Як вибрати і встановити ніжки для чавунної ванни

Необхідність наявності ванни у ванній кімнаті мало хто ставить під сумнів. Звичайно, є сучасні прихильники душових кабін, однак такі пристосування не здатні повноцінно замінити ванну.

Тому при облаштуванні такого приміщення виникає природна потреба правильно встановити цей виріб. Найпростіший і доступний спосіб - установка на регульованих або універсальних ніжках. Якщо ванна має особливий зовнішній вигляд, буде стояти в центрі кімнати, тоді будуть потрібні декоративні ніжки.

nozhki-dlya-vanny_7

Тому варто розібратися в питанні вибору ніжок більш детально, з використанням фото матеріалів і аналізом існуючих відгуків.

Види і відмінності

Очевидно, що з розвитком нових технологій асортимент помітно розширився. Це не могло не викликати розширення видів ніжок для їх установки. В цілому ж ці пристосування можна розділити на три типи:

  • опорні - ґрунтовний монтаж;
  • додаткові - використовуються для підгонки вироби в рівень, навантаження ж припадає на цегляну подушку;
  • декоративні - дуже часто служать лише муляжем, не виконують інших функцій, крім декоративної.

Деякі варіанти можуть об'єднуватися. Наприклад, нерідко декоративні ніжки зустрічаються в комплекті з опорними. Взагалі, класифікація ніжок заснована на конструктивних особливостях цих виробів.

nozhki-dlya-vanny_6

Наприклад, є ніжки для чавунної ванни, які кріпляться до дна виробу за допомогою скотча. Про опорних можливостях таких елементів говорити не доводиться. Вони відіграють допоміжну роль, щоб фахівець зміг виконати монтаж на цеглу.

Найнадійніший варіант - це кріплення, які впевнено кріпляться до дна чавунної моделі. Для цього на такому виробі може матися виступаючий кронштейн з отворами. У сталевих зразках частіше використовуються пластини. На фото представлені приклади.

nozhki-dlya-vanny_4

Особливості для чавуну

Якщо не особливо замислюватися про відмінності чавунної ванни від інших, то можна згадати її велику вагу. Дійсно, така особливість накладає свій відбиток на процес транспортування і монтажу виробу. В результаті і ніжки відчувають особливу навантаження. Їх роблять в основному з чавуну.

Можна виділити кілька типів ніжок для чавунних ванн, враховуючи критерії:

  • зовнішній вигляд - або практичний, або естетичний варіант;
  • спосіб кріплення - прикручуються або ж кріпляться клинами між виступами в дні виробу (варіант зклинами хороший для ґрунтовного монтажу);
  • навантаження - навіть незначне збільшення довжини виробу здатне значно збільшити її вагу, тому облік цього показника обов'язковий, інакше можливі пошкодження не тільки кріплення, але і самої чавунної ванни. А чавун - досить крихкий матеріал.

nozhki-dlya-vanny_3

Чавунна ванна

Такий виріб було і залишається в тренді. Тим більше зараз, коли технології дозволили урізноманітнити асортимент. Вибираючи ніжки для ванни чавунної Новокузнецьк або іншого заводу, звичайно ж, необхідно орієнтуватися на сам виріб. Адже саме від його зовнішнього вигляду і призначення залежить цей елемент. Наприклад, зараз дуже затребуваним є оформлення кімнати під старовину. Тому без відповідного виду ванни і ніжок не обійтися. Це зігнутої форми вироби, що володіють всіма необхідними декоративними якостями, включаючи колір.

chugunnaya-vanna-nostalzhi_8

З таким чавунним виробом приміщення перетвориться, стане більш витонченим і комфортним. Доповнити рішення допоможе установка змішувача безпосередньо в борт ванни, як це робилося раніше. Приклади можна подивитися на фото. Відгуки підтверджують оригінальність такого рішення.

Ніжки для чавунних ванн Roca виглядають просто чудово, добре підходять для виробів овальної форми, як видно на фото.

Додатково сучасні вироби можуть оснащувати корисними функціями, наприклад:

  • підсвічуванням;
  • гідромасажем;
  • підтримкою температури води;
  • іншими можливостями.

В результаті ванна не тільки виглядає красиво і дозволяє використовувати її за прямим призначенням, але і дає можливість проводити приємні процедури.

Сучасні рішення на незвичайній основі

Наявність ніжок у сучасній чавунної ванни дає можливість не ховати її біля стіни, а встановлювати навіть в центрі кімнати або біля вікна, якщо така є. У такому випадку дуже важливо обзавестися ніжками незвичайного формату, щоб підкреслити особливість підходу.

nozhki-dlya-vanny_2

Хороше рішення - ванна в стилі бароко. У такому випадку краще використовувати витончені лапи, чарівно доповнюють інтер'єр.

Хай-тек також затребуваний. Тут цінуються строгі лінії, можуть використовуватися хромовані ніжки прямокутної або трикутної форми.

Оригінально виглядають дерев'яні ніжки, що додають кімнаті особливий шик.

Монтаж

Тепер приділимо трохи уваги процесу установки. Відзначимо, що не завжди необхідно виконувати монтаж нових виробів. Часті випадки, коли необхідно підібрати ніжки для старої чавунної ванни. І в цьому випадку важливо вибрати матеріал, щоб він прекрасно протидіяв корозії.

Чавунні ніжки старі для ванни встановити набагато складніше, ніж нові. Адже дуже часто в процесі експлуатації в непростих умовах ванної кімнати матеріал втрачає свої властивості.

nozhki-dlya-vanny_5

Установка ніжок може проводитися власноруч. Як правило, в комплекті є дві ніжки. Тоді другу сторону необхідно кріпити до стіни гачками. Зустрічаються і регульовані ніжки для чавунної ванни, що дозволяє управляти рівнем розташування ванни.

Часто для монтажу використовуються клини для ніжок чавунної ванни. Деякі варіанти використовують болти для кріплення.

nozhki-dlya-vanny_1

Словом, установка чавунної ванни на ніжках - простий і надійний підхід. В результаті монтаж не забере багато сил і часу. Не потрібно зведення підставок з цегли і інших складнощів. Головне - це зробити правильний вибір. Тоді все вийде, виріб буде служити максимально довго, незважаючи на всі навантаження.