Як вибрати слив-перелив для ванни

Коли прийшла черга ремонту у ванній кімнаті, потрібно врахувати безліч нюансів при виконанні обробки і заміні приладів. Наприклад, при установці нової ванни потрібно заміна сифона. Виконати цю операцію самостійно не складно, особливо якщо орієнтуватися на інструкцію і рекомендації професіоналів. Проте до цього етапу доведеться зіткнутися з основною складністю - як вибрати оптимальну модель.

Принцип дії

І для початку слід розібратися, навіщо потрібен злив-перелив, як він працює. У цьому питанні немає нічого складного. Адже всім відомо, що стандартна ванна має два отвори: один знизу, інше зверху. Внизу розташовується механізм зливу, а вгорі - переливу.

pereliv-vanna_2

Через нижній отвір відбувається злив води з чаші ванни. Щоб набрати, воно закривається. Якщо вчасно не зупинити потік води, вона почне виливатися за межі ванни, а це загрожує потопом, зіпсованими речами, проблемами з сусідами знизу і так далі. Щоб цього не сталося, передбачено верхній отвір. Через нього зайва вода зливається в каналізаційну трубу через єдиний з нижнім отвором сифон.

Однак не варто сильно розраховувати на переливний отвір. Справа в тому, що за певних обставин (вода буде надходити в ванну швидше, ніж зливатися) вода може накопичуватися в чаші, що з часом призведе до виливання її на підлогу.

pereliv-vanna_8

Види

З призначенням та особливостями роботи зливу-переливу ми розібралися, саме час розглянути існуючі варіанти, з яких доведеться вибирати.

 • Стандартного зразка. Набирається вода в результаті закривання зливу пробкою, а зливається шляхом її відкривання.
 • Універсальні. При створенні пристроїв приймається до уваги найбільш поширене відстань між переливом і зливом, рівне до 57,5 ​​см.
 • Особливі вироби, які призначені для певних моделей ванн.
 • Автомат. Зміна режиму набір / слив здійснюється шляхом натискання на кнопку. Таким чином, наповнити ванну або злити воду можна одним натисненням на пробку ногою. Недолік такого підходу лише в тому, що зливати воду, не перебуваючи у ванні, незручно, оскільки доведеться «пірнати».
 • Автомат з функцією набору води. Відкриття зливу відбувається в напівавтоматичному режимі.
 • Напівавтомат. Є поворотна головка. Відкривання і закривання отвору зливу відбувається за допомогою ручки, яка з'єднана з вмонтованою пробкою через тросик (як в гальмівній системі велосипеда). Таким чином, опускати в воду руку не потрібно. Недоліком такої системи можна вважати ненадійність, особливо якщо вибрано дешевий виріб з пластмаси.
pereliv-vanna_5

Що стосується кольору сифонів, то вони можуть бути і білими, і хромованими, і золотистими - все залежить від застосовуваного матеріалу. Також існують моделі з великим гідрозатворів.

Переваги та недоліки автоматичних та напівавтоматичних зливів-переливів

Автомат або напівавтомат? Таке питання найчастіше виникає, коли починаєш розбиратися у видах зливів-переливів. І тут можна навести рада. Віддавати перевагу тому чи іншому виробу варто, орієнтуючись на свої потреби. Саме вони підкажуть правильну відповідь на це питання. Ми ж наведемо кілька особливостей цих виробів.

 • Автоматичні сливи-переливи з можливістю наповнення дозволяють замінити змішувач. Тому до системи повинна бути підведена водопровідна труба.
 • Автомати зажадають, щоб до них нахилялися, якщо не перебувати у ванній. Це їх недолік.
 • У напівавтоматі пробку можна підняти за допомогою троса. Тому з часом він починає заїдати, правда, в основному в дешевих моделях.

pereliv-vanna_1

Матеріал

Не потрібно думати, що пластик прослужить менше металу. При правильній експлуатації, якісному монтажі і вірному використанні, без застосування абразивних засобів, пластикові вироби здатні скласти серйозну конкуренцію по довговічності.

pereliv-vanna_7

Потрібно відзначити, що для виготовлення зливу-переливу підійде майже будь-який матеріал, який може протидіяти корозії. Розглянемо три основні групи:

 1. Чорний метал. Цей матеріал стояв біля витоків створення подібних пристроїв. Такий метал може служити досить довго, що підтвердило час, однак виглядає він не особливо привабливо.
 2. Поліпропілен. Довговічний білий матеріал, який може прослужити не один десяток років. Недолік, в порівнянні з металом, - низька міцність. До того ж такі вироби недоречно використовувати з дорогої сантехнікою, оскільки виглядає пластик дешево.
 3. Кольоровий метал: бронза, латунь, мідь. Вони використовуються не в чистому вигляді, наприклад, з покриттям з хрому. Можуть також покриватися нікелем, що дозволяє зробити більш довговічним. Такі пристрої мають синюватий відтінок. Більш міцними і твердими вважаються бронзові екземпляри.

 Як визначити, з якого матеріалу виготовлений злив-перелив? Слід звернути увагу на трубу, яка з'єднує переливний і зливний отвір. Бронза має темний колір, наближений до коричневого. Латунь - світло-жовта, проводиться із сплаву олова і міді. Мідь ж володіє відтінком близьким до червоного.

Кольорові метали дозволяють легко збирати-розбирати різьбові з'єднання, а також мають високу корозійну стійкість.

pereliv-vanna_4

Установка своїми руками - це можливо?

Як підтверджують відгуки, без урахування варіанти виконання та методу роботи систему зливу-переливу можна встановлювати самостійно. Для спрощення завдання краще користуватися фото інструкцією.

pereliv-vanna_3

Важливо тільки робити все грунтовно, без поспіху і «авось», діяти все послідовно і особливу увагу приділити правильності герметизації з'єднань, особливо якщо виконується монтаж сифона з великим гідрозатворів.