувається реставрація чавунних ванн

Зношена або пошкоджена річ - це ще не кінець терміну її експлуатації, якщо підійти до цього питання грунтовно.

Завдяки сучасним технологіям сьогодні можна відновити майже все. Так і у випадку з чавунною ванною. Якщо це виріб вимагає заміни, не потрібно поспішати купувати нове. Іноді може допомогти реставрація. Виконавши досить прості маніпуляції, можна на виході отримати привабливого вигляду виріб, яким можна буде користуватися ще не один рік.

restavraciya-chugunnyx-vann_5

Тому далі розберемося, які існують способи відновлення емалі або реставрації всієї ванни, як вони виконуються своїми руками і що для цього треба.

Особливості

Спочатку звернемо увагу на деякі особливості чавуну, які доведеться враховувати, займаючись відновленням вироби.

  • Крихкість. З матеріалом потрібно звертатися дуже акуратно. Ні в якому разі не можна кидати важкі предмети під час роботи або піддавати матеріал надмірним навантаженням.
  • Велику вагу. Оскільки чавунне виріб важить немало, це доведеться враховувати при реставрації. Тому будемо намагатися не зрушувати його з місця без крайньої необхідності.

Це основні властивості, які потрібно враховувати. Про все інше подбали винахідники, які створили ті чи інші матеріали для відновлення чавунної ванни.

restavraciya-chugunnyx-vann_1

Варіанти

Тепер варто розібратися, які взагалі існують методи відновлення поверхні, реалізовані своїми руками. Ми наведемо три приклади, найбільш поширених:

  • акрилова вставка;
  • застосування рідкого акрилу;
  • нанесення нового шару емалі.

Кожен варіант хороший по-своєму. Тому розглянемо, як виконується кожна процедура, щоб можна було вибрати найбільш зручну для себе.

Підготовка

Будь-який з процесів включає підготовчі заходи. Наприклад, потрібно скористатися індивідуальними засобами захисту. Слід надіти головний убір, окуляри, рукавички, одяг і взуття, які будуть захищати шкіру та інші органи від пошкоджень. Якщо цього не зробити, ймовірність травм значно зростає.

Інструменти і матеріали, які будуть потрібні для виконання тієї чи іншої операції, будуть розглянуті в кожному конкретному випадку окремо.

Акрилова вставка

Процедура забирає мінімум зусиль, найменш курна і мокра. У цьому випадку поверхня чавунної ванни не відновлюється, а закривається новим шаром з акрилу. Виходить ванна у ванні. Процес не вимагає багато часу і коштів, а результат здатний прослужити дуже довго, особливо якщо використовувати якісний вкладиш. Тоді поверхня буде блискучою, гладкою, без втрати кольору максимально тривалий період.

Слід пам'ятати, що подібний метод відновлення застосуємо виключно до оздоблювальних робіт або ж при установці виробу далеко від стін.

restavraciya-chugunnyx-vann_2

Для виконання такої реставрації необхідно придбати саму вставку. Її потрібно підібрати за розміром і формою, які будуть відповідати старому виробу. Найпоширеніша довжина - 150 або 170 см. Однак можуть зустрічатися і інші розміри, тому виміри потрібно проводити в обов'язковому порядку. Після придбання вставки її насамперед потрібно приміряти.

Якщо виріб підходить, можна приступати до процедури реставрації. Для початку потрібно вирізати отвори для зливу. Щоб визначити їх положення, навколо отворів потрібно нанести герметик або зубну пасту - в'язку суміш, яка при торканні залишиться на двох поверхнях. Тобто потрібно нанести склад, прикласти вкладку, перебити розташування отворів, а далі вирізати.

Після цього слід очистити поверхню від забруднень, вимити й висушити. Якщо є явні пошкодження, їх можна зафарбувати, щоб уникнути корозійних процесів під вкладкою в процесі її експлуатації. Далі потрібно нанести двохкомпонентну піну або спеціальну мастику, в зоні отворів потрібно промазати герметиком.

Піна повинна бути нанесена рівномірно, щоб не виникало пустот, інакше виникнуть дефекти при експлуатації.

Далі рекомендується наповнити ванну і почекати близько доби, щоб пройшла усадка, вкладиш закріпився. Залишається тільки протестувати результат.

Рідкий акрил

Більш трудомісткий спосіб, однак цілком реалізуємо своїми руками. Потрібно придбати спеціальну суміш - рідкий акрил. Метод чимось схожий на нанесення емалі, однак він простіше, ймовірність якісного результату у новачка вище. При цьому можна підібрати бажаний відтінок, а поверхня виходить міцна і зносостійка.

restavraciya-chugunnyx-vann_6

І тут важливо якісно підготувати поверхню, щоб підсумок порадував. Покриття чиститься, обезжиривается, вимивається і висушується. Зачищати нерівність необхідно спеціальною насадкою на болгарку. Це дозволить домогтися рівної поверхні.

Рідкий акрил після підготовки потрібно наливати. Починати потрібно з бортиків, по периметру, плавно переходячи до дна. До речі, в районі зливного отвору потрібно вставити трубку-обмежувач, яка не дозволить акрилу виливатися в отвір. А краще зняти сифон і підставити під отвір ємність, куди буде стікати суміш.

restavraciya-chugunnyx-vann_3

Коли процедура буде завершена, залишиться почекати близько трьох діб, щоб шар добре висох, адже його товщина може досягати 6 мм.

Емаль

Відтінок можна підібрати за смаком, а вся робота може бути виконана самостійно. Однак цей метод найбільш трудомісткий, а отримана поверхня не буде відрізнятися хорошою міцністю, тому буде потрібно дбайливе поводження.

restavraciya-chugunnyx-vann_4

Тут також важлива підготовка поверхні. Якщо є водний камінь, його успішно видалить щавлева кислота. Після очищення і знежирення поверхні починається процедура нанесення емалі. У першу чергу необхідно набрати у ванну гарячу воду, почекати кілька хвилин, щоб матеріал прогрілося, злити воду і просушити поверхню.

Далі змішуємо основний компонент з затверджувачем. Спочатку наносимо один шар, чекаємо півгодини, наносимо другий, а потім і третій шар. Остаточний - четвертий шар. Використовувати виріб можна буде через три доби.

Що ж краще

Додатково про варіанти реставрації чавунної ванни можна подивитися відео. Але, який спосіб краще? Кожен має свою відповідь на це питання. Якщо є бажання мінімізувати витрати часу, сил і засобів, тоді можна використовувати акрилову вставку. Оптимальний метод за якістю і вартістю - застосування рідкого акрилу. Застарілим вважається варіант з нанесенням емалі. Тому вибір робимо самостійно, тоді ймовірність позитивного результату буде вище.