Чим закрити зазор між ванною і стіною

Після монтажу ванни між її краями і стіною може залишитися досить велику відстань, що дуже незручно. Зазвичай таке відбувається, якщо не збігаються габарити виробу з розміром приміщення. Іноді проблема криється в неправильному виконанні установки або проведенні ремонтних робіт.

При утворенні такого зазору його можна усунути декількома способами.

zazor-mezhdu-vannoj-stenoj_1

Основні способи усунення щілини

Щоб усунути виниклий зазор між ванною і стіною слід використовувати такі інструменти та засоби, як:
  • будівельна піна;
  • зовнішні куточки;
  • силікон;
  • клей;
  • ніж.
Для забивання своїми руками щілини, яка за розмірами не перевищує кілька міліметрів, можна застосувати герметик. Можна купити спеціальний водостійкий заповнювач, який наливається в пістолет. Чим більше відстань, тим більше матеріалу буде потрібно. Нанесення кожного наступного шару здійснюється після висихання попереднього. zazor-mezhdu-vannoj-stenoj_3 У процесі укладання плитки усунути зазор можна із застосуванням куточків. Цей матеріал використовується в тому випадку, коли відстань між ванною і стіною складає 10-30 мм. Застосовують і інші види матеріалів, наприклад, плінтуси або самоклеючі бордюри. Перед монтажем місце, де буде замурований зазор, потрібно обробити знежирюючим засобом і висушити. Більші щілини вимагають використання бетону або інших подібних розчинів. У процесі виконання робіт встановлюють конструкцію, подібну опалубці, - вона не дає розчину потрапити під ванну. Вже після засихання розчину беруться за укладання плитки. zazor-mezhdu-vannoj-stenoj_2

Рекомендації по закладенню великих зазорів

Для успішного виконання робіт з усунення широких щілин слід проводити роботи тільки після повного заповнення ванни водою. У такому положенні вона повинна залишатися до моменту застигання речовини. Щоб оздоблювальні елементи надійно примикали один до одного, виконується підпилювання торців матеріалу. У підсумку кут повинен становити 45 градусів. zazor-mezhdu-vannoj-stenoj_8 Якщо потрібно бетонування, рекомендується армувати бетон. З цією метою в стіну вбивають відрізки арматури, відстань між якими становить 150 мм. В якості додаткової замазки зазор можна обробити герметиком, як показано на відео. Виконуючи роботу на кожному етапі, необхідно стежити за тим, щоб у ванну не потрапив будівельне сміття. Дотримуючись цих рекомендацій, можна без проблем закрити відстань між ванною і стіною своїми руками. zazor-mezhdu-vannoj-stenoj_4

Вибір герметика

Найкращим варіантом стане вибір герметика, виготовленого на силіконовій основі. Фахівці рекомендують відмовитися від матеріалів, які вироблені на основі акрилу. При виборі герметика слід придбати нейтральний матеріал (друга категорія - кислотний герметик - відрізняється виділенням специфічного запаху). zazor-mezhdu-vannoj-stenoj_7 Якщо потрібно вибрати інший матеріал, то в якості альтернативи підійдуть герметики, виконані на основі поліуретану. Вони можуть створити особливо міцну основу, яка буде в той же час мати еластичність. Завдяки особливому складу дана речовина відрізняється гарною здатністю до адгезії. На ринку можна знайти й інші герметики, проте вони рідше використовуються при закладенні зазорів між ванною і стіною, особливо такого розміру, як показано на фото. Крім того, важливим моментом є спосіб нанесення речовини. Тому потрібно уважно вибрати відповідний будівельний інструмент. Це може бути монтажний пістолет, за допомогою якого можна обробити отвори таким чином, щоб укладання речовини скрізь була рівномірною. zazor-mezhdu-vannoj-stenoj_6 Ще один важливий нюанс - обробка ванни і прилеглих областей від грибка. Нерідко виникненню вологи на підлозі може сприяти неякісна герметизація зазору. Такі місця потрібно періодично обробляти. Високоякісний герметик запобіжить поширення грибка. zazor-mezhdu-vannoj-stenoj_5 Досить часто, якщо розмір щілини занадто великий, додатково застосовується монтажна піна. При її нанесенні в місце стику вона повністю заповнює собою вільний простір.

В цілому ж більшістю сучасних матеріалів не тільки дозволяють повністю закрити подібні отвори, але й надати ванній кімнаті велику естетичність. Приміром, після нанесення піни всі надлишки з легкістю усуваються за допомогою гострого ножа. Завдяки додатковій обробці і правильному виконанню роботи відповідно до інструкції можна істотно продовжити термін експлуатації матеріалу.