Міняємо труби у ванній самостійно

Якщо готується капітальний ремонт у ванній, слід бути готовим до того, що доведеться міняти і розводку труб. Для цього необхідно визначитися спочатку з матеріалами, труби з якого знадобляться.

Тим більше, зараз в будь-якому будівельному магазині існує величезний вибір труб, які можна вибрати і згідно заданим технічним вимогам і з фінансової можливості.

розводка труб

А в Мережі існує безліч інструкцій, як правильно замінити труби своїми руками. Тому не слід панікувати, якщо необхідна заміна, а послуги сантехніка з якихось причин недоступні. Просто дотримуємося рекомендацій, які не поспішаємо і уважно перевіряємо свою роботу. У підсумку вийде якісний і довговічний монтаж.

Підготовка

Будь попередні роботи з установки або заміні труб слід починати зі складання схеми. На ній вказується і місце положення труб, і кількість необхідних матеріалів, і послідовність підключення. Тут не потрібно нехтувати перемеркой або переробленням схеми.

Після її складання найкраще готовий екземпляр показати фахівцеві, якщо, звичайно, є така можливість. Після остаточного варіанту, коли все підраховано, необхідну кількість матеріалів куплено, можна приступати до роботи.

Насамперед слід відключити воду! Причому зробити це треба не на своїх трубах, а на загальному стояку. Тому буде непогано відразу попередити сусідів про те, що якийсь час будуть незручності. У будь-якому випадку дана маніпуляція необхідна, так як демонтаж старих труб просто стане неможливим через високого тиску води.

Необхідні інструменти для монтажу:

без розвідного ключа нікуди! рулетка допоможе відміряти ножевка паяльник швидке розпилювання труб
  • ключі (газові з різними розмірами, можна розвідний сантехнічний ключ);
  • рулетка (для правильного виміру і слідування складеною схемою);
  • ножівка (в будь-якому випадку доведеться вкорочувати труби, тому такий інструмент поряд з більш простим невеликим ножем обов'язково стане в нагоді);
  • паяльник (для якісного з'єднання, у випадку з металом і великими трубами, можна використовувати зварювальний апарат);
  • болгарка зі спеціальними насадками для демонтажу (цей інструмент необхідний і у випадку з прихованою проводкою);
  • ганчірки, захисні окуляри, у разі потреби.

Заміна труб

Спочатку необхідно демонтувати всі сантехнічні прилади, що знаходяться у ванній, це не складно зробити своїми руками. Після цього проводиться видалення старих труб. Десь вони можуть бути зрізані за допомогою болгарки, а десь їх достатньо відкрутити.

Після того як все старе було видалено, починаємо процес монтажу своїми руками нової системи. Для цього обов'язково знадобляться фітинги - спеціальні перехідники, які надійно закріплюють труби. Також в процесі монтажу не зайвим буде і герметик. Для того щоб труби мали якісне з'єднання і витримували великий тиск, потрібно акуратно і щільно їх встановлювати.

Також необхідний буде і спеціальний обтиск. Завдяки йому можна якісно з'єднати фітінг з трубою і обжати його. До того ж сучасні системи оснащуються спеціальним червоним обідком з прорізом. У підсумку, коли труба вставлена ​​щільно і до упору, в прорізи з'явиться її фрагмент. Якщо це є, за якість з'єднання можна не переживати.

При необхідності зварних робіт найкраще звернутися до фахівця, тим більше, якщо зварювальний апарат бачиться вперше. Або можна трохи більше витратитися і зручно встановлювати труби, не вдаючись до цього складного для простої людини інструменту.

Всі існуючі в з'єднанні гайки слід щільно закручувати, проте не перетягувати, щоб не зірвати різьбу. Це дуже важливий момент, тому що у випадку, якщо гайка буде прокручуватися, не уникнути зриву частини системи.

Заключний етап

Після того як всі труби встановлені і з'єднання перевірені, слід встановити на місце змішувач. Далі включаємо воду. Спочатку її потрібно включити на стояку, при цьому внутрішні крани повинні бути закручені. Після цього включається вода всередині. Спочатку невеликим напором, щоб добре перевірити роботу. Коли включена вода, слід пройтися по всіх етапах з'єднання і перевірити на наявність течі. Якщо труби не протікають, можна відкрити воду сильніше, тим самим збільшити тиск і дати воді якийсь час стекти.

У разі якщо всі елементи з'єднані вірно, не буде ні сторонніх звуків, ні протікання. Після чого можна приступати до додаткових робіт, наприклад, до установки короба для того, щоб приховати проводку або екрана під ванну. Це також можна зробити своїми руками.