Як правильно вибрати сифон для ванни

Роблячи ремонт у ванній кімнаті, приходить певний момент, коли доводиться вибирати сифон. Як відомо, звичайна ванна має зливний (знаходиться в самому низу, стандартний слив) і переливний (знаходиться вище, діє при наповненні ванни водою) отвір. Сифон якраз і з'єднує їх між собою.

sifon-dlya-vanny-01 sifon-dlya-vanny-02

І на перший погляд проста конструкція має свої особливості, які потрібно враховувати при виборі. Вона відіграє важливу роль для зливу-переливу, підключається до каналізаційної труби. І тут не сильно варто сподіватися на отвір переливу, оскільки часто воно має невеликий діаметр, а значить, при хорошому натиску води воно не зможе всю її спустити в каналізаційну трубу.

Сифоном повинна бути оснащена не тільки ванна, а й інші елементи: мийка, раковина та інші. Прекрасно, якщо конструкція йде з відведенням для пральної машини. Це дозволить заощадити простір, а також надійно забезпечити машині слив. При цьому всі запахи з каналізації будуть зупинені водяним затвором. А це також важливо, адже в злив йде не тільки брудна, але і жирна вода, що в результаті може викликати неприємний запах не тільки в зливний трубі, але і у всьому приміщенні. А враховуючи необхідність постійного провітрювання ванної кімнати, то запах буде й в усьому домі.

Матеріали

Який б не була форми сучасна ванна, сифони можуть бути виготовлені з різних матеріалів: ПВХ, поліпропілен, латунь, сталь та інші. Їх фото широко представлені в Інтернеті. Головне, форма не повинна бути монолітною і жорсткою, щоб конструкцію можна було легко встановити на потрібні посадочні місця. Також конструкція передбачає наявність гнучких, часто гофрованих, труб, які регулюються по довжині і служать для з'єднання сифона і каналізаційної труби.

sifon-dlya-vanny-03 sifon-dlya-vanny-04

Тому злив-переливи умовно робитися на дві групи, виготовлених з двох матеріалів: пластик або сплав металу. Щоб створити пластикове виріб, потрібен спеціальний матеріал, що має високу стійкість до впливу зовнішнього середовища. Така конструкція практична і надійна. Видимі області хромуються.

Злив-переливи з металу часто складаються з мідно-латунного сплаву. Це довговічна і міцна конструкція. Такий матеріал не буде окислюватися або іржавіти. Правда, є один недолік - ціна вища, ніж вартість пластикового зразка.

Вибір

Почнемо з того, що сифони бувають з напівавтоматичним і автоматичним зливом. Але в магазинах найчастіше зустрічаються звичайні моделі, які для закривання зливного отвору використовують пробку, яка часто оснащена ланцюжком, щоб її не втратити.

sifon-dlya-vanny-05 sifon-dlya-vanny-06

Злив напівавтомат має тросик, що з'єднує механізми зливного і переливного блоку. Щоб відкрити або закрити зливний отвір, потрібно лише повернути кришку переливу. Такі вироби мають приємний зовнішній вигляд і зручно використовуються, їх фото представлені в Мережі. Адже не потрібно низько нахилятися, щоб відкрити або закрити зливний отвір.

Але не обійшлося і без недоліків. Адже тросик напівавтомата іноді заїдає через тривалий час використання, особливо якщо модель сифона дешева або підробка.

Автомат. Такий слив працює так. З заглушкою зливу у ванні з'єднаний штирок, встановлений в переливному отворі. На нього одягається кришка. Коли кришка повертається в одну сторону, заглушка спускається в зливний отвори, не даючи воді стікати в слив. Якщо ж кришку повернути в інший бік, заглушка підніметься, а вода йде. На фото схеми все добре зрозуміло.

Висновок

Виходячи з наявних видів і матеріалів для виготовлення сифонів, вибір можна зробити досить правильно. Потрібно тільки визначити для своїх умов у ванній кімнаті і фінансових можливостей, який з сифонів підійде більше: металевий або пластиковий, напівавтоматичний або автоматичний, з відведенням для пральної машини або без, і так далі. Важливо тільки пам'ятати, що перед покупкою не завадить порадитися з фахівцем, який, знаючи вашу ситуацію, зможе порекомендувати найбільш оптимальний варіант.

Також можна переглянути відгуки в Мережі. В іншому випадку варто керуватися наявними рекомендаціями та власними поглядами. Але, який би вибір не був зроблений, купувати потрібно виключно якісну конструкцію, яка надійно прослужить вам багато років. Адже не забувайте, що ви маєте справу з водою, яка просочується через найменші отвори. Розуміючи все це, ви зробите правильний вибір.